GP P11 vs P1

friendly_neumann

GP P11 vs P1

Príspevok od používateľa friendly_neumann »

Je tu niekto (skuseny strelec), kto skusal nastrel z oboch zbrani? Zaujimalo by ma, ako sa chovaju uvedene pistole na vzdialenost 25m. Pripadne nejake foto z nastrelov by bolo fajn.
Pravda je taka, ze sa neviem rozhodnut, ktoru z nich kupit. Chcem pistol na kazdodenne nosenie ale zaroven slusnu presnost na 25m.

p.s.: nejaka skusenost s p1 ultra? aka je v porovnani s klasickou p1?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

bezny uzivatel rozdiel nespozna
(teda ak nemas extra velke ruky a dokazes P11 plnohodnotne uchopit )
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

bitguard:
Aby bolo jasné, o čom je reč - čo konkrétne ty chápeš ako "slusnu presnost na 25m" a čo už nie?

Rozptyl 2" na 25m?
Všetky zásahy v papieri formátu A5-ky?
Alebo v A4-ke?
A3-ke?
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Ja mam skusenost len s P1S a tam som mal presnost na 25m s oporou v kruhu do 10cm, ale vsetko mi slo nad zamernu.
Mne a este dalsiemu strelcovi striela z 10m asi 5cm nad. Dal som ju dalsim dvom chlapikom a im zase strielala presne na flek, ale oni strielaju s Glockmi. Tak neviem. Asi zalezi na tom kto ako zrovnava mieridla.
O P11 som pocul (od cloveka z GP), ze na obrannu strelbu okolo 10m staci, ale jej kratka hlaven sa nemoze merat s hlavnou P1 na 25m.
friendly_neumann

Príspevok od používateľa friendly_neumann »

Rozptyl 10cm na 25m povazujem u P1S za vynikajuci. Po rade p. Lihana z GP pojdem do P1 hlavne koli dlhsej hlavni.

2 yarco: Na 25m to vidim na rozptyl 10-15cm. Pokial to niekto dokaze nastrelit z P1, povazujem vysledok za uspokojivy. Presnost je o nastaveni mieridiel, pouzitom strelive a treningu s konkretnou zbranou.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Pán Lihan ako človek ktorý do toho vidí má dôvody odporúčať zákazníkom P1 či P1S pred P11.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Mam P1 Ultra a som spokojny.
Ale aj ta P11 ma nieco do seba, celkom sa mi paci. Avsak, kedze uz mam P1, tak kupa P11 straca u mna vyznam.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Ak je nejakou mierou kvality zbraní v kompakte a subkompakte mierenkárska presnosť na 25m, tak už samotné zadanie je špatné. Tieto zbrane na to nie sú určené a dotyčná vlastnosť je bezpredmetná.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

P11 mam moznost testovat,mam s kolegovej nieco buchnute a mozem povedat ze absolutne v mojich rukach nebadam rozdiel v presnosti.Pre mensie ruky ma aj vyborny uchop.
friendly_neumann

Príspevok od používateľa friendly_neumann »

2 Vaquero: Otazka sa tykala chovania sa zbrani na vzdialenost 25m. Je mi jasne, ze na 25m (mierenka) su urcene ine zbrane, ale v pripade nutnosti chcem aby zbran bola schopna trafit ciel aj na tuto vzdialenost. Otazka bola polozena pre ludi, ktori mali moznost vystrelit si z oboch zbrani a su ochotni podelit sa o ich nazor, ci zbadali nejaky rozdiel (vdaka Balistik za info).
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ved to tu pisem od zaciatku, ak vies pohodlne chytit do ruk P11 , tak rozdiel prakticky nespoznas.
Ak mas vacsie ruky , kup si model s plnohodnotnou pazbickou a laboruj s vymennymi chrbatmi.
Dlzka zamernej je pri pouziti standardnych hrubych mieridiel a pre bezneho strelca tretoradym faktorom. Na mierenku su ovela vacsie zbrane s uplne inymi mieridlami ale tie sa zasa dost blbo nosia.

Zaver : dobry strelec trafi terc v pohode aj s P11 , jelito ho netrafi ani snajperkou
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"