K100: konstrukčná chyba záchytu zásobníka - vyriešené

inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Bum: na trenovanie doma pouzivam nahrady za strelivo. Neriskoval by som ostre :D
Oblubene mam. S&b nontox tusim 7.5g strela fmj so zelenou farbou na zapalke. Skusil som vselico, ale toto mi vzdy odpalilo a vyhodilo. Skoro vobec to nespini. Ostatne bolo statisticky horsie, ale neskusal som vsetko, co je na trhu.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Takže zásobníky vyláduješ použiješ sušilky a potom zas naláduješ ostré? Chápem ta dobre?
A okrem toho?
el_fuego333 napísal: Denne prebijem cca 4-8 krat.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Nie. To prebijem myslim vytiahnut zasobnik a vlozit jeden naboj, a potom pri odchode vlozit zasobnik, obtiahnut a spustit kohut na bezpecnostny ozub.

Preladovanie robim iba cca raz tyzdenne kvoli treningu.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Myslím že každému je už jasne v čom je problém.
Z tým vypadávaním zásobníka ty v GP určite pomôžu ,pri tej tvojej usilovnosti sa ani nečudujem že bude čo to odreté. A na ostatne závady skús iné strelivo ale dosť pochybujem že nájdeš odolnejšie ako tie nontox čo máš.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Vydraty zachyt zasobnika nie je. Zasobnik nevypadne, nech sa akokolvek vykruti v sachte.je zaisteny dobre. Zachyt zasobnika nie je opotrebovany. Pretrca do vnutra zasobnika. Vypadava len pri strelbe. Palcom to ňie je. Vypadava len novy gp zasobnik s velkym otvorom. Stary zasobnik gp s mensim otvorom nevypadava. Rozmery tychto zasobnikov su totozne. Zasobnik, ktory nevypadava ani nezavadi je o 0.2 mm hrubsi v smere strelby ako ostatne. Jeho kruhovy otvor neumoznuje vniknutie ozubu zachytu dnu k nabojom.

Ak sa nieco vydralo, tak jedine zadne plastove kolajnicky v sachte pre zasobnik. Ak by to bolo ono, tak by sa vymenilo plastove telo. A o nejaky cas budem tam, kde teraz. Skusim premerat moje plastove telo a porovnat s nepouzitym.

Vysoka zataz? K100 znesie 100000+ ran bez vyraznej zmeny geometrie hlavne, zaver, kontajner a spustak z prvotriednych materialov... Konstrukcne ani materialovo nema konkurenciu. Nie je k nej alternativa. Znesie gulu do gule.
A zlyhavat na takejto hovadine?.... Je pouzity GF30 iba dedicstvo po ohybnom luciku?
Premeram a uvidim. Ak to bude v tom, zadnu stenu sachty pre zasobnik vysteliem ocelovou paskou.

Btw: ak ma niekto excalibur, je vnutro sachty pre zasobnik iba plastove, alebo su kolajnicky na zadnej stene kovove? Resp lisi sa nejako plastove telo excaliburu od obycajnej k100?
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Aaa mame riesenie..
Plastove kolajnicky na zadnej strane sachty pre zasobnik mam totalne zodrate, najma v spodnej casti a do postupna smerom hore. Chyba z nich asi 2mm materialu. To umoznuje naklon zasobnika smerom dopredu tak, ze pretrca do neho ozub zachytu zasobnika. To , ale hlavne naklon zasobnika, sposobi, ze naboj sa zasekne spickou strely do spodnej hrany nabehoveho kuzela. Pretrcajuci ozub na tom moze mat podiel.
Chyba sa zacina prejavovat sporadicky, a najma s plnym zasobnikom. Takze kazdy, kto masiňu seriozne nosi, musi dbat na stav tychto ploch.

