Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 17 Nov 2018, 23:04

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 38 z 39
 [ Príspevkov: 576 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Ďalší

GP STRIBOG (9mm samopal)

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: GP STRIBOG (9mm samopal)
PoslaťNapísal: 26 Okt 2018, 14:14 
občasný prispievateľ

Topinambur má pravdu, drážka musí byť vo vrchnom púzdre, tak ako nafotil. Žial asi nemá pravdu, že model Stribog A3 sa podaril. Jedná sa o akúsi čínsku napodobeninu podĺa môjho skromného názoru. Záver je okopírovaný zo samopalu VMS, ktorý ho má patentovaný a podĺa toho čo som videl i niekolkonásobne prepracovanejší. Schválne som si dal námahu a mrkol do prístupného patentu a je to kópia otočená hore nohami alebo nejako naopak :-). Podľa vyjadrení sa údajne pripravuje žaloba na firmu, ktorá tieto kusy vyrobila. Možno i preto sa A3 nevyrába masovo. Nepodarilo sa mi skontaktovať s majiteľom patentu a tvorcom VMS, tak neviem. No i ja ako laik, vidím kópiu otočenú naopak :-)...uvidíme, nemôžem sa ubrániť dojmu že stribog sprevádzajú samé plagiátorstva a z toho vyplývajúce nepríjemnosti....

PoslaťNapísal: 26 Okt 2018, 14:40 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Drazka je v spodnom puzdre,aby do nej zapadol brzdiaci cap.Iba je to odfotene hore nohami,aby ju bolo vidno.Podla coho usudzujes,ze sa nepredava?Bezne sa nan caka vyse mesiaca,vyrobene kusy sa ihned rozchytaju.Medzi nami sportovymi strelcami sa tesi znacnej oblube,staci prist napriklad zajtra do Tekova a uvidis tam viacero kusov v akcii

PoslaťNapísal: 26 Okt 2018, 15:27 
občasný prispievateľ

Topinambur: No ja neviem ako by mohla byť v spodnom puzdre, to by asi nefungovalo, resp. neviem si to predstaviť. Aby to fungovalo musí to byť okopírované zo samopalu VMS. Asi je chyba v pojmoch :-). U mňa je vrchné puzdro tá časť, v ktorej je ukotvená hlaveň a behá v ňom záver a spodné puzdro je u mňa kde sa nachádza spúšťový mechanizmus.
No vyrábanie som myslel tak, že nechápem prečo teda v drvivej väčšine spoločnosť ponúka low cost modely s dynamickým záverom a pevnou pákou naťahovacou. Neponúka ani delenu hmotu ani brzdený záver a to ani do zložiek v polsku či portugalsku či amerike. Pre mňa to znamená iba jedno, že zrejme nieje dotiahnutá zbrań dokonca nakolko sa jedná o napodobeninu systému VMS na "čínsky" spôsob, ktorú testujú niektorí, ktorí si ju kúpili či ju dostali....
to že sa na ňu čaká "vyše mesiaca" a podobné výkvety je asi jedno. Sportoví strelci sú asi kategória testovačov :-)- mier nič v zlom :-)

PoslaťNapísal: 26 Okt 2018, 15:45 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Ano chyba v pojmoch,obaja myslime to iste.Kto co okopiroval neviem,rovnako neriesim obchodnu politiku firmy.Zrejme kvoli tendrom a zadanej cielovej sume predavaju to,co predavaju.Pre mna je dolezita spolahlivost a spravanie sa pri strelbe zbrane,ktoru som kupil za plnu MOC.Ma par tisic za sebou iba prebijaneho streliva a slape bez jedineho zavahania.To sa o inych karabinach,ktore som mal zial povedat nedalo.A to je jedine priatelu,co je pre mna podstatne

PoslaťNapísal: 26 Okt 2018, 16:06 
častý prispievateľ

kopyto píše:
Sportoví strelci sú asi kategória testovačov :-)- mier nič v zlom :-)

Sú, poväčsinou nadšenci. Každý rád prispeje svojou skúsenosťou do mlyna. Potom sa rozprávajú storky kto čo Kurovi poradil a koho je to vlastne nápad :)
Nie je to nič prevratné, tuším sa to najviac podobá crowdsourced testingu ak tomu pojmu dobre chápem. Čo mám ja info tak vynikajúci naši strelci dostanú takéto dielo zdarma alebo za zvýhodnenú cenu. Napokon si ale myslím, že ich snaha pomôcť veci dotiahnuť dokonca možno aj prekračuje MOC...

