Závady zbraní Grand Power

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

myslim, ze 3 dni / lubovolny pocet dni nie je spravnym ukazovatelom, skor ide o pocet vystrelenych ran a "spinenie"/kvalita streliva. Ak je strelivo v poriadku, a strelec si nesposobuje zavady sam, tak na ten pocet je to dost zavad.
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

13 závad na 2100 je hrozne veľa. Ja mám X-Calibur a mám na daný počet tak 1 jednu zadrzku.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

na g19 na taky pocet 0 a to sa bavime o vsehochuti nabojov, vratane prebijanych...holt k-cky du pistole na strenicu a maznanie, nie na boj...
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Moju Kacku nemazem ... napr. :)
Peter_63
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa Peter_63 »

yarco napísal: Sú to samozrejme tvoje zbrane, hodnotenie je len na tebe.
Ale 13 závad na 2100 rán, to mi ako výhra v lotérii rozhodne nepríde.
Btw. 3 dni nečistená služobná zbraň nemôže mať predsa problémy so spoľahlivosťou. Vyladený športový špeciál možno, ale služobná?
Máš pravdu, že hodnotenie je na mne :-)
Len ešte pár poznámok, keďže v mojom príspevku to spomenuté nebolo: tých 9 závad na P1 a 4 závady na Stribogu boli v obidvoch prípadoch v rozpätí 100-200 prvých výstrelov pri každej zbrani a vždy s prebíjanými (hneď od začiatku som chcel vyskúšať zbrane - prvých 100 továrenských, druhých 100 prebíjaných)...
Odvtedy ani jedna závada a dúfam, že to tak aj ostane... :-)
Keby som písal príspevok vtedy, musel by som povedať že 9 závad z 200 (veľmi zle). Teraz píšem 9 závad z 1000 (ešte nie dobre). Koncom roka možno budem môcť napísať 9 závad z 5000... :-)

Ad "služobná": nie som v ozbrojených zložkách... A na civilné denné nosenie zo svojich zbraní preferujem G43

Nehodnotím kvalitu GP, netrúfam si, na to je Vás tu viac iných od fachu.
Nie som ani zarytý odporca, ani nekritický vyznávač.
Len som chcel podať aj iné skúsenosti od bežného užívateľa, ktorý má viac kúskov doma :-) od rôznych výrobcov a okrem iného chcel mať aj toto :-)
No a v neposlednom rade asi záleží aj na druhu závady a s tým spojené riešenia. Mňa osobne viac zaujali tie zádrapky (či ako to mám nazvať) plastu strely na začiatku nábehového kužeľa. Mrkol som do svojej evidencie a bolo to pri 124 grs - tie mali aj iný tvar strely.
Inak so záujmom sledujem, ako sa v tejto téme polarizuje - a celkom zbytočne... Niekedy musím prebehnúť veľa textu, kým nájdem niečo konštruktívne.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Áno, ARES gula aj tvz. čislak tvar sa zakusáva do nábehu "šmykľavky". Buď si ho dáš vymeniť za hlbšie uložený( čo ale môže spôsobiť iný typ závad) alebo nebudeš tie gule používať alebo sa s tým naučíš žiť.
Misak
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa Misak »

Trochu asi OT. S tym tvarom "Čislak" mam problemy aj ja - sicie nie v GPcke ale v P99 walther. Obcas sa mi stane ze sa zasekne naboj pri nabehu na hrane smyklavky. Pri inom klasickom ogivale Ares ale aj hociktorom inom fmj bezne dostupnom strelive mi to nikdy nespravilo. Preto čislak typ vyradujem ako strelivo nevhodne do mojej pistole a jednoducho ho pouzivat nebudem.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Toto sú veci, ktoré dosť dobre nechápem. Pištoľ od začiatku krmiť všetkym možným - lebo ju skúšam... Nemazať - lebo ju skúšam.. Mečistiť - lebo ju skúšam... Každý len skúša čo to dá, a ked to nedá tak nadáva.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

tu nejde o to, necistit a zatazovat ju, co vydrzi...tu ide o to, ze napr. pre mna je zbran v prvom rade nastroj, ktory ma fungovat a mam sa nanho spolahnut vzdy a nie riesit, ci som do nej dal to spravne chrumkave strelivo, ktore jej vyhradne chuti, ci je stale dostatocne namazana a perfektne vycistena a ci som z nej uz nahodou nevystrelil vela nabojov a potrebovala by udrzbu...
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Kúp si rýľ :lol:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Keby som mal na vyber medzi rylom a K100, vyberiem si ryl :wink:
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

to DeSade - naco ryl? kupil som Glocka a nemam starosti
Janciak
občasný prispievateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Janciak »

Triarius napísal:to DeSade - naco ryl? kupil som Glocka a nemam starosti

co ti poviem :D ked strielam na strelnici aj k100 mi funguje OK... co sa zasekavania tyka tak som mal problem zatial len pri strelive s plochim koncom aj to len v momente ked sa mi sam spustil zaver pri prebijani.... prislo mi to ako keby zaver siel do predu kusok skorej ako bol zasobnik uplne zasunuty a naboj sa spriecil

na margo toho glocku nemam nic proti tej znacke mam ju na opasku skoro kazdy den ale aj tak ju cistim a strelivo ktore v nej nosim mam odskusane a ver tomu ze som videl aj to ze sa zasekla pri pouziti tovarenskeho streliva
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Janciak a to strelivo s plochym koncom ktore Ti v K100 pri prebijani predcasne zhadzuje zaver Ti v Glocku funguje ako?
- ja totiz v g29 pouzivam len take
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A ja zase bez problémov v kuracine. Aké čo z toho keď niekomu to robí problém? Nie je ani prvý ani jediný.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"