GP K100 - mieridlá

Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 183
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

niko napísal:Kedysi davno som cital, ze na dynamicku strelbu je vraj najlepsi uplne cierny cielnik a cervene svetlovodne vlakno do muchy. Vraj tuto kombinaciu oko a mozog najrychlejsie spracuju.
Cielnik by som nechal bez zvýraznenia, aj tak sa pozeráš hlavne na mušku a cieľ, cieľnik vnímaš mimochodne, to je jednoduch vlastnosť oka. Nanajvých mieridlá do tmy a šera so sverielkovacími botkamy, ktoré cez deň nerušia, aj to pre strelcov, ktorý to majú skôr na obranu.
Ja som mal pár rokov svetlovodnú muchu, potom som, hlavne pri jarnom a jesenom ostrom slnku začal nadstreľovať, tak som sa na to vybodol, zamazal som svetlovodné vlákno a mám klasické nezvýraznené mieridlá Eliason a čiernu mušku.
Každému vyhovuje iné, tak to neberte, ako návod, len ďaľší názor a skúsenosť.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

vyriešil som to tak, že vlákna z cielnika, ktoré boli zelené a dosť rušivé som vymenil za modré a tie trak nesvietia tak hádam to bude lepšie, ešte om neskúšal pištol je v GP kôli výmene lúčika
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Daredevil: bude to mozno lepsie, ale nebude to idealne. Ani nevies ako, ale v kombinacii svetlovod vpredu, svetlovod vzadu ti budu oci mimovolne preostrovat z muchy na cielnik a budes stracat cas. Sidce ide o zlomky sekund, ale ono sa to nascita. Pripadne sa ti bude stavat este horsia vec, ze budes strielat nie na zrovnanie mieridila s muchou, ale na zrovnane tri svietice bodky... co je vetsinou cele zle, hlavne na 15+ metrov.

Na IPSC je vhodna kombinacia cierny cielnik + svetlovod vpredu, alebo cierny cielnik + cierna mucha.
Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 183
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

Si to trafil, brácho! Si asi mieril, NÉ?!
Svetlovody, dobre že nie aj na šnúrkach od topánok strelca ja v prvom rade dobrý biznis s následnými "novinkami,vylepšeniami a revolúciach vo svete mieridiel".
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

je to do času, aj tak tam chcem dať originál cielnik, ale pri mojej návšteve v GP 3.1. mali inventúru tak som bol rád že mi aspoň zobrali do opravy rám na výmenu lúčika a už mi aj prišla sms že je na ceste :) , sú promptný :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Neviem, ci ste niekto menil cielnik z K100 Dynamic, ale dnes som znicil dva inbusove kluce (obojstranne). Potom som dostal cennu radu, ze by mozno nebolo odveci to skusit nahriat, mozno tam bude lepidlo na zavity a treti inbus to uz vyriesil.

Nasledne ich vyklepat bez vlastnictva zveraka bol asi polhodinovy boj. Nasunutie tritiovych bola uz hracka.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

O tom nahriati som uz pocul aj ja, aj ked v praxi som to zatial este nepotreboval.
Zvykne to naozaj pomoct. Urobil si dobre.
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Stalo (stava) sa niekomu ze sa mu povoli cielnik sam od seba aspadne? :( ja som raz povolil cielnik trocha som ho nastavil podla seba a po cca 30 ranach sa mi povolil a spadol na zem.. dost hamba pred kamosmi :D nuz tak som ho pritiahol silnejsie ale po cca dalsich 200 ranach odpadol... tak som sa na*ral a dotiahol som ho az tak ze vela nechybalo a pretocil som skoro imbus v cerviaku :) od vtedy nic.. treba to takto stale dotahovat ci coto moze sposobovat ze sa to takto povoluje?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mne nie, a to som ho ani mocne neutahoval, ak mas problem, ze sa ti povoli imbus, tak slohni na 20 sekund polovicke lak na nechty, alebo si kup specializovane lepidlo na zavity.

Mimochodom, preco si si ho potreboval nastavovat?
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Lebo mi strielal trocha do strany co mi povedal aj 1 skusenejsi strelec.. tak som to posunul.. Inac aj na terci co som dostal k zbrani vidno ze bral do strany. Ok skusim nieco pozret na ten zavit :)
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

djmikxy: Ako ti aj Mesi povedal, lak alebo lepidlo, nemám rád, keď si niekto myslí, že zabujačením do závitu spôsobí, aby to lepšie držalo, existuje niečo, čo sa volá uťahovací moment a keď ten prešvihneš, tak v najlepšoom prípade prídeš len o červík, v horšom o cieľnik... Keď bol u nás plynár zapojiť sporák nový, aby to malo aj štempel, tak ten dilino skoro odtrhol rúrku, ako to uťahoval, myslel som, že sa ho spýtam, či ju chce zobrať so sebou... Takže do budúcna aj na iné prípady, každá skrutka má svoj moment, ak sa povoľuje, tak lak, lepidlo alebo podložky typu NordLock, ak sa dá (na cieľnik a červíka samozrejme nenarveš NordLock :D )
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Dakujem za rady chlapci.. ale neviem preco musi vzdy niekto s toho druheho spravit debila ked nieco nevie..Ked sa polozi otazka a odpovie sa nanu nevidim dovod dalej to rozvijat negativnym smerom a kopat do cloveka.. nikto z neba nespadol a kazdy sa ucime, niekto teraz niekto to uz vie davno.. Kazdu odpoved aj negativnu si vezmem k srdcu a poucim sa z nej ale myslim ze jedna odpoved k veci staci nato aby to clovek pochopil a nie aby ho 3 ludia kritizovali za to iste len inymi slovami.. ;) a niesom urazlivy tak to uz nemusite dalej komentovat ak to nieje k veci dakujem :P :P :P
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

djmikxy: Nerobím z teba debila, nič také som tam nenapísal, že ty si blbý alebo niečo také, len že nemám rád, keď to ľudia riešia takýmto spôsobom, zároveň som tam potvrdil Mesiho návrh, ak to tak vyznelo, tak sa opsravedlňujem, aj keď píšeš, že netreba, ale nechcem, aby došlo k nedorozumeniu, ako hovoríš, nikto učený z neba nespadol, ja som sa tiež veľa vecí učil metódou pokus-omyl... Inak, ešte ktomu závitu, jeden z docentov, čo sme s ním mali Konštruovanie, ten hovoril: "Čo tam aké lepidlá a laky,trochu žuvačky a bude to" :lol: Tak veľa šťastia s GP, mám tiež Mk.7 doma a zatiaľ som nemal na nej žiadnu poruchu okrem zabehnutia zásobníkov, kedy mi padali zo šachty, keď sa obrúsilo okienko, už to je v pohode...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja som tiez v žiadnej odpovedi nevidel kusok narážky na teba. Si to cital priskoro rano? :-)
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 635
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Mne sa stalo skoro to isté (len nevypadol - stihol som ho zachytiť) na tohtoročnom stretnutí webforákov v Istebnom. V nedeľu pred koncom som si ešte trochu zapukal v 1boxe (ostatne boli pre streľbu z dlhých uzavreté) a po chvíľke mi to začalo lietať riadne bokom (aj keď s malým rozptylom). Pozerám, že čo sa deje a cieľnik som mal úplne uvoľnený a posunutý na stranu tak, že mi držal už iba na cca 3mm. Takmer som ho stratil.
Vedela by o tom povedať "kočka policajtka" čo tam vtedy dozorovala... :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"