Závady zbraní Grand Power

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

pietro32i napísal:..Zavady Glocku ma iba o par stran menej ako toto vlakno, takze ak by sme posudzovali kvalitu zbrani takto, tak asi vies co by bolo v tesnom zavese za GP v nekvalite.
- chapem teda spravne ze co sa tyka poctu zbrani v obehu tak k100vka dycha na chrbat glocku?
..to len aby sme neporovnavali jablka s hruskami
Pretoze ak je niecoho v obehu 100 a niecoho 10 a vlakna o zavadach maju obdobny rozsah tak ono to asi o niecom vypoveda..
(..taketo bezduche debaty by sme nemuseli viest ak by si zopar individui priznalo ze "vyhrali v loterii")
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Chapes zle, precitaj moj prispevok este raz a pomaly.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

mozno si to napisal Ty moc rychle..
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..uz som to pisal do prislusneho vlakna o vyroci, ale asi to patri aj sem:
Vcera som sa rozpraval s kolegom ktory si v ramci predajnej akcie pri prilezitosti 15ho vyrocia zalozenia fy Grand Power kupil "vyrocnu" P1nicku.
Zbran funguje spravne - iba striela vysoko nad zamerny bod.
Kedze boli k zbrani pribalene aj dve nahradne musky (vyssia a nizsia), chcel to riesit vymenou. ..ibaze prilozene musky nepasovali do drazky v zavere.
Kontaktoval teda vyrobcu a pan Lihan mu oznamil ze niektore "vyrocne" pistole su osadene zavermi ktore boli vyrobene pred 3mi rokmi a maju rybinu musky ktora je nekompatibilna s muskami ktore GP pouziva dnes... Vraj je takychto "vyrocnych" kusov viac a ma to brat tak ze ma smolu..
JonBonJovi
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 6 years

Príspevok od používateľa JonBonJovi »

v podstate by mal byť rád, lebo má unikát:-))))
fifo92
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa fifo92 »

Zdravím
Stal som sa majiteľom Grand Power P1 Mk7. Môj problém spočíva vtom, že ak natiahnem záver a v zbrani sa nachádza prázdny zásobník pri zatlačení páky záveru na pravej strane záver zostane v otvorenej polohe, ak zatlačím na ľavú páku záver sa uzavrie. Ak sa v zbrani nenachádza zásobník páky fungujú správne. Ďalšia závada nastala pri vystrelení posledného náboja, záver bol zatvorený. Prvá závada je na obrázku
Prílohy
p1.jpg
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Je to fyzika . Prázdny zásobník ti tlačí na kov z ľavej strany a keď potlačíš páku záveru na druhej strane tak asi toľko znesie pružnosť materiálu. Osobne som nikdy nemal zapotreby spúšťať záver s vloženým prázdnym zásobníkom, takže neviem povedať či je to "vlastnosť" alebo závada.

Ak ti neostane záver niekedy vzadu po vystrelení posledného náboja:
- špinavý zásobník
- oslabená pružina zásobníka
- slabšie strelivo
- závada zbrane.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Záchyt záveru je relatívne úzky výlisok z plechu, takže pri stlačení pravej páčky a podopretí ľavej páčky silnou pružinou nového zásobníka prepruží. Je to vlastnosť GP.
Rovnako som nemal nikdy potrebu vypúšťať záver zbrane s vloženým prázdnym zásobníkom.
Najčastejšou príčinou spadutia záveru po poslednom náboji je (najmä u začiatočníkov či pri novej neznámej a neochytanej zbrani) pridržanie páčky vypúšťania daktorým prstom...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Na to som veru zabudol. Nerád je to taktiež aj brzdenie záveru prstami (kt. o.i. spôsobí aj závady typu komín atp.)
fifo92
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa fifo92 »

Chápem čo myslíš, len ma udivuje, že na tej páke nie je vylisovaný nejaký profil aby bola ta páka tuhá. Keby som mal v práci viac času a vedel by som presný materiál nasimuloval by som správanie tej páky v Solidworks :D . No a k zbrani kúpil som ju pred dvoma týždňami celkom nová z predajni.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

jednoducha pomoc, staci si dat pozor na uchop, srava sa to aj pri inych zbraniach
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

fifo92 napísal:Zdravím
Stal som sa majiteľom Grand Power P1 Mk7. Môj problém spočíva vtom, že ak natiahnem záver a v zbrani sa nachádza prázdny zásobník pri zatlačení páky záveru na pravej strane záver zostane v otvorenej polohe, ak zatlačím na ľavú páku záver sa uzavrie. Ak sa v zbrani nenachádza zásobník páky fungujú správne. Ďalšia závada nastala pri vystrelení posledného náboja, záver bol zatvorený. Prvá závada je na obrázku
Triarius: ..to nebude uchopom
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Myslím, že reagoval na poslednú vetu.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

presne, len som to pisal narychlo
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

fifo92 napísal:... len ma udivuje, že na tej páke nie je vylisovaný nejaký profil aby bola ta páka tuhá. Keby som mal v práci viac času a vedel by som presný materiál nasimuloval by som správanie tej páky v Solidworks ...
Nebol by si prvý, makali na tom ľudia čo mali znalosti o materiáli a polotovare - ale sú tu regulérne požiadavky konštruktéra, limity náročnosti výroby a oproti tomu imaginárne predstavy insitného užívateľa - a výsledok je taký aký je - pre reálne používanie zbrane a nie pre nezmyselné experimenty!
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"