Momentální situace v GP

elegant_allen

Momentální situace v GP

Príspevok od používateľa elegant_allen »

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat jaká je +/- momentální situace v GP.
Volal jsem prodejci tady v CZ, že bych rád koupil P40L (357sig, protože lugerů je všude dost tak chci exotiku) a ten mě sdělil, že dodací lhůta může být klidně i víc jak 3 měsíce (prostě je nemají skladem a ve výrobě to půjde do fronty)

To mají opravdu tolik práce že mají problém zásobovat trh co je přes kopec? Nebo je problém spíš v prodejci, že to neumí sehnat(což se mě ale nechce věřit-je to seriózní firma)

Jestli se nedá nic dělat tak si prostě počkám no co už...

Stejně tomu nerozumím, sám dělám ve fabrice a rosteme poslední dva roky o víc jak 30% meziročně a zákazníkům nezpožďujeme, prostě nabíráme desítky lidí a kupujeme stroje, jedeme sobota neděle, ale stíháme.

S pozdravem
RomanS
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Skus avolat do GP priamo. Jedno je ale asi pravda - ze standardne to strojmi neprechadza. O ostatnom by sa dalo uz len polemizovat.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

pripadne mail na Ing. Lihana, odpoveda zvycajne obratom a pomerne vycerpavajuco: michal.lihan@grandpower.eu
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Pred par dnami som si cez toto forum pisal priamo s panom Kuracinom. Odpoved prisla rychlo. Medzi inym sa zmienil, ze maju velmi vela prace a nestihaju.
Odhadujem, ze sa asi jedna o zazmluvnene dodavky, tie maju vzdy prednost.
Byt na Tvojom mieste, kontaktoval by som GP a zistil moznosti dodania.
elegant_allen

Príspevok od používateľa elegant_allen »

Adrian napísal: Medzi inym sa zmienil, ze maju velmi vela prace a nestihaju.
Hmm tak to nemá smysl je otravovat protože s tím stejně nic neudělají. Dělníky nenaklonují a stroje jim tam nikdo přes noc nedoveze...

Holt si bohužel počkám.

GP se mě líbili. Jen jsem měl strach, že je to garáž o 5 lidech a tím pádem bůh ví jak to bude s dostupností náhradních dílů kdyby za rok zbankrotovali... No tak poslední info mě teda vyvedlo z omylu a ze srdce jim přeji ať se daří.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Jasne, za to že sa jedny závery roztemovavaju a z iných sa kúsky odlupuju môže minister vnútra. Aj za praskajuce hlavne a vzpriecovanie nábojov pri podaní zo zásobníka moze minister. Aj za neotestovanu karabinu môže minister. Aj charakrer spuste na Q100 nastavoval minister. Ešte ze mame ministra vnútra. Aspon vieme kto za to môže.
elegant_allen

Príspevok od používateľa elegant_allen »

Zdravím,

je to zajímavé počtení, obdržel jsem dokonce několik soukromých zpráv. Děkuji za ně(jednu z doporučovaných náhrad si určitě vyzkouším v lugeru).

To rozštěpení je ale asi vždy. Na českých fórech zase všichni plivou na CZUB, tady zase nemusíte GP.
Chtěl jsem si koupit Sig Sauer, tak sem kouknul na fórum co na spolehlivost říká střelecká veřejnost. Našel jsem jen hromadu komentářů na to jak praskají pružiny a jak se ulamují vyhazovače.
tak sem se díval na Kahr, překvapivě zase hromada nadávek jak nefunguje to nebo ono. Pak Walther....

No tak jsem to vzdal. Chytl jsem do ruky několik zbraní a nejlépe pasoval GP, navíc na střelnici vytáhli z pod pultu pistoli a tvrdili mě, že má najeto minimálně 80 000 ran a velice nic jí není(chodila opravdu pěkně, jen byla teda řádně ohmataná), tak jsem se rozhodl...
Osobně jsem čekal že na českém fóru najdu jak je GP šrot ze severního maďarska atd... jenže ono naopak, vesměs si ho všichni chválí a kdo ho má nedá na něj dopustit s tím že je smutné, že slováci musí ukazovat čechům jak se dělají pistole(a to v tom máme mnohem větší tradici)

Možná zapláču, možná ne. Pravdu máte asi všichni, prostě budou kusy takové i makové(tak je to ale u všeho), bohužel tomu riziku se asi nevyhnu nikdy. Je dobře že máte zbrojovku která má něco moderního.

Každopádně kvůli tomu jsem toto vlákno nezakládal, jen jsem chtěl vědět proč má být dodací lhůta 3 měsíce(nakonec slíbili cca měsíc-tak jsem zaplatil zálohovou fakturu-uvidíme jaká bude realita)...

