K100 Mk7- roztrhnutá hlaveň

matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

nevidim do problemu, pisem vseobecne: majitela finalneho vyrobku vobec nemusi zaujimat, kde jej vyrobca, alebo dokonca dalsi dodavatel nakupuje komponenty. Zodpovednost za vyrobok berie ten, kto ho pod svojou znackou predava.

Kazda aspon trocha systemovo riadena firma vie, ktory vyrobok kedy vyrobila a komponenty ktorej dodavky pouzila. Ak ma finalny vyrobok komponent, ktory je zdraviu, alebo mozno az zivotu nebezpecny, mali by sa z trhu stiahnut vsetky vyrobky s tymto komponentom.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

vždy je to o prístupe a o zaujatí zodpovedného postoja. GP musel na zahraničnom trhu stiahnuť tovar- čo iste nepozitívne zapôsobilo na dobré meno firmy a výrobkov. Právne doťahovačky sú internou vecou, ktorá zákazníka nemusí zaujímať. Firma, ktorá predáva svoj tovar a zároveň aj svoje meno musí zákazníkom poskytnúť to, začo si zaplatili. Toto platí ako pri dodávke výrobkov medzi dodávateľom a subdodávateľom-tak aj vo vzťahu predajca a zákazník ktorý už kupuje hotový výrobok-zbraň.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Nemohlo to byt tak, ze GP bol ponuknuty zlavneny alebo "akciovy" tovar, GP to chcelo vyuzit, a nakoniec "dostali za co zaplatili"? Nie je nic zle na tom, ak chce firma vyuzit lacnejsie vstupy, nesmie to ist ale na ukor bezpecnosti zakaznikov, hlavne pri sluzobnych a obrannych zbraniach nie.

Tak ako sa tu argumentuje dodavatelmi a subdodavatelmi, moze povedat aj konecny kupujuci K100, ze tie hlavne mozu byt aj Bangladesa, ale za ich kvalitu mu zodpoveda GP. GP sa vzdy hrdilo prave extremne silnymi a odolnymi hlavnami, takze sa treba spytat, ci nezlyhala aj vnutrofiremna kontrola v GP.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Dantes: ja som mal info z prvej ruky a ty tu len teoretizuješ :wink:
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Co sa stalo, stalo sa...
Podla pristupu GP k zákazníkom (sam som to zazil), verim, ze urcite spravili vsetko preto, aby sa tato situacia neopakovala. Pre kazdeho vyrobcu by to bola neprijemna situacia a o to viac sa urcite snazili, aby neprisli o svoju reputaciu nielen doma, ale aj v zahranici. Urcite zjednali napravu a nie je im to taktiez jedno.
Napriek tomu by som si dalsi produkt firmy GP znovu kupil.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Je to problem GP bez debaty. GP to ale riesilo okamzite vymenou zbrane bez otazok (servis beriem ako obrovske plus k tejto zbrani). Pri G by si zrejme zacvakal este aj samotnu novu hlaven.
Jemu ale vymena celej zbrane nestacila a tak si zapytal rovno X-Calibur a 10 000 nabojov ktomu ... stym ho spravne poslali do *** a tak to panko pise po celom svete :)

PS: Myslim ze po tejto udalosti pustaju hlavnou pred opustenim fabriky riadne nadupanych cmeliakov aby sa to uz viac nestalo.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

... aj taketo zavady posuvaju vyvoj vpred.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Adrian
to ano,len dufajme ,ze bez zraneni...
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

tomas fuk - hovorí ti niečo ISO/TS 16949:2009. Určite nie.... lebo ináč by si nepísal tekéto sprostosti akože dodávateľ niečoho nie je zodpovedný za vadný výrobok, lebo si ho dal odliať niekde inde a pod....
Osobne ako procesný audítor by som musel zauditovať celý systém, aby som vedel vyvodiť patričné rozhodnutie o oprávnenosti vlastnenia certifikátu, ale určite nesie dodávateľ hlavne (čiže CZUB) plnú zodpovednosť za kvalitu dodávaných produktov !!!
Žiadne delenie zodpovednosti pre ISO/TS 16949:2009 neexistuje !!!
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Co to tu meles? Ukaz mi kde pisu, ze za zavadu muze GP. To jsem nikde nenapsal. Napsal jsem, ze hlavnovinu dodala CZUB, ale hlavnovinu vyrobil nekdo jiny. Nic vic, nic min.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

tomas fuk napísal:Co to tu meles? Ukaz mi kde pisu, ze za zavadu muze GP. To jsem nikde nenapsal. Napsal jsem, ze hlavnovinu dodala CZUB, ale hlavnovinu vyrobil nekdo jiny. Nic vic, nic min.
Presne to ! GP nespomínam vôbec.... hlavnovinu dodala CZUB (a je úplne jedno pri zodpovednosti za kvalitu kto ju vyrobil!) a preto zodpovedá za kvalitu....

A ty sa svojím postojom zastávaš CZUB, že nie iba ona je vinná. Ale "IBA CZUB" v tomto prípade zodpovedá za chybne dodané diely pre GP podľa ISO/TS !

Ale to by si musel tomu rozumieť....


Nechcem ťa tým uraziť, ale nemel "ty" ak nerozumieš....!
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

elado - spokojne.... nezastávam sa GP... ale hovorím fakty o zodpovednosti CZUB za dodanie nekvality na trh..
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Skusim to zhrnut:
- vo vztahu ku koncovemu zakaznikovi za kvalitu zodpoveda GP
- vo vztahu ku GP, zodpoveda dodavatel CZUB

... cize to vidíme v dvoch urovniach :)
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Presne tak, každý sa zodpovedá svojmu zákaznikovi. Mňa ako zákaznika GP nezaujíma odkiaľ nakupuje hento a tamto...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

je mozne,ze sa taketo hlavne dostali na SK trh?
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"