GP STRIBOG (9mm samopal)

selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Tak jak sem slíbil prvně označení na zbrani
Prílohy
01.jpg
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

A teď různé pohledy na závěr této konkrétní zbraně
Prílohy
14.jpg
13.jpg
12.jpg
10.jpg
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

A další.....
Prílohy
18.jpg
17.jpg
16.jpg
15.jpg
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Tak že jaký je toto konkrétně typ závěru? Zbraň mám pouze pro střelbu pro zábavu. Na závody IPSC nejezdím, tak se těžko mohu vyptávat nebo srovnávat. Proto se ptám tady.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Tvar tej priečnej drážky v prednej časti jednoznačne naznačuje brzdenie záveru valčekom vytláčaným tým nábehom... :?:
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

To by ale muselo být v rámu vidět ve vedení závěru upotřebení, nebo aspoň setření eloxu. A to není...... mám vystřeleno 2 100 ran.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Selag : mas v rame zbrane v mieste kde by mal ten valcek behajuci v tej kulise zapadat vyfrezovane nejake segmenty - miesta kam sa valcek ked vystupuje z obrysu zaveru opre???? Alebo presnejsie moze sa zostava volne pohybovat bez rozdielu na to ci je valcek hore alebo dole????

Nafot to...
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

V rámu žádné vyfrézované drážky ani nic jiného není. Nafotit to nijak nejde. Nebo já nevím jak. Závěr do rámu zajede úplně hladce na doraz a taktéž vyjede.
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

V rame zbrane musis mal polmesiace,do ktorych valcek v prednej polohe zaveru zapada.Mam SR9A3 10" a mam ich tam
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Zatím sem tam nic neobjevil..... budu hledat dál. Ale když říkáš, že tam musí být........
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

V sobotu idem na sutaz,vecer pri cisteni Ti ich odfotim
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Paci sa,sem zapada ten valcek,su tam dva polmesiace,z kazdej strany
Prílohy
received_745175582516742.jpeg
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa selag »

Tak že se musím všem omluvit za mystifikaci a poděkovat kolegovi "topinambur" za ukázání, kam se dívat a kde hledat. ty uzamykací půlměsíce tam opravdu jsou :oops: Jen mě překvapuje, že jsem první, kdo se na funkci závěru modelu A3 ptal. Na netu je spoustu dohadů a domněnek, ale fakta žádná. Tak ještě jednou všem děkuji za snahu a snad to někomu ještě pomůže.
Prílohy
Závěr ve zbrani
Závěr ve zbrani
2.jpg
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Mne to ukazoval priamo Jaro u nich v zbrojovke,skusal som 16 palec este pred kupou.Je velky rozdiel v chovani zbrane voci klasickej dynamike.Model A3 sa naozaj podaril
kopyto
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa kopyto »

Topinambur má pravdu, drážka musí byť vo vrchnom púzdre, tak ako nafotil. Žial asi nemá pravdu, že model Stribog A3 sa podaril. Jedná sa o akúsi čínsku napodobeninu podĺa môjho skromného názoru. Záver je okopírovaný zo samopalu VMS, ktorý ho má patentovaný a podĺa toho čo som videl i niekolkonásobne prepracovanejší. Schválne som si dal námahu a mrkol do prístupného patentu a je to kópia otočená hore nohami alebo nejako naopak :-). Podľa vyjadrení sa údajne pripravuje žaloba na firmu, ktorá tieto kusy vyrobila. Možno i preto sa A3 nevyrába masovo. Nepodarilo sa mi skontaktovať s majiteľom patentu a tvorcom VMS, tak neviem. No i ja ako laik, vidím kópiu otočenú naopak :-)...uvidíme, nemôžem sa ubrániť dojmu že stribog sprevádzajú samé plagiátorstva a z toho vyplývajúce nepríjemnosti....
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"