GP 10mm auto

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Re: 10mm auto

Príspevok od používateľa bujny »

Čo to, kde to, jak to? Podrobnosti?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Elado si iste z nas striela. Jedine o com som pocul je P1S so skratenou rukovatou (a zasobnikom) - taky hybrid P1 hlaven, zaver, P11 ostatne.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ano Mesi, je to na fore GP: http://www.grandpower.eu/phpBB2/viewtopic.php?t=905

Blizi sa nam IWA 2014 (7. - 10. marec), tak vyrobcovia chystaju novinky.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

... noo, v ksichtovej knihe nie som, ani ju nepouzivam. :)
Pockam si na info z GP, alebo z fora.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Elado: pozitivna novinka..

Pre ostatnych link na fotku: https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 5759_n.jpg
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Potvrdzujem ze platformu P45/P40 mame momentalne vyvinutu pre kalibre .45ACP, .40SW, .357sig a 10mm Auto. ;)

Chystanych je viacero noviniek, mna najviac tesi P1S.

Viac detailov po IWA 2014.
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Papať papá, ale mám obavy že strelivo .40SW bude rasovať prechodový kužel nabojovej komory 10 Auto, a že vyťahovač bude dostavať tiež pekné kapky, kedže pri odpale je kratky naboj držaný len vyťahovačom.
Takže používanie náboja 40SW je len ndzove riešenie, a nemožem ho doporučiť na dlhodobé užívanie.
uplne iné to bude v prípade výmennej hlavne komorovanej priamo na 40SW ......
elado napísal:mňa poteší to, ak bude naozaj 10mm auto papať bez problémov aj .40. Dva v jednom nie je nikdy na škodu:-P
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tiez som sa nad tym zamyslal, ze ako by sa to dalo riesit. No ale sup sup spat do dielne, nech mame co kupovat :D
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Pozerám, že je tu vlákno o Kačene v desine, tak ešte trošku vyvolám potenciálnym kupcom Pavlovov reflex. :lol: GP K10 v 10 Auto som obdivoval na IWA 2014 v Norimbergu (musel som sa tam 3x vrátiť) a konečne som si z nej strelil na stretnutí Legis Telum v Nitre v marci 2014. Myslím, že v danej dobe boli vyrobené len prototypy. Vzhľadom k tomu že po zbrani v tomto kalibri dlhodobo túžim a neodolal som vystreliť si, popíšem pár teoreticko-praktických postrehov:

1) Predaj bude orientovaný prevažne na trh USA. GP robí tento kaliber v prevedení so 4“ a 5“ hlavňou. Na požiadanie za nejaký ten príplatok vyrobia pre obe verzie aj predĺženú hlaveň, prípadne dodajú set 10 mm Auto s ďalšiu hlavňou v .40 S&W, pričom zásobník je použiteľný pre oba druhy streliva (čo je potom zaujímavé aj z hľadiska tréningu a ceny streliva, keďže .40 stojí polovicu). Pokiaľ mi je známe, nová masovo produkovaná zbraň v 10 Auto je na európske podmienky (a s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou aj na svetové) doslovne ojedinelou záležitosťou. Po nástupe .40 S&W (rozumej .40 Short & Weak)všetci známi výrobcovia (s výnimkou Glocku, o ktorého problémoch v tomto kalibri popíšem nižšie), nejak pozabudli na plnotučných 1300 J. Takže za snahu o vzkriesenie tohto „pištoľového magnumu“ je GP potrebné prejaviť uznanie.

2) Osobne som mal možnosť strieľať len zo 4“ verzie a to strelivom Hornady (s „nutričnou hodnotou“ cca 900 J pokiaľ sa moc nemýlim). Vzhľadom k veľkosti zbrane, jej hmotnosti a použitému strelivu som predpokladal, že to trochu viac „kopne“. Paradoxne, nič také sa nedialo. Každopádne som očakával, že mi ruky poletia viac hore a bude trochu problém s pohotovým zosúladením, obrazca mieridiel po výstrele. Pokiaľ si spomínam, nič nezvládnuteľné som nezaznamenal, takže som ostal spokojne prekvapený, ak sa to dá tak popísať. Môžem teda konštatovať, že búchačka je čo do spätného rázu dostatočne kultivovaná. Veľmi by ma zaujímalo vyskúšať „streoidnejšie“ strelivo ako už spomínané „vlažné“ Hornady. Nakoľko som nemal pre zrovnanie Glock 20, ani inú výkonovo zrovnateľnú zbraň, môžem len potvrdiť, že spätný ráz je PODSTATNE, PODSTATNE slabší ako u 5“ S&W 629 v .44 Magnum. Môj S&W s plným bubnom je oproti K10 o dosť ťažší, má 1,5 kg, pričom laborky robím okolo 1600 J a vystrieľanie celého bubnu je už v dlaniach cítiť (aj keď ku masochizmu to má ešte ďaleko). Nakoľko som mal k dispozícii len 5 kúskov streliva 10 Auto, dvojrany som bohužiaľ neskúšal, i keď pri danom strelive druhú ranu nikto nezapýta :D (v USA s týmto kalibrom bežne "udržiavajú stavy medveďov na prijateľnej úrovni"). :lol:

3) Presnosť na 25 m do klasického vojenského terča obojručne bola VEĽMI SLUŠNÁ. Padali 9 a 10 (a to som bol mierne rozsypaný z nachladnutia a ruky som mal rozklepané z predchádzajúcej streľby zo „Smiťáku“ a Rugeru v .44 Magnum).