Díky za názory a rady
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Gewehr, ale Elado pisal :
elado napísal:tak v sr nie je problém "zbankrotovať" ani keď si úspešná firma, stačí ak máš politické názory rozdielne od vládnej verchušky.
nic o zaveroch ani hlavniach ale o bankrote. A v tom ma pravdu, nieco take som zazil v priamom prenose ked uspesna firma sla pocas jedneho volebneho obdobia zo stavu takmer 100 zamestnancov na 6-7, stacilo ze mala zazmluvnenu robotu od predchadzajucej garnitury.
Nemenovany novy pan minister si vypytal vypalne a ked ho nedostal, tak trval na dodrziavani zmluvnych terminov, preberacich protokolov = povinnost fakturovat a odviest DPH a firma 4 roky cakala na preplatenie faktur.
DPH odvedena, odvody za zamestnancov odvedene, vyplaty vyplatene, leasing za techniku zaplateny a od statu ani koruna.
Cista strata v milionoch korun a firma nakoniec pochovana.
V tomto ma GP vlastne vyhodu, ze sa im to stat nemoze :D kedze ziadnu zmluvu so statom nemaju :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Marabu napísal:...problémy sa dotýkajú všetkých značiek (GP, CZ, Glock,HK, SIG..atd..)... je to normálne, sú to stroje a stroje sa kazia, keby to tak nebolo, ľudia by ich neduhy nerozoberali, nebol by dôvod...
Marabu, bez snahy rozdúchať tu flame, toto je akože argument? Veď tu nejde o samotný fakt, že sa nejaký kus nevydarí a zlyhá. To sa naozaj stáva a nikto to nepopiera. Skutočný problém tkvie v tom, že niektoré výrobky sú z najrôznejších dôvodov (konštrukcia, materiál, výroba) náchylnejšie na poruchy a zlyhania než iné. Pred týmto nesmieme zatvárať oči ako spotrebitelia a nemôžu ich zatvárať ani výrobcovia.
:roll:
Kto chce, môže sa čím chce chlácholiť, ale mne príde vždy úsmevné, keď niekto dáva na roveň produkciu krátkych zbraní od GP (alebo hoci aj CZ) napríklad s HK. Smrdí to naivitou. A to tvrdím napriek tomu, že fandím GP ako značke a od začiatku jej prajem úspech na všetkých frontoch.
8)
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Marabu napísal:Sám si hore trefne uviedol, že problémy sa dotýkajú všetkých značiek (GP, CZ, Glock,HK, SIG..atd..)... je to normálne , sú to stroje a stroje sa kazia, keby to tak nebolo, ľudia by ich neduhy nerozoberali , nebol by dôvod....
cim viac takychto nazorov bude, tym viac bude aj tych zavad. Lebo niet vacsieho stastia pre vyrobcu, ako pritrubly spotrebitel, ktoremu nie len ze zavady nevadia, ale este vyrobcu aj laskavo ospravedlni.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

RomanS napísal:Zdravím,....
Každopádně kvůli tomu jsem toto vlákno nezakládal, jen jsem chtěl vědět proč má být dodací lhůta 3 měsíce(nakonec slíbili cca měsíc-tak jsem zaplatil zálohovou fakturu-uvidíme jaká bude realita)...

Díky za názory a rady
Myslim, ze zbytocne sa tu bude polemizovat a spekulovat. Temu mozme smelo uzavriet. Autor temy uz pistol objednal a vyplatil zalohovu fakturu. Jeho otazka bola zodpovedana...
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Gewehr: velmi pekne napisane

RomanS: to ze za Moravou si K100vku pochvalujete ma trochu udivuje, ale ak hovoris ze to tak je nemam dovod neverit Ti. Z toho co pises mam tak trochu pocit, akoby bol SVK zakaznik degradovany do pozicie Beta testera za ucelom vyladenia vyrobku pre zahranicny trh (ved doma si dvere do tendrov zatvorili). Cele mi to pride vo vyraznom kontraste s marketingom GP, ktora za uspesnost predaja na domacom trhu vdaci najma (vyhradne?) patriotizmu. (co je dost smutne)

Marabu: Ti co K100 nikdy nemali neplacu (ver mi). A ako Ti pisal Jack: ak povazujes K100 zbran strednej triedy, tak ju neporovnavaj s HK a Sigom..

Roman: ak ide uspesna firma pocas jedneho volebneho obdobia zo stavu takmer 100 zamestnancov na 6-7, nastava otazka co ju robilo uspesnou doteraz .. su dotacie od statu tak zasadna polozka v uctovnictve ktora ma rozhodujuci vplyv na to ci bude podnik ziskovy alebo stratovy? Uloha statu by mala spocivat v tom ze ma vytvarat pravny ramec v ktorom maju podnikatelske subjekty spadajuce pod jeho teritorialnu posobnost navzajom zapolit o miesto na slnku - stat nema urcovat kam bude slnko svietit.
..ale o tom mometalna situaci v GP asi nieje.

:wink:
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Nemusi ta udivovat, ze si ju pochvaluju za Moravou. Aj na SK si ju strelci pochvaluju.
Neviem o tom, ze by GP dostavalo dotacie od statu. Kuracina vyhlasoval, ze firmu postavil bez statnej podpory.
Dvere do OZ sa GP zavreli pricinenim inych ludi.
Svoje GPecko som kupoval preto ze som chcel zbran takejto velkosti a mal som na neho dobre referencie od inych strelcov. To ze je to SK firma je len bonus.
Som zvedavy ako bude dalej tato diskusia prebiehat, lebo v tom co pises je vela nepravd :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja dufam ze ta diskusia sa presunie do adekvatneho vlakna. Tu - ako uz niekto spomenul - je momentalne vycerpana.
Zamknuté

Návrat na "Grand Power"