Upravy K-100

inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Skusal, walther aj Hk maju tie packy urobene tak, ze os ich rotacie je takmer kolma na os rotacie klbu, ktory ich chce otocit - uplne neprirodzene, nepohodlne ukazovakom. Musim povolit uchop, pootocit ruku s ukazovakom tak, aby som na tu packu dokazal vyvinut silu... Toto v strese urcite neurobim. a palcom nedociahnem.

Okrem toho, vobec nechapem, preco ziadna pistol na trhu nema indikaciu "posledneho naboja".
Alebo indikacia, kolko nabojov je este v zbrani.
Technicke riesenie je uplne banalne, a vec je to zivotne dolezita. Malokto sa nauci pocitat rany, toboz v strese, alebo vytahovat zasobnik a pozerat na dierky v nom, kolko je v nom este nabojov..

NA tychto veciach + bezchybove ovladanie len ukazovakom + nove DOLEZITE ficury, co nik iny nema + dobry dizajn + kvalita materialov + kvalita spracovania ..... na tomto by sa dal postavit tak brutalne silny marketing, ze by stacilo povedat "Tu je to, na co ste vsetci cakali.. v super kvalite za super cenu". Pri kupe zbrane na obranu nik nepozera na "stovku navyse", ak ma vlastnosti, co ine nemaju.
Ja viem, sportovi strelci maju svoje poziadavky vyplyvajuce z ich dlhorocnych skusenosti s inymi zbranami.
Ale je toto cielova skupina ? Kolko je takych strelcov ? Legendy tvoria miliony vyrobenych kusov, nie strelecke specialy. Taktiez statna zakazka pre skapinajucu armadu zopar tisic kusov pistoli legendu neurobi.. Chceme zarabat ? Predajme ludom to, co chcu, co na trhu proste nie je. Na ziadnom trhu nie je. A ak to bude "dobre", sportovi strelci si rychlo zvykaju na "dobre".


Hociake ovladacie tlacitko by sa malo spavat tak, ze najprv ma mat velky pociatocny odpor, a po jeho prekonani dojde k plnemu rozsahu pohybu.
Toto plati aj pre obtahovanie zaveru. So spotenymi rukami sa mi X krat stalo, ze sa mi vysmykol, alebo uple neobtiahol - bez toho, aby som si to vsimol.
Zaver je totiz tlaceny obycajnou vratnou pruzinou a to je cele. Na zaciatku malicky odpor a postupne sa zvysuje do nepricetna. Malo by to byt naopak. NA zaciatku veky odpor, a po jeho prekonani mensi odpor, co zabezpeci dynamicke uplne obtiahnutie. Opat, technicke rieseni je jednoducha banalita - mala uprava vodiacej ticky. Pistol na trhu vsak taka tusim ani nie je, ak neratam drahe sigy - aj to len vdaka ich uzamykaniu. Vyrobcovia vymyslaju kombinovane pruziny pre subkompakty a neviem co vsetko, ale aby urobili takuto jednoduchu ale dolezitu vec, to nie... Toto je vec, ktora by kacene pomohla pri dovierani zaveru, ak je vadna nabojnica (jej priemer) a treba vacsiu silu na jej dotlacenie. alebo pri nedostatocnom namazani/znecisteni zamku.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Tip na zaslepku:
Prílohy
zaslepka 2.jpg
zaslepka 1.jpg
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Tip na zaslepku s "skaredou dierkou" pred standardnou zaslepkou.
Prílohy
zaslepka problem dierka 2.jpg
zaslepka problem dierka 1.jpg
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

el_fuego, tá vrchná záslepka je ozaj pekná a keby mala funkciu decockeru, potom by som nad kačenou začal velmi uvažovať.
wisdom
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa wisdom »

