K100 pre zaciatocnika .

inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Milky_06: Ahoj, mal som rovnaky problem po rozobrati zbrane komplet nakomplet a nasledne po jej zlozeni.
Tiahlo spuste Ti dosada krivo na ozub kladiva, taha ho len jednou stranou a hned sa zosmykne. U mna to bolo sposobene tym, ze spust bol krivy vyoseny plastovy vylisok, cap tiahla nebol ulozeny kolmo na ram zbrane. Vyrobca tento nedostatok pri kompletovani mojho kusu vyriesil dodatocnym "ohnutim a vytvarovanim" tiahla, co vsak uz po rozobrati nebolo OK. Ja som to dal doporiadku opat "dotvarovanim" tiahla tak, aby dosadalo dobre na ozub kladiva. Planujem vsak kupit uplne novu spust aj tiahlo.
Pokial sa Ti s tym nechce parat, daj to do servisu, ale riskujes, ze to vyriesia "dotvarovanim" tiahla, nie vymenou spuste a tiahla.
BTW, material tiahla a kladiva je po mechanickej stranke vyborny, takze ak si nevystrielal 100000 ran, opotrebenim to nie je. Neoznacena zapalka na naboji je kvoli zlyhaniu automatickej blokacie udernika. Tiahlo ju zatlaca, no ked sa zosmykne, kladivo vymrsti tiahlo smerom dolu k rukovati a podlezie ju.
Milky_06
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa Milky_06 »

no však je ako nové vystrelené cca 800 nábojov, po cca 250 som ju vyčistil lebo som dlhšie nestrieľal, potom ďalších cca 350 bez problémov, opäť vyčistená a pri ďalších 200 začala blbnúť myslel som že je chyba v strelive alebo v držaní ... no dal som ju vyskúšať aj inému strelcovi a opäť robila blbosti tak reku vyskúšam nabudúce iné strelivo doma som ju vyčistil zložil išiel som naprázdno vystreliť nech nie je natiahnutý kohútik a všimol som si že takto "šmýka".
nebudem sa stým už babrať o dva týždne mám štátnice tak odbehnem do GP nech to spravia a poprosím ich nech len nedotvarujú tiahlo ale vymenia spúšť ak je teda tam problém, aby som tam nemusel behať zbytočne o dva mesiace znovu :)

a aspoň si vyskúšam iné chrbty možno sadne ešte lepšie :)
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Ahoj, som na webfore nový , aj nový majitel k100 mk7 dyn. Po dôkladnom zvázení som si zaopatril jazdenku zachovalá ako nová . A moje osobné skúsenosti (toto treba výrazne potvrdiť !) po niekoľkých dní je nasledovná :
1. ľahká pištoľ
2. príjemne mi sedí v ruke s najmenším chrbtom pažbičky
3. presná na 15-20m 15cm rozptil
4. dobre sa čistí
5. kvalitný plast , oteruodolný , presne ako by malo byť .
6. svetlovodná mušky je veľké plus pri mierení - ale to asi aj u inej .
ale -subjektívne
1. silno vyhadzuje nábojnice , odrazená od steny do mna buchali spat / v prírode to určite nevadí/
2. trošilinku je široká zbraň a z toho následne je hmotnosť záveru nad rámec očakávania
3. váha záveru má vyššiu kinetiku a ťažisko je vyššie ako by som očakával z toho titulu dlhšie trvá spätné namierenie.
Pre mňa zatiaľ výborný pomer cena/výkon.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

hlavne nech ti dobre slúži.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Co sa tyka pazby, tak na zaciatok bol pre mna tiez najmensi chrbat dobry, avsak casom, ked som si poukladal ruky presne do uhlov v akych maju byt, tak ten najmensi grip je zrazu maly.
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Tiez subjektivne, u mna, s K100 som mal najlepsie dvojstrely zo vsetkych pistoli, co som skusal.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

gabrielm6 napísal: 3. váha záveru má vyššiu kinetiku a ťažisko je vyššie ako by som očakával z toho titulu dlhšie trvá spätné namierenie.
Dovolim si napisat, ze musis popracovat na uchope, zrejme ho mas slaby a rana Ti ho otvara.
Kazdopadne si spravil dobre, ze si si kupil jazdenku. To uz niekto pred Tebou vybehal vsetky muchy.
Zemo
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa Zemo »

Vyberam si prvu zbran, a zatial mi najlepsie sadla K100. Ale rad by som kupoval univerzalnu zbran, ktora by bola na trening a v pripade potreby aj na nosenie.

Keby som mal cestu okolo ich podnikovej predajne, je mozne si tam vyskusat aj zastrielat s viacerymi typmi, ktore ponukaju?

Idealne aj rozne variacie, rad by som napriklad videl ako maju spraveny decocker. Rozmyslam nad P1, P1S, K100 pripadne pockat na Q100. V Bratislave co viem sa da vyskusat iba K100 a P11 (ta je mi uz prilis mala).
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Univerzalnu nenajdes pri ziadnej znacke. Na trening a nisenie vsak urcite nieco najdes, treba si vsak vyjasnit, co chces trenovat. Ak zakladnu manipulaciu, spustanie, mierenie, tak tam naozaj ziadne kriteria nie su. Trenujes s tym co nosis.

Ak chces ale trenovat kvoli potrebe sutazenia tak tam uz zalezi od toho ci pojdes na mierenku alebo dynamickydynamicku strelbu.

V GP tuti daju vyskusat vsetko co budu mat akurat vyrobene, na nosenie vsak mozes vyhodit X-cal a asi aj K22. Ostanu ti lugroidne modely a ak chces lacno struelat tak vlastne len luger (cize nie roxor - .380ACP).

Ostane ti navyber P11, P1 (s) a K-100 (dynamic). Ak chces trenovat aj inu ako obrannu strelbu, tak P11 vyluc, ak ide primarne o nosenie a nie sutazeniwsutazenie, tak by som zvazil P1, ci P1s (kratka rukovat).

Ak ides za cielom to tam rovno kupit, zaregistruj sa do LT, okrem inych vyhod dostanes slusnu zlavu.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Decocker to máš jednoduché, nie je.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Standardne nie je. Cize ho nebudu mat, pokial si taky kus neobjednas. Co mi tak pripomina ze standardne nie je asi ani P1s 'skladom', ale ak si zavolas ze to zvazujes v pohode ho spravia.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

hornet napísal:Decocker to máš jednoduché, nie je.
Mne sa zda, ze novsie verzie uz maju moznost decockera, ci ?
Nebolo to planovane na mk12 ? Moc som to nesledoval.

EDIT: je tam moznost.
http://gmkarms.ca/grand-power-k100-mk12/
Naposledy upravil/-a inspiring_pare v 09 Apr 2015, 14:23, upravené celkom 1 krát.
Zemo
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa Zemo »

Dik za odpovede. Cize strelnicu tam maju, a zalezi co maju na sklade. Aj ked by som cakal ze aspon predvadzacie kusy by mohli mat, nie?

Zbran primarne chcem na obranu. Mozno niekedy v buducnosti aj