K22

Budete zvažova? kúpu pištole K22

Hlasovanie ukončené 28 Jan 2009, 20:09

áno
21
45%
nie
13
28%
ešte to zvážim
7
15%
ocenil by som radšej iba adaptér ako celú novú zbra?
6
13%
 
Celkom hlasov: 47

Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Vlastnim K22 X-TRIM na rame MK7 a novu K22 (beretku) na rame MK12.
MK7 mi vyhovuje, je to jednoduchsie pri zborke a rozborke, ale velmi rychlo som si zvykol aj na MK12. Chce to zvyknut si a chytit ten spravny grif. :)

Co sa streliva tyka tak "beretka" zerie vsetko, ma lahsi zaver, takze nie je problem ani so slabsimi Lapuami, ide paradne.
Problem mam pri K22 X-TRIM. Ta mi spolahlivo slape iba s Blazermi, este ze ich mam par v zasobe. Ostatne streliva co som skusal, neobtiahli spolahlivo zaver, pripadne nevyhodili uplne prazdnu nabojnicu. Ale ako pisem, s Blazermi to slape dobre. Je tam tazsi zaver, takze sa to zrejme takto prejavuje pri slabsom strelive.

Inak zbrane su to dobre, rad ich pouzivam.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

často strieľam z K22, na ráme Mk12, je to super zbraň, strieľa sa z nej veľmi pohodlne až tak, že ma to zvádza myslieť si, že to už viem :D
žerie úplne všetko, skúšali sme to na čo sme v obchode natrafili od Aguila Velocity, Federal Champion až po RWS Rifle match a bez jediného problému...
sám uvažujem nad jej kúpou, no neubehol ani mesiac od predošlej kúpy, musím teda pre pokoj v rodine kúsok počkať :D

aj keď osobne nezdieľam názor, že tréning s 22lr supluje tréning so zbraňou, ktorú chce človek zvládnuť, možno sa mýlim no myslím si to na základe vlastnej skúsenosti, keď po 150 ranách z K22, vezmem do ruky K100...
Používateľov profilový obrázok
wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa wolf »

Ešte raz ďakujem pekne za pomoc pri rozhodovaní a najmä rady a vysvetlenia... je teda rozhodnuté idem no novej "beretky". Vychádza mi, že systém rozborky mi bude bližší (zvyk z glocku), eliminuje sa možnosť zlomenia lúčika, na vzhľad krajšia (pre mňa), a najmä papá všetko vďaka odľahčenému záveru.
V BA som ju zatial videl len v DEASE. Čo som zisťoval nemajú ju ani u Erika v Petržalke ani v Hermese (len starý rám). Ale to je už najmenej, teraz keď už viem čo, musím len spracovať toho "Ježiška" :-)
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

mam maly problem s K22 X-Trim...prestala mi odpalovat HV naboje od Federalu...jednoducho ich neodpali, ani pri opakovanom cvaknuti...dokonca sa mi uz podarilo dodlva rozklepat okraj naboja a nic...povodne som myslel, ze je problem v uderniku, ale blazery aj s&b aj ine naboje v pohode odpali...a ked dam federaly do zkm451, v pohode idu...stretli ste sa s tym niekto? alebo nejaky napad?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mal som ten isty problem s mojou K22 na rame Mk06, dost casto neodpalilo naboje od Aquilly. A ked ich odpalilo, neobtiahli zaver. Tak som ich jednoducho prestal pouzivat a strielam iba Blazery, tie idu spolahlivo.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

mne ide skor o to, ci to nesignalizuje nejaky zacinajuci problem s udernikom alebo nieco ine? pred tym isli federaly bez problemov
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Prave som objavil na stranke GP pistole K22 s predlzenou hlavnou.
Popis tam este nie je, takze to zrejme na stranke pripravuju.

http://www.grandpower.eu/sk/kategoria-4 ... ou-hlavnou
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

to su uchylnosti pre UK trh, kde sa ina nesmie predavat , ten drot co trci z ramu sa picha do rukava aby to cele malo dlzku 60cm
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

To je mi jasne.
Pre take nieco by som nedokazal najst vyuzitie. Klasika je proste klasika. :)
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa boris »

Adrian napísal:Prave som objavil na stranke GP pistole K22 s predlzenou hlavnou.
Popis tam este nie je, takze to zrejme na stranke pripravuju.

http://www.grandpower.eu/sk/kategoria-4 ... ou-hlavnou

Ide o 3 modely vyrabane specialne pre trh vo Velkej Britanii. V zasade je to K22S a K22 X-trim s predlzenou hlavnou ktora je maskovana hlinikovym plastom v tvare tlmica. Specialny je model K22 R ktory ma predlzenu kanelovanu hlaven bez plasta a odlahceny zaver s plochou na montaz kolimatora. K pazbicke je neoddelitelne pripojeny dlhy hlinikovy trn ktory predlzuje celkovu dlzku zbrane. Nema ziadnu zmysluplnu funkciu, ide iba o sposob ako naplnit poziadavku miestnej legislativy. Tieto nase modely sa v UK predavaju uz nieco vyse roka v roznych kombináciách mieridiel, prislusenstva a ovládacích prvkov. Viac fotiek najdete na fore GP.

Ide na prvy pohlad o pracudesne konstrukcie ale je to jediny sposob ako sa miestni strelci mozu dostat ku kvazi kratkej gulovej zbrani. Dufam ze tak nedopadneme aj u nas!
Koho by to zaujimalo viac, nech skusi na anglických weboch vyhladat polozky LBP a LBR - long barrel pistol a long barrel revolver.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Tak sme vcera prevetrali malorazkove sestry od Grand Power. :)
Skvela zabava na strelnici, uzili si kazda po 300 ran bez zavad.
Prílohy
K22_XTRIM_2.JPG
K22_XTRIM_1.JPG
K22_Silver_2.JPG
K22_Silver_11.JPG
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pekne fotecky, ked syn vyrastie a bude stale po tatinovi opakovat, tak mu taku ako super juniorovi kupim so zavitom :lol:
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

Tak včera som potajme kúpil svoju K22 :D
Prílohy
K22.jpg
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Gratulujem. :)
Nech Ti sluzi tak dobre ako mne moja. Je to skvela zbran, verim, ze budes spokojny.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja stale cakam, ze niekoho omrzi a ju kupim odruky :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"