Ahojte, mozno mi bude vediet poradit. Ma niekto skusenosti pripadne vie odporucit odbornika v okoli BA so skusenostami ohladom ladenia spuste? Pistol mam iba kratku dobu - je genialna ale ak by bolo mozne spust trosicku zjemnit (znizit odpor - volaco prelestit) tak by to bolo super. Spust ma dokonalu dlzku chodu a hlavne resetu ale aj v SA rezime sa mi zda trosku tuha - zvyseny odpor pred vystrelom. Neni to samozrejme nic strasne mozno len zvyk ale ak by sa to dalo odladit tak by ma to potesilo.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Vystrielaj par tisic a odladi sa sama,zabehne.U amaterskych sprtacov hrozi ze ti spust pojde horsie ako pred ladenim.Ak velmi tužis po ladeni zavolaj do GP povedia ti co ako. :wink:
wisdom
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa wisdom »

praveze urcite nechcem aby to robil nejaky amater a preto sa do toho nebabrem ani ja :) skor ci tu nieje nejaky osvedceny profesionalny puskar co s tym uz ma skusenosti. Ak nie tak sa mozno niekedy zastavim v GP ked budem v okoli BB alebo to proste len necham zabehnut :) Ta pistol striela perfektne toto by bola naozaj uz len cokoladova bodka na ceresnicke na torte :)
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Choď si do skúšobne v Jarovciach dať zmerať odpor spúšte. Aby si vedel či je tam priestor a dôvod na znižovanie. Ja som mal dve pištole od GP a na oboch mi v rámci reklamácie znižovali v GP odpor, pretože bol za maximálnou deklarovanou hodnotou.
Ak ale ty so svojou pištolou teraz strielaš perfektne, tak to nechaj tak a radšej to nerieš; možno tvojmu prstu tuhšia spúšť v SA vyhovuje.
inspiring_goldwasser

Príspevok od používateľa inspiring_goldwasser »

Neviem ci to patri zrovna do uprav, ale otazka k mieridlam - nemate skusenost, jak to s vymenou samotnej musky za tritiovu, so zachovanim povodneho cielnika? su "kompatibilne", teda, su tritiove mieridla stavane rovnako vysoko ako povodne? Daval by som to na P1S
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ak je muška rovnako vysoká, nebude problém.
inspiring_goldwasser

Príspevok od používateľa inspiring_goldwasser »

ano, to je prave to, na co sa pytam. je tritiova muska predavana ku GP rovnako vysoka? Povodne musky som videl v dvoch velkostiach (netusim ktoru z nich mam, neviem, ako to zistit), tritiovu musku som videl v ponuke len jednu. Vlatne co je hlavna vec, ktora ma zaujima - ci je tritiovy cielnik rovnako vysoky (hlboky?) ako povodny cielnik a ci su tieto tiez zamenitelne. Pri ich rovnakosti by som bol so zachovanim povodneho cielnika na tom istom, ako keby som ho tiez menil.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Su +- rovnake.
inspiring_goldwasser

Príspevok od používateľa inspiring_goldwasser »

Aby som len uzavrel co som nacal - nakoniec som komunikoval s ceskym dovozcom a volne zamenitelne tie mieridla nie su, ak sa menia za tritiove, tak je treba vymenit aj musku aj cielnik. Sam mi odporucil vymenu iba muska za svetlovodivu. To ale nechcem, takze casom budem moct recenzovat niekolko fosforeskujucich farieb, kedze tritium sa na GP dat neda, pokial chcem zachovat povodny cielnik a nejak zvyraznit musku potrenbujem.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tak napis do GP ze aka je cena TFO muchy, lebo ju sami robia a predaju ti aj muchu zvlast.
inspiring_goldwasser

Príspevok od používateľa inspiring_goldwasser »

Ale vobec nie je problem kupit muchu zvlast, problem zjavne nastava az v momente, ked ju chces zvlast pouzivat. Momentalne to dalej aktivne riesit neplanujem, casom sa k tomu ale asi vratim, ked zas u mna nastane akutny pocit, ze tu tritovu muchu potrebujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"