PoslaťNapísal: 28 Okt 2018, 20:18 
On-line
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Velmi premyslam nad zakupenim A3...
Spekulujem nad verziou s hlavnou 16", ale po precitani http://www.ballisticsbytheinch.com/9luger.html
Som na pochybach ci sa vobec oplati...ci pri vykone streliva nepostacuje kupit 13", pri zachovani uplne porovnatelnych strelnych vlastnosti...
Ake mate realne skusenosti?

PoslaťNapísal: 29 Okt 2018, 13:44 
častý prispievateľ

Reálne žiadne, ale treba brať do úvahy že strelivo z tej stránky je fabrické, laborované na použitie aj v krátkom laufe ( alebo primárne pre krátky ). Prebíjance laborované pomalým prachom sa môžu správať v 16´´ inak.

PoslaťNapísal: 29 Okt 2018, 13:52 
častý prispievateľ

Do tejto temy dal "Adrian" zaujimavy link na cesky jutub kanal, kde to slusne prezentuju.

viewtopic.php?f=27&t=7232&start=30

PoslaťNapísal: 29 Okt 2018, 16:52 
On-line
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

ten youtube kanal z Adrianovho odkazu vrelo odporucam tiez.
Ten "mensi" z dvojice ma zbrojarske vzdelanie a co som mal moznost vidiet zvykne velmi triezvo, fundovane a myslim ze aj nezaujato komentovat jednotlive systemy ktore recenzuje. Zato ten "vyssi" je obycajny pózer :D

PoslaťNapísal: 30 Okt 2018, 11:24 
občasný prispievateľ

Zajímalo by mě, jestli už má někdo ze Striboga A3 odstříleno víc jak 10 tis. ran? Jak to po této dávce vypadá s opotřebením uzamykacích půlměsíců a jak drží bicí kladivo? Já mám jen něco přes 2 tis. a kladivo zatím dobrý. Jen při koupi mě prodejce upozorňoval, že se při sušení rádo láme.

PoslaťNapísal: 31 Okt 2018, 06:56 
moderátor
Obrázok užívateľa

Stribog A3 buchnute cca 15tis,okrem zlomeneho zapalniku po cca 6tis absolutne bez problemov.Vnutorne styčne plochy iba jemne zalestene .

PoslaťNapísal: 01 Nov 2018, 08:50 
častý prispievateľ

A máš bežný produkčný kus kúpený v obchode?

PoslaťNapísal: 03 Nov 2018, 05:31 
moderátor
Obrázok užívateľa

Ano v GP v Slov.Lupci.Iba odladena spusť.Par známych ma bežne kupene kusy bez zavad,ked neratam že stare zasobniky praskali aj mne.

PoslaťNapísal: 06 Nov 2018, 20:18 
On-line
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Minuly tyzden som bol vyskusat A3... a musim povedat ze som bol velmi milo prekvapeny co sa cca pred 2 rokmi o A1 povedat nedalo...
Objednal som 13"...

PoslaťNapísal: 14 Nov 2018, 17:59 
občasný prispievateľ

Pokud si dobře pamatuju, tak se tady moc a moc chválila zákaznická podpora GP. 11.11. sem psal na info@grandpower.eu prosbu o pomoc - dotaz ke spolehlivosti a doteď žádná odpověď. Je to správná adresa, nebo je třeba psát jinam?

Moderátori: igoros, yarco, electron, Jack

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 38 z 39
 [ Príspevkov: 576 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google Adsense [Bot] a 2 hostia