Q100

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

aj auto na parkovisku vzdy heverom zdvihnes na spaliky aby sa nenicili pruziny?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Uz zase ten obecny mýtus o pruzinach...

Mnohokrát sme to tu viaceri vysvetlovali. Pruziny sa nicia:

1. kompresiou nad limitnu uroven
2. roztiahnutim nad limitnu uroven
3. standardnym pracovnym cyklom

Co to znamena? Ze pruzinu si dodrbete ak ju stlacite nad unosnu mieru (napr. napaskovanim vacsieho poctu nabojov do zasobniku ako je limit pruziny), ak ju roztiahnete nad unosnu mieru (to zname natahovanie zasobnikovej pruziny aby lepsie pruzila - funguje to na kratko a potom pruzina definitivne kape) a aj najsamlepsia pruzina ma hranicny pocet pracovnych cyklov po ktorých straca parametre alebo praska.

Vsetky pruziny v zbrani mate viac alebo menej predopnute. Predopnuta udernikova pruzina sa bude nicit pracovnými cyklami (s tym nic nespravite ak sa zbran pouziva, treba pruzinu po case menit rovnako ako biciu pruzinu kladiva) alebo v pripade ak je nekvalitna a rozsah predopnutia presahuje limit pruziny co je zriedkave. Vtedy sa ale pruzina odporuci velmi skoro (opat, toto sa tyka vsetkych pruzin).

Zasobnik mozete nechat napaskovany aj roky a nic sa mu nestane pokial su kvalitne vyvodky a preventivne napaskujete o par nabojov menej ako je max kapacita pre pripad ze by pruzina podavaca nebola az tak kvalitna.
miro919
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa miro919 »

To si nedal asi dobrý príklad že aj auto v noci zdvihneš aby sa neničili pružiny? Určite nenechám cez noc naložené auto plne cementom keď ho môžem vyložiť. Určite sa tu nechcem s nikým hádať čo je lepšie či sa/da alebo striker.
Ja sa len nechcem dáko sklamať pri kupé preto sa pýtam chcem vedieť pre a proti lebo ja to takto vidím 2 auta na parkovisku jedno naložené na max a druhe prázdne po roku ktoré bude na tom lepšie? Toto ma stále straší alebo 2 búchačky v trezore s nábojom v komore klasika sa/da vypustené kladivo samozrejme a q100 po roku ktorá bude na tom lepšie? Glock neriešim tomu je to jedno či je náboj v komore tam ten udernik sa naťahuje súčasne stlačením spúšte. Možno sa bojím zbytočne pružina sa dá vymeniť za par korún a je po probléme alebo to stále vybíjať ale to by ma nebavilo ja mávam náboj stále v komore vždy aj keď mam zbraň zamknutú v trezore. A z mojej skúsenosti tiež viem že keď mávam stále jeden zasobnik napaskovany na doraz na koľko používam iba jeden tak je proste cítiť ktorý je novy a ktorý používaný.Ja som si myslel že ta spusť alebo ten system bude podobný ako u gloku preto som sa tak tešil na q100 glock som predal že fašista nemá miesto v mojom dome ale teraz neviem neviem. Či ho aj nepôjdem znovu kúpiť lebo ja radšej nebudem mať žiadnu zbraň buď g17 návrat alebo q100 nič iné nechcem.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Čo vlastne riešiš?
Ak (akýkoľvek) výrobca niečo zmršil a zbraň ti po 1000 ranách prestane spoľahlivo odpaľovať zápalky, pôjdeš mu ju otrepať o hlavu alebo potichu za euro pružinu vymeníš a pomyslíš si o výrobcovi svoje.
Ak žiadne problémy s odpaľovaním nebudú (čo je oveľa pravdepodobnejšie), budeš búchať ďalej a po 5/10/15 tisíc ranách (podľa vlastného uváženia) preventívne vymeníš všetky pružiny ako sa sluší a patrí.
Nehľadaj problém kde nie je.

Pozn:
- s tým Glockom ("udernik sa naťahuje súčasne stlačením spúšte") máš len polovičnú pravdu, keďže úderník G-čka je čiastočne predopnutý;
- jeden z mojich zásobníkov je už zopár rokov 99,9% času naládovaný doplna a nevykazuje žiadne problémy ani nemám pocit, že by sa odporom pružiny nejako odlišoval od ostatných.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Yarco: urban legendy su nesmrtelne, na to prirovnanie s cementom som uz ani nereagoval, kedze je rovnako mimo ako predtym

Kazdy nech si ide svojou cestou za stastim
miro919
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa miro919 »

Je niečo nove ohľadom q100 prečo to nieje ešte v predaji?
Používateľov profilový obrázok
arokys
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa arokys »

Bol som sa pýtať pred týždňom priamo v Lupči a pán Lihan mi povedal, že vraj budú o nejaké dva mesiace. Viac som sa nedozvedel.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Zaujímavé je, že v CZ už ju ponúkajú, ale nepreveroval som, či ju naozaj aj majú... http://eshop.qins.cz/qins-cz/eshop/15-1 ... -Q100-Mk12
inspiring_goldwasser

Príspevok od používateľa inspiring_goldwasser »

Mate niekto nejake nove info, jak to vyzera s bezkladivovymi GPckami? Minuly rok sa hovorilo o striker-fired veskerych verziach, tak nejak som sa zacal tesit, ze vymenim svoju P1S za nieco pouzitelnejsie a zaroven rovnake a uplne sa o tom zlahla zem.
Používateľov profilový obrázok
arokys
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa arokys »

Dnes som bol v DEAS ARMS a dostali jeden kus Q100. Cena je 480€.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

skocim tam pozriet, o ktoru verziu spustoveho mechanizmu ide
nie ze by som ju mal v plane kupit, len ma to zaujima
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Ahojte, vieme nieco nove o tejto pistoli ? Skusenosti, postrehy, odporucania , ... ?
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Zaujímavá vecička, jeden jej majiteľ ma dnes nechal vystreliť pár rán. Nekope to, spúšť má malý odpor a hladký chod, dobre čitateľné mieridlá, ja na moderné (a navyše plastové) zbrane veľmi nie som, ale toto sa mi páčilo :)
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

vie niekto, či je možné ju už zakúpiť?
tu je už s upravným spúšťovým mechanizmom, ak dobre kukám...
https://www.youtube.com/watch?v=1i8sKjLQEQE
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Obavam sa, ze aj pri tejto zbrani bude testeri zakaznici
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"