Q100

Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Záleží aj od tej pružiny, ale chápem čo tým myslíš.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoidberg37 napísal:Yarco: ja ti neviem, ale na služobné použitie by podľa môjho názoru nejaký malý odpor pred samotným spustením mal byť...
"toto nie je finálny produkčný kus"
Navyše ja som nepísal o tom, čo si myslím že by mal mať či nemať služobák, ale čo sa páčilo mne.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco v pohode, ja som reagoval na to "Veď tá zbraň mieri hlavne do segmentu služobných zbraní a na ten trh asi nepôjde s takto ľahkou spúšťou." a potom si ďalej rozvíjal do, že odpor samotný sa dá upraviť pružinami, čo je fakt. Len mne sa pre služobné použitie zdá byť vhodnejšia zbraň, kde tesne pred výstrelom odpor ešte citeľne narastie, tvrdšími pružinami zrejme dostaneš len to že celý čas bude mať spúšť krásne plynulý aj keď ťažší chod ale bez výraznejšieho odporu pred spustením. Dúfam, že sa už chápeme.

To že ide o predvádzací kus samozrejme chápem, len teda je otázne či sa spúšťak ešte bude výraznejšie prerábať v GPčku.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

jo, skoda, ze my ich nedostaneme, taku pistol by som nosil s hrdostou a doverou
Zemo
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa Zemo »

Nevie niekto co je nove s Q100? Kedy bude finalna verzia v predaji?

Tu som nasiel jedno video, je tam sice viac pokec na inu temu, ale ku koncu sa venuje aj Q100ke:
https://www.youtube.com/watch?v=XGUAA8veoAs
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Podľa mailovej komunikácie s Ing. Lihanom, predpokladajú uvedenie na trh koncom novembra 2015 a cena by "mala byť" 500 € ...
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Aj final bude mať takú "maslovú" spúšť ako ten prototyp?
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Podľa posledných informácií z prezentácie GP na strelnici DM Army, termín uvedenia Q100 do predaja, stále nie je určený, stále sa pracuje na nejakých detailoch. Prezentovaný kus už mal poistku spúšte. Skúsil som si ju na ostro, spúšť je naozaj plynulá a nie je cítiť, kedy odpáli. Len bola trošku tvrdšia, ako som očakával (možno mylne) podľa predchádzajúcich informácií z rôznych zdrojov. Jej určenie je však na služobné účely, takže bolo to tak nastavené.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Taka spust aka bola pri tom prvom kuse by nemohla ist do seriovej vyroby, nemalo to ziaden odpor.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

S touto novou som už strielal a moc ma to nepresvedčilo. Hladký chod zostal, odpor výrazne narástol ale vadila mi spúšťová poistka, bolel ma z nej prst. V takom stave v akom je to teraz by som uprednostnil radšej SFP9.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Ja som práve mal so sebou aj svoju SFP9, takže som mohol porovnávať spôsobom, že som strieľal striedavo z jednej aj z druhej a nadobudol som presvedčenie, že to, že som nečakal na Q100 nebola až taká chyba, hoci som sa na ňu tešil... Stále to však nie je finálna verzia, takže uvidíme, čo prinesie čas a J. K.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tak pani osobne som v Tekove po akcii s par strelcami skusal jeden s prototypov co ma jeden strelec odladenu Q100 a poviem Vam ak bude vo finalnej verzii taka, je to spicka.Spust glocka sa moze schovat daleko...odpor bol nieco medzi 1,5-2kg chod prvej rany dlhsi ale resetovala po drahe 2-3mm.Video zo strelby mam aj na svojom fb profile.
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

Skusali ste uz niekto tresknut tuto pistol o zem-stol koncom-chrbtom zaveru ked bola natiahnuta ?

Glock s deaktivovanym jazyckom v samotnej spusti (na Q100 takyto jazycek nie je) po naraze vystreli.
Ci to nahodou nerobi aj tato Q100-ka ?

EDIT: nova verzia spuste uz jazycek ma takze je to uz vyriesene,
Naposledy upravil/-a inspiring_grothendieck v 09 Nov 2015, 19:04, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Praveze teraz uz to Q100 ma, o tom s pisal, ze mi vadil, lebo bol dost tenky a bolel ma po par ranach z neho prst.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"