K100 - zásobník

Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

K100 - zásobník

Príspevok od používateľa fotograf »

Sú veci, ktoré fungujú alebo nefungujú. Ale občas sa vyskytnú veci, ktoré fungujú divne... :?

K pištoli som mal pri kúpe (viac ako 13 rokov späť) dva štandardné zásobníky. Mali by byť rovnaké, ale nie sú. Jeden z nich spadá do tretej kategórie (fungoval divne), aj keď obyčajný pištoľový zásobník je tak elementárna vec. Prejavovalo sa to tak, že po vystrelení posledného náboja nezostal vždy záver v zadnej polohe - väčšinou sa vrátil, ale nie vždy... :x
Je to dosť blbý nedostatok, keď niečo nefunguje stále rovnako. Keďže som o tom vedel, tak som ho často nepoužíval. Minulý týždeň som sa však pomýlil a zobral som si na strelnicu len tento "divný" zásobník. :twisted:

Vytočilo ma to tak statočne, že som sa do neho pustil. Najprv som zásobník podrobne premeral: rozmery plechových častí boli v poriadku (aj šírka podávacieho otvoru), ale rozdiel bol v plastovom podávači. Jednak mal mierne rozdielny tvar voľného konca, no nesedel najmä uhol hornej hrany podávača (rozdiel 5°) a jeho vzdialenosť od hrán plechov bočníc (rozdiel 1,2 mm). Porovnával som to s druhým (funkčným) zásobníkom. :arrow:

Tak som ho rozobral a bolo to hneď jasné: :idea: vo vadnom zásobníku bola opačne otočená pružina! :mrgreen:
To, že je úplne iná (tenší drôt s viacerými závitmi) ako v druhom zásobníku, je druhá vec, ale to nemá vplyv na funkčnosť. :shock:
Zásobník som správne zložil - a už funguje bezchybne! 8)

To som blb, že ma to skôr nenapadlo... :oops:
Ale koho by napadlo spochybňovať originálnu montáž výrobcu. :roll:

Poučenie: nikdy nikomu never! :P (A už vôbec nie talianskemu výrobcovi zásobníkov...) :lol:
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

inými slovami si za 13 rokov ani raz nerozobral zasobnik ktory si pritom obcas pouzival. nem dobre pri ziadnej zbrani... :roll:
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

... vidíš, aký kýbel popola som si vysypal na hlavu? :arrow: :arrow: :arrow: :oops:

Ale to "občas" je až príliš často... :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Zdravim borci,
Mám otázočku...
K mojmu 9mm P1 ( r.v. 2009) su dva zasobniky.
Zbraň je skoro nestrielana ( ja som ju nadobudol cca. pred mesiacom). Dokupil som k nej vzápäti ešte jeden zásobník. No a tu som zistil rozdiel...
Pôvodné zásobníky kladú pri páskovaní značny odpor.
Nový zásobník s oranžovým " bežcom" je radosť plnit.
Tak som ich rozobral a zistil že jediny rozdiel je v dĺžke vodiacich plôch tohoto plastu. Proste staršia verzia- čierny bežec ma " nôžky" kratšie a preto zrejme pri zatlačani nabojov sa krížia a tak bežec kladie odpor ( môj dohad).
Inak zasobniky su fungláče v perfektnom stave, takže nejde o opotrebovanu sučiastku.
Otázka do placu:
Je možne tento diel v GP zakúpiť? Riešili ste niekto s vyrobcom aj takuto prkotinu? Nebudem sa ani snažit to reklamovat keďže zasobniky funguju bezchybne, čiže nieje dôvod si sťažovať. Skôr by som mal zaujem o ich inováciu pretože rozdiel pri nabíjaní nábojov je skutočne poznať.
Ďakujem
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Neviem či je rozdiel v dĺžke toho plastu, ale viem, že napríklad pružiny majú všetky zásobníky rovnaké (kupoval som dávnejšie do zásoby zo dva kusy). Takže ak je pružina v zásobníku ku K100 (15 ks) rovnaká ako tá, ktorá je pri zásobníku ku P11 (10 ks), tak mi vychádza, že tá P11 sa bude trochu ťažšie ladovať. Ale ak mám pravdu povedať, nejak si to nevybavujem, nevšimol som si to. Ak si na to spomeniem zajtra skúsim pozrieť, príp. rozobrať.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Určite je to tým plastom.
Pružiny su rovnaké, teda u starého a noveho.
U p11 a p1 neviem potvrdit, ale to je nepodstatne pretože ich nebudem riešit...
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Tak nakoniec som to riešil aj výmenou pružín v zásobníkoch. A neodolal som ponuke a vymenil jednym dychom aj pružinu záveru ( mal som tu trojdratovu).
Komunikácia s zákazníckym oddelením GP, na výbornu.
Ozval som sa s malym srdiečkom, čakal som že ma s čipovinami pošlu do kakačiek, ale opak bol pravdou.
A tak vlastním vynovenú P1. A som veeelmi spokojný. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"