4) Zbraň má ťažšiu kanelovanú hlaveň s veľkým chladiacim povrchom, čo by sa malo aj po zahriatí kladne prejaviť na rozptyle. Chod fabrickej spúšte by mohol byť trochu kratší a tiež by mohla byť málinko ľahšia, inak je vcelku príjemná, bez prepadov a dostatočne hladká. Mnou popisované pocity treba vnímať s rezervou, nakoľko som čo sa týka chodu spúšte príliš rozmaznaný a ovplyvnený mierenkárskými špeciálmi. Pištoľ sadne príjemne do dlane, štandardne dodávané mieridlá sú dobre čitateľné a osobne som presvedčený, že príjemný úchop a mieridlá majú podiel na jej presnosti. I keď pôvodné mieridlá nie sú zlé, z vlastnej skúsenosti odporúčam výmenu mieridiel za svetlovodné. Nakoľko vlastním tiež Kačenu v 9 mm Makarov, dovoľujem si tvrdiť, že po ich výmene a poladení spúšte na nejaké 2 kg stúpol komfort streľby minimálne o polovicu a teda mierna investícia do „kozmetiky“ sa vyplatila.

5) Celkový dojem zo zbrane mám viac ako pozitívny. Predpokladám, že 5“ verzia, ktorú si mienim zaobstarať, bude na streľbu ešte o čosi príjemnejšia, aj keď zdôrazňujem, že ani 4 palce neboli nepríjemné (všimol som si, že zo zbrane si okrem iných buchla aj nejaká drobnejšia dievčina a nijak to s ňou nezamávalo). Na strelnici sa zo zbrane vystrelilo cca 150 ks streliva dvoch výrobcov, problémy s ovládateľnosťou (u kohokoľvek), alebo presnosťou (u vytipovaných strelcov) :wink: som nespozoroval. Zbraň prešla viac ako 20-timi rukami, každý má iný úchop a niektoré zbrane sú na to citlivejšie, iné menej, ale čo je dobré, zádržku u K10 sa nepodarilo nikomu vyrobiť.

6) Ku konci ešte poteším prebíjačov. Na rozdiel od Glocku 20, má Kačena plne podopretú nábojovú komoru, ktorá dokonale obopína nábojnicu a produkuje tak dokonale vystrelené hilzne, ktorých dno nie je nijako vyduté a ani steny nie sú prasknuté, či pokrivené vyhadzovačom. Financovanie prevádzky10 Auto sa tak môže zredukovať na výdavky zrovnateľné s 9 Luger kupovaným v obchode (kto leje strely potlačí to s cenou ešte nižšie). Kto prebíja .40 S&W, má už všetko potrebné, len prestaví matrice a mierne prisype.

7) Môj záver: „Neviem sa dočkať, kedy si budem hýčkať svoj vlastný 5-palcový rám s predĺženou hlavňou!“ :lol:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Chalpci, na fotke to tu vyzera ako P1 vs K100. V skutocnosti to dole je K100 Dynamic.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Mohol si uz rovno prilozit aj CZ92 :-D
Naposledy ked som mal moznost si skusit tvojho dynamica, tak som mal pocit, ze je to mohutna ozruta, ale toto 8-)
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

Mesi, to hore je kaliber 10mm? Kde si to zohnal, koľko to koštuje a môžeš pridať viac foto?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Fotku som pridaval jednu do tejto temy. Zajtra ju berem na strelnicu prevetrat, snad stihnu prist Hornady, lebo PPU sa mi zdaju nejake... malo to kope ;)

EDIT: este k tej otazke, zohnal som ju tam, kde sa zhanaju najlepsie, predajna GP v BB. Cakacia doba je +- 3 tyzdne, na cenu sa treba informovat, najlepsie u p. Lihana, ja som dostal celkom peknu zlavu.

Inak je to model P40L (5 palcova hlaven) v 10mm Auto na rame Mk12. Mam problem so skladanim, pretoze ta pruzina je kus tuha a drzat rozoberaci segment dole a zaver tahat zatial nemam v rukach (osobne sa mi viacej paci rozoberanie cez lucik). Dnes som si chcel vybavit uz PZ, avsak este nebola nahodena v IS PZ, takze si musim pockat. Poslednu dobu mam 'stastie' na nove kusky, kt. este nie su v DB zbrani.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Sklamanie so slabim kopanim vyriesili Hornady XTP. Pocitovo Prvi partizan by som prirovnal ku MFS Luger 7,5g.

Pazba je tvarovana ako pri K100 Mk12, takze v rukach sedi ozaj velmi dobre, pri strelbe sa to aj pri Hornadoch sprava kultivovane.

Do zasobnika sa ma zmestit 14 nabojov, co potesi. Pisem preto ze by sa malo, lebo mne sa tam zatial podarilo narvat len 11, neviem ci je to vadou zasobnika alebo silnou pruzinou :evil:
Yuri.3
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa Yuri.3 »

Môžem len potvrdiť nakoľko som mal možnosť si z nej vystreliť . Bol som tiež prekvapený , na to že je to 10 mm žiadne veľké "kopance" . Veľmi dobre sa drží a dokonca som mal pocit že moja že K100 je trošku ťažšia :P
Pekný " kúsok " Mesi a ďakujem za vyskúšanie .
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"