Zborka K100 a P11

Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Zborka K100 a P11

Príspevok od používateľa telra »

po vymene pruziny v k100 a ramu za mk7, rovnako po vymene pruziny v P11, mam neskutocny problem zlozit ich po vycisteni, som krepy alebo sa tam nieco zmenilo?
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Mozno ti pomoze http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f= ... 8&start=75
Pisem tam aj o pouziti hrubej rukavice :)
ingeee
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa ingeee »

Možno Ti napíšem, čo vieš. Ja som si odtiahnutý lúčik podkladal drievkom z nanuka. Tým máš voľnú aj druhú ruku a aj so silnou pružinou dáš záver ľahšie na miesto (v zadnej polohe). Ak neskočí sám do normálnej polohy, jednoducho stlač spúšť a záver zaskočí. Iné zákernosti tam nevidím. Teraz mám MK 12, tiež mi chvíľu trvalo, kým som si zvykol. :arrow:
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Ja si odtiahnutý lúčnik ničím nepodkladám, ale ho opriem miernim bočným vychýlením o rám.
A stále mi ostávajú voľné obe ruky....
ingeee
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa ingeee »

No veď fasa, je to len moja skúsenosť, dajte lepší návod
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

zaver zachytit zachytavacom zaveru, skontrolovat komoru, zasobnik, das dole a do strany lucik a mas rozobrate. Toto (lucik) ale nebol povodny problem autora vlakna, skor to vyzeralo na silnu pruzinu?
ingeee
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa ingeee »

Bavime sa o ZBORKE, nie o rozbroke. Niekto tu už písal o modrinách na bruchu. Nikto nie je blbec a skúsenosti môžu len pomôcť. (neexistuje vec, ktorú by sme nevedeli rozobrať,,.)
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Marabu: Súhlasím, v podstate rovnako to robievam pri rozborke a zborke aj ja a tiež to neopieram, akonáhle je lučík vyhnutý mimo, ide všetko jednoducho a ani Mk.12 nie je problém, keď človek vie, ako to chytiť, pri zborke naozaj len hlaveň dopredu, mierne nakloniť záver na jeden bok, podobne aj telo zbrane a ani nie za 2 sekundy je zložená...
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

O modrinách na bruchu písali tuším tí, ktorí nerozoberajú cez lúčik, ale novší systém (Mk12?).
kj
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa kj »

Je to len o zvyku a o najdeni toho spravneho postupu. Mam K100 a potom som kupil X-call. S obidvoma som mal zo zaciatku dost problem hlavne pri zborke, az som ich chcel hodit o zem. Ale ked som ich kupoval v GP tak im to tam islo uplne v pohode. Po par pokusoch uz som na to prisiel a je to OK. Chce to len trening...tak ako strelba :lol:
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Keď vravíte o tom bruchu a Mk12... Pre mňa je najjednoduchšie robiť rozborku tak, že ju prostredníkom ľavej ruky chytím za lúčik, rukoväť opriem o brucho, palcom a ukazovákom zatlačím rozborný segment a stiahnem záver. Zhruba rovnako vyzerá aj zborka. Bez opretia o brucho mi to ide len tak, že ju ľavou rukou chytím za rukoväť, ukazovákom ľavej ruky a prstom druhej stlačím rozborný segment, pričom ľavým ukazovákom ho tlačím tak aby v tej polohe zostal a pravou rukou stiahnem záver; to isté pri zborke.
Určite to ide aj bez týchto zľahčovákov, no zatiaľ som ešte neprišiel na ten správny úchop. Možno mi na to chýba sila :oops:
inspiring_goldwasser

Príspevok od používateľa inspiring_goldwasser »

s opretim o brucho presne apo popisusej. bez opretia nerozoberam, ale ide to presne tak isto ako s opretim. pri zborke je to trochu zlozitejsie. s trochou sily to tiez ide, ale nepamatam si, ze by som to tak kedy robil. jednoducho s opretim o brucho je to automatika :)
friendly_darwin

Príspevok od používateľa friendly_darwin »

Aj ja opieram o brucho a sem tam mavam modrinu :D najlepsie sa mi robi rozborka a zborka na Sigsauer P226 od kamarata tam to je super. Hold Kuracina musi trochu na tomto zapracovat
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa pitlo »

Stale sa bavite o kalibry 9 luger. Nech niekto vyskusa kaliber 10 mm auto. 9 luger som nerozoberal. Mam ju v 10 auto.
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Stále sa hovorí o 9mm Luger pretože názov témy je K100 a P11.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"