15 rokov GRAND POWER

matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

- zaplavili trh lacnymi pistolami: mnoho ludi si kupilo ich pistol neplanovane, zo zvedavosti kvoli cene - s tym, ze ju hocikedy predaju s minimalnou stratou
- potencialni zakaznici sa budu viac obracat na vacsiu ponuku v inzercii resp budu odkladat svoj nakup, lebo budu cakat, ci nahodou nepridu dalsie zlavy (efekt podobny ako pri deflacii)
- majitelom ich zbrani kupenych za plnu cenu sa znizila ich predajna hodnota - tito zakaznici sa mozu citit podvedeni a ich zakaznicka vernost sa moze znizovat - a moze to mat dalsi negativny vplyv na chut potencialnych zakaznikov kupovat za plne ceny.

Ja to vidim tak, ze teraz predali kopec zbrani s minimalnou marzou a najblizsieho ~pol roka im pojde predaj takmer na nulu.

Samozrejme je mozne, ze to bol ich zamer, napr sa chcu teraz na 6 mesiacov zastavit vyrobu pistoli aby sa mohli sustredit na Stribog.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Grand Power nezije (len) zo Slovenska :)
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

matus: pre GP Slovensko ani nie je trh, realizuju sa inde.
Janciak
občasný prispievateľ
Príspevky: 88
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Janciak »

cisto teoreticky :) kazdy z nas tu asi vie ze zbrane od GP sa sa tu volali aj olejnicky za sucha to proste neslo (prve dve K100 MK12 co som strielal po cca 200-300 ranach obe ten isty problem zbran ostala zaseknuta a obtiahnut sa dala len tak ze sa rukou pootocila hlaven a zaroven tahal zaver) take su moje skusenosti... zaujimave je ze tieto 15rocne zatial idu (mam moznost skusat K100 a P1 jednu mam ja druhu otec) slapu ako hodinky ako som pisal moja K100 cca1000 ran bez mazania cistenia zaseknutia.... viem ze sanca je asi mala ale mozno si tato zbrojovka chce na slovensku zlepsit meno a tak zaplavila trh zbranami ktore funguju :D
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

To vas ako mohla napadnut taka kravina ze predavaju teraz v tej akcii druhu triedu ??? Predavaju normalne produkcne verize iba navic je tam laserom vypalene to vyrocie... ziaden iny rozdiel v kvalite tam nie ..

Teoria ze si pohnevali zakaznikov lebo dali zlavu a my ostatni sme kupili za plnu cenu ? Boze sak to mas na kazdom rohu .. jeden den kupis hajzlak za 2 eura a na druhy den drb xxl tyzden za polovicu ... Takze pohlad uplne scesny .. ak sa ti nepaci priklad s hajzlakom .. tak auto .. kupis auto a oni po pol roku daju zlavu na skladove kusy.. to tes ta naseru a preklinas ze si necakal ? .. no tak si mal smolu .. zas dakedy sa ti podari kupit vyhodnejsie ako inemu a tym sa to vyrovna...
A co sa tyka toho trhu, ze ho "zasýtili" lebo predali kopec pistoli a teraz uz vlastne pol roka nepredaju nic .. :D :D to bolo dobre .. slovensky a cesky trh tvori iba maly zlomok ich trhu .. to percento predaja na SK+CR je v radovo X % .. vyvoz je XX%
ja to vnimam z ich strany ako pekny krok a ustretovost .. a ak ti zbran sadne a slape ako hodinky tak ak budes zvazovat kupu inej urcite budes nalomeny zas kupit GB ked uz doma daco mas a slape ako hodinky .. takze z mojho pohladu to spravili dobre ..
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Formaggi napísal:To vas ako mohla napadnut taka kravina ze predavaju teraz v tej akcii druhu triedu ??? Predavaju normalne produkcne verize iba navic je tam laserom vypalene to vyrocie... ziaden iny rozdiel v kvalite tam nie.
Som rad, ze si vsetkych upokojil zarucenou informaciou 8)
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

no hlavne ze vy tu vsetkych znepokojujete rovnako zarucenou infomaciou o II kvalite 8) .....
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Neviem preco mi vykas, ale nespominam si ze by som akukolvek informaciu ohladom kvality dielov pouzitych pri skladani tejto serie zverejnil, tym duplom ju vydaval za zarucenu.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Ktoré su tie najväčšie trhy pre GP, keď to ten náš nie je? (ak vieš aj s percentuálnym podielom)
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Takmer 98% na export a 2% predaj na SK. Presne percenta v kazdej jednotlivej krajine neviem. Kuracina v jednom rozhovore ako vacsich odberatelov spominal Rusko, USA, Kanadu a staty Juznej Ameriky.

https://grandpower.eu/grand-power/profil-spolocnosti/
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

moja akciova Q100 sekla cca prvych 400 ran asi tri krat, ale tento tyzden som z nej dal cca 200 ran a vsetko bez zavady, mozno chyba v streliva, striela dobre, len moje ruky este niesu na 100 percent :lol:
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

roman napísal:Neviem preco mi vykas, ale nespominam si ze by som akukolvek informaciu ohladom kvality dielov pouzitych pri skladani tejto serie zverejnil, tym duplom ju vydaval za zarucenu.
Ja som ti nevykal, ja som to myslel všeobecne na x ľudí čo tu narážajú na 2 triedy kvality.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ďalší zbytočný flame v sekcii GP. Tak sa niekto spýtal, či je všetko OK. Lebo... lebo o. i. mu do očí bije nízka cena a zlé skúsenosti s kusmi z určitej série/sérií tu už v minulosti boli. Nič, len celkom zdravá opatrnosť. Za týmto naozaj netreba hľadať zlomyseľnosť a hneď začínať s apológiou firmy GP.
:roll:
Pokiaľ ide o to, z čoho žije GP, viac než percentá strieľané od boku, hoci aj samotným JK, majú výpovednú hodnotu exaktné čísla, v tomto prípade počet predaných kusov na jednotlivých trhoch. Z toho si vieme percentá vyrátať aj sami. Takže ak sa niekto pýta na toto, opäť to nie je nič, po čom by mal nasledovať flame.
:oops:
Takže borci, teraz pokojne naspäť k vecnej debate. A hlavne, hurá na strelnice užívať si tie vaše výročné prírastky. Nech vám slúžia!
:wink:
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Ja osobne som trošku namrzený. Mám od nich 2 pištoľky, s jednou som si niečo "odskákal" pri dvojnásobnej výmene hlavne (už by mala byť v poriadku) a vážne som uvažoval, že ju už teraz predám s čistým svedomím a kúpim si vysnívanú HK P30. Kto mi teraz za ňu dá normálnu cenu, keď si vie kúpiť rovno novú? Nebude ho zaujímať - ani mňa by to asi nepresvedčilo - že je z nej vystrelených ozaj len niekoľko stoviek lugrov?
Ale zase na druhú stranu som začal rozmýšľať, že kúpim ešte tretiu do zásoby, keď je dobrá cena :mrgreen:.
Dokedy je tá akcia?
Používateľov profilový obrázok
topinambur
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa topinambur »

Uz len do konca novembra
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"