Závady zbraní Grand Power

Johnny2611
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 2 years 5 months

Príspevok od používateľa Johnny2611 »

Dano: k zbrani boli dva zásobníky a už mám kúpený aj jeden nový a robí to s každým

Fotograf: práveže som ju kúpil už používanú a pri skúške na strelnici bola úplne v poriadku. Či je poškodený záver alebo záchyt zaveru neviem posúdiť. Jedine čo som si všimol, že je trošku ošúchaný záver v tom mieste rotacie hlavne, ale to je asi normálne.

Jack: bol som znovu na strelnici, úchop v poriadku, ale problém so záverom zostal rovnaký. Zbraň bola samozrejme vyčistená, premazaná, rovnako aj zásobniky, dokonca som kúpil jeden úplne nový. Neviem čo by som mal ešte spraviť, takže už zostáva asi len zbraň rozobrať a spraviť tú generálku ako píše Kuro
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Páni a je vôbec strelecká pohotovosť tak dôležitá, aby sa ňou človek toľko zaoberal, pripadne 2x cestoval cez pol Slovenska?
PS: aj tak si myslím, že je to uchopom alebo limp wrist
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Matus, asi áno...
Aj zarytí GP-čkári (z môjho blízkeho okolia) tvrdia, že najpravdepodobnejšou príčinou bude zrejme úchop alebo strelivo.
TomasT12345
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 2 years 4 months

Príspevok od používateľa TomasT12345 »

Dobrý deň,
Som veľký nadšenec značky GP. Zhruba pred mesiacom som kupoval GP P1 od jedného pána (cháp nie novú- má 2 roky). Bol som s ňou 3-4 krát na strelnici vystrelených cca 400 nábojov. Pán od ktorého som ju kupoval hovoril že s ňou strieľal 2 krát. Ja som si minulý týždeň pri čistení všimol malý škrabanec/ prasklinku na závere. V prílohe k tomu prikladám fotodokumentáciu. Chcel by som radu od Vás skúsených, že čo mám robiť. Strieľať ma baví, zbraň mi skvele sedí v ruke, ale neviem čo môžem od toho ,,problému´´ čakať. Nepotrebujem prisť k zraneniu pri streľbe. Neviem či to má nejaky vplyv na to že by mi mohlo roztrhnúť záver alebo podobne. Písal som aj priamo do GP a tí mi povedali, že mám prísť k nim do Slovenskej Lupče, ale to sa mi nechce nakoľko to je 2,5 hodiny odo mňa.
Vopred Ďakujem za každú radu.

Tomáš
Prílohy
Bez názvu 1.jpg
Bez názvu 2.png
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Skús sa dohodnúť či by si ju nevedel poslať cez nejakého držiteľa licencie.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Moc sa to nejavý ako prasklina skôr stopa po obrabaní,par hračiek od GP mi rukami prešlo a bolo na nich niečo podobné.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Presne tak. Takto na prvý pohľad to vyzerá buď ako stopa po opracovaní, ktorá vznikla už v procese výroby, alebo ako vryp na klznej ploche, ktorý mohol vzniknúť pri používaní. Vadu materiálu a jeho výpadok na tomto mieste a v takomto tvare by som asi nepredpokladal, ale zase ja som tiež len laik.
:lol:
Materiálu je tam však dosť, ak by sa to nejako výraznejšie nezhoršovalo a/alebo by som nenadobudol presvedčenie, že ide ozaj o prasklinu, tak by som sa zbytočne nestresoval. V každom prípade, ak sa ti nechce do Lupče, aspoň sleduj, či sa to nejako mení. Ak nemení, zrejme nemáš dôvod na starosti...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Mne sa na spodnej fotke vidí že to zasahuje až do diery zápalníka, chcelo by to pozrieť pod lupou.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Sprav kapilarnu skusku. Petrolejom, alebo liehom. Zvonka natres vapnom a po uschnuti das do priestoru zapalnika petrolej (wd40) ak presiakne, vapno ti v praskline stmavne.
TomasT12345
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 2 years 4 months

Príspevok od používateľa TomasT12345 »

Ďakujem veľmi pekne každému za skúšku. Pravdepodobne si dám tu námahu a skočím jeden deň do Slovenskej Lupce nech sa mi priamo tam pozrú na to. Aby som mal srdce na mieste. Ešte raz ďakujem
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Dudko napísal: 17 Jún 2016, 14:19 Ahojte,

Mám tiež fungl novú, presne pred mesiacom kupovanú, "GP P1 ULTRA". Zatiaľ vystrieľaných 411 nábojov najrôznejšieho druhu od 140gr. Grand Power, cez 124gr. ZVS, 124gr. Federal HP, 115gr. MFS až po 100gr. S&B. Všetko išlo bez problémov, bez jedinej závady.