Je potrebne, aspon spodnu zadnu cast sachty pre zasobnik opatrit ocelovym povrchom vo vyske kolajniciek. Idealne by bolo, keby tam boli uz ocelove kolajnicky zalisovane.
Primarna chyba je v konstrukcii plastoveho tela, lebo nie je zabezpecene zabranenie oderu plastovej plochy, ktorej rozmer je podmienkou spravneho uhla ulozenia zasobnika v zbrani.
Sekundarna chyba je konstrukcia zachytu..
PREROBIŤ! (Ak to uz mk12 nema vyriesene).
Naposledy upravil/-a inspiring_pare v 28 Máj 2015, 00:43, upravené celkom 2 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

OMFG , prof.Popelinsky moze vratit vyucny list
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Fuu no nedalo mi,mam Xcalibur ziadne zodrate telo a ram stary mk7 je aj po vyse 30tis ranach stale rovnaky nezodraty.A to sa uprebijam troska viac ako ty a stale fungujem bez zavad.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

[quote="el_fuego333"]Aaa mame riesenie..
Plastove kolajnicky na zadnej strane sachty pre zasobnik mam totalne zodrate, najma v spodnej casti a do postupna smerom hore. Chyba z nich asi 2mm materialu. quote]

Tu zbraň nemáš od nová. Netušíš čo všetko na nej kto ladil piloval .Až postupne nato prichádzaš. Podľa toho pretŕčajúceho záchytu zásobníka sa už niekto snažil vypadávanie odstrániť a len pribudli nove iné závady. Nedá sa zmeniť jedna vec bez toho aby to ovplyvnilo x ďalších o ktorých nemáš šajnu.

Nedávaj ju puškárovi ten ma na opravu poruke len pilník a tak to dopadne . Dostal si ponuku vyššie že sa ti na ňu v gp pozrú ,čo chceš viac? Nechceš vari do nej lepiť nejaké kovové koľajničky ? :roll:
Keby si mal zbraň inej značky tak je už vhodná na F pripadne znehodnotiť.
Ale keďže je to Gp je veľká šanca že ju ešte opravia.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ak sa ukaze , ze to bol zasah nejakeho kutila domaceho (co osobne povazujem za najpravdepodobnejsie), na mieste GP by som ho poslal dofaka a na cestu mu pribalil zalobu za ohovaranie s vycislenim skody a nie mu nieco opravoval
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Zbran som kupoval novu. Mam na nu len dodaci list (2011), kde je datum tusim -3tyzdne pred prepisom. Vyhral ju v sutazi a nechcel ju. Spravim fotky, kde bude nepouzity plast a moj.
Naposledy upravil/-a inspiring_pare v 28 Máj 2015, 09:08, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

peterson napísal:tiež si myslím, že treba skúsiť iné cudzie zásobníky a potom robiť závery.
Ja si myslím, že ti asi hapruje pištoľ.
Keby si seriozne uvažoval nad riadkami, ktoré tu boli v úvode tvojej debaty- nemusel by som teraz citovať môj vlastný príspevok.
Písali ti sem ľudia, čo vybúchali viac rán ako si ty zjedol v živote rohlíkov a i napriek tomu si hľadal chybu všade možne len nie tam, kde ti ľudia ukazovali.

Nerád to píšem, ale toto vlákno začína byť zrelé na zamknutie. :wink:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pan Kuracina,
prosim Vas prijmite tohto nádejného konstruktera do Vasho teamu.
Myslim ze pistole na vodu by mohol zvladat:)
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Bola tu ponuknuta pomoc od GP. Tak co riesit dalej?
Iba ich navstevu a odstránenie zavady. Myslim, ze pokracovat v debate a dalej sa tu rozpisovat nema prakticky vyznam...
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ano. Zmenim aj nazov temy, ak sa to este da.
Dolezite je (pre tych, co k100 nosia), kontrolovat stav tych kolajniciek, resp ak nosia casto, dopredu opatrit prislusnu plochu na spodku sachty niecim, co zabrani oderu.
To je vsetko. Navsteva GP nie je potrebna. Chce to len vymenit plastove telo.
Naposledy upravil/-a inspiring_pare v 28 Máj 2015, 10:30, upravené celkom 2 krát.
Zamknuté

Návrat na "Grand Power"