X-calibur Match

Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

X-calibur Match

Príspevok od používateľa dongo »

Na oficialnej FB stranke Grand Power sa objavil obrazok prveho prototypu zbrane s nazvom X-calibur Match... Vyzra krasne :D
Prílohy
24359A9E-C1F0-4CE5-8744-E6028BE7DE8E.jpeg
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Osobne sa mi nepáči. Má pridať 350gramov na váhe. Iste si si vsimli, ze kovove nie je cele telo, ale len predlzenie pod hlavnou. Neviem, ci to ma nejaku pridanu hodnotu, alebo je to len zjednodusenie (teda netreba vyrabat celokovove telo). Uz ste taketo prevedenie niekde videli?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Je možné že je to myslené ako závažie ktore ma zvýšiť hmotnosť a posunúť ťažisko dopredu. Také niečo robí Walther, H&K a kopa iných firiem. Len do dufam že toto je fakt prototyp a dizajnovo to este dotiahnu.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

S 1. prototypom ešte v januári tohto roka som strieľal a páčilo sa mi to. Pre div. Production je pridaná váha rozhodujúca: "ukľudňuje" to streľbu a spätný ráz robí "mäkší".
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Z jednej foto sa zle hodnoti, ale dizajnovo sa mi paci tak ako je :)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Mesi, nic o tom nevies, ale nevahas pisat uplne hovadiny. Tento ram vznikol na poziadavku ipsc strelcov , ktori sa aj aktivne podielali na vyvoji a testovani, ma uspokojit prave tych , ktory ziadali viac vahy na predok , alebo tych ktori koly tomu ziadali kovovy ram, ta hmotnost v predu ma vplyv na chovanie sa zbrane pri rycho opakovanych ranach. Neni to teda dizajn, ani ulahcenie alebo zlacnenie vyroby, je to konkretne ucelova zalezitost , ktorej predchadzalo vela testovania . A vzniklo to na konkretnu poziadavku.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

X-calibur Match
Prílohy
XcalMatch.jpg
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Duros, ako píšeš, nič o tom neviem, tak som sa spýtal.

Daj si nejaký čaj, či schlaď hlavu (podľa aktuálneho počasia) a prečítaj môj text ešte raz. A mi ukáž akú hovadinu som kde napísal.

[EDIT] Dve hovadiny som identifikoval:
1) si si -> ste si
2) posledná bodka mala byť čiarka

/End of irony
Naposledy upravil/-a Mesi v 16 Aug 2017, 14:27, upravené celkom 2 krát.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

cize v podstate to bude rovnake ako ked pod to clovek namontuje baterku aby bol predok tazsi. akurat ten stranovy pohyb z rotacie hlavne to neodstrani
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tesim sa na nove vylepsenie:)))
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

ketchup napísal:cize v podstate to bude rovnake ako ked pod to clovek namontuje baterku aby bol predok tazsi. akurat ten stranovy pohyb z rotacie hlavne to neodstrani
s baterkou nemôžeš byť pochopiteľne v Prd-e. :)
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

s baterkou som to pochopitelne skusal na los kedze do ipsc puzdra by som to ani nepichol. pokial to bude kompatibilne s mk12 ramom a bude to len otazka prehodenia spodku tak to skusim ked to vyde von. pokial to bude chciet kupu celej novej zbrane prenecham radost nad vahou vpredu asi firemnym strelcom :)
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ono, bez urážky, to vlastne ani ani nie je stavané pre Teba. :wink:
Celé je to akýsi medzistupeň k tomu, že raz azda bude iXkal celý kovový.
Pikoška: dvaja Ukrajinci mali minulý rok na ME asi 30 dekové kvichty na CZ TS. A asi tušíš ako im to pomohlo(keď nevedeli strielať) :wink:
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

to je robene pre tych osmich firemnych strelcov? lebo nech sa snazim ako chcem vacsina komentarov k ucasti gp na sutaziach sa toci len okolo zavad ak sa teda daky vyskytne... ale je pravda ze na Mojej urovni asi este strelci nedorastli na spolahlivost. proste to budem musiet prezit bez kusu zeleza pod koncom hlavne... ked uz zmizli nahradne diely zo stranky gp mozno aj toto bude len pre vybranych ktori toho budu hodni :) este ze cz a tanfoglio nepredava zbrane len od urcitej vykonnostnej hranice
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Veď nebuď taký hryzavý :D
Predajnú politiku ja nerobím, samozrejme, že zákazníkom sa môže stať každý.
Inak povedané, pri tvorbe Xcal Match boli vypočuté hlasy a potreby asi len tých ôsmich-desiatich :) Taká Cz nepočúva vôbec potreby, postrehy svojho momentálne najlepšieho strelca v STD :roll: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"