Problém bol len keď som tam naládoval 147gr. prebíjance ARES (prebíjal doma kolega), tam som mal z 25 rán celkovo 2x nedovretý záver. Celkovo tie gule mi prišli ako dosť "tučné" a na jednej z nich keď som ju po závade vyhodil z komory tak bol tenký škrabanček, takže sa to tam niekde pri podávaní zo zásobníka šprajclo. Iné, ľahšie prebíjance od ARES s iným tvarom gule išli úplne bez problémov.

Inak zbraň čistím po každom návrate zo strelnice (cca. po 100 ranách), pretože na tom čele hlavne ako aj dole v kontajnery pod ňou sa aj mne urobí taká hrubá, čierna vrstva napečenej usadeniny. Musím to vždy nastriekať WD40, nechať cca. 20min postáť a potom oškrabať mosadznou kefkou. Najväčší bordel sa tam urobil po NONTOX S&B strelive. Zbraň vždy vytriem do sucha, potom prejdem handričkou mastnou od "Konkor 101" a vodítka záveru na bokoch ako aj valček cez ktorý sa prevaľuje hlaveň namažem kvapkou motorového oleja.

Zatiaľ teda spokojnosť a do budúcna sa to budem snažiť kŕmiť radšej lehtn továrenským strelivom.

Dušan
Zdravim borci.
Mám podobny problem s ares 147gr poplast strelou ...
Skusim ešte zmenit OAL...
Otázka: ako to tu čitam, viete mi povedat či hlaveň z roku 2009 ( G seria) je nerezová kvalitná alebo mám čakat že zhrdzavie? Zbran je z druhej ruky ale min. strielana...
Ďakujem
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

To že nevieš zvoliť správnu dĺžku náboja nie je problém inak super namakanej staroslavianskej harpúny :lol:
Prípadne môžeš zvoliť cestu prestruženia komory na hlbšiu. Plytké komory mali/majú niektoré Tangá, tam sú tiež takí odborníci...
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Desade,
Posledne dni šprtam čo tu pišete.
P1 ma očarila, odvažna konštrukcia, tvorca išiel s kožou na trh. Je to velmi citlive na preciznost zladenia a každy si pri neuspechu rad otrie hubu.
Obdiv a klobuk dolu. Ešte ako naivista som chcel v tejto firme pracovat ale bohužial ponukana pozicia montažnika nebola pre mňa. Volil som radsej seniorleadra v automotive... ale odbočil som...
Chcem sa ti poďakovat za fundovanu odpoved, vidiet že o gp vies hodne. Hlavne tá čast o kvalite hlavne...
Mam rad ludi čo niesu vysmievačni a radi pomožu.
Ešte raz vďaka. Posunul si ma ďalej.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Chcel by som sa spytat nasledovne: Znamemu zacala sekat P1. Nebol som pri strelbe, ale ked som zbran skusmo susil, subjetivne bola velmi slaba vratna pruzina - aj bez naboja sa zaver po obtiahnuti len tazko vracal do povodnej polohy. Znamy tvrdil, ze pri obtahovani s nabojom musel dokonca zaver niekedy mierne doklapnut rukou.

Je mozne, ze by vratna pruzina tak zoslabla? Samozrejme, kupit novu pruzinu je par EUR, ale chcel som sa spytat, ci sa s tymto niekto stretol a ako to poriesil. Je to uz starsia verzia, dlhsie nestrielana, ale cistena a mazana.

Vdaka.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Zrejme má tú trojžilovu pružinu. Treba ju vymenit a malo by to fungovat bez problémov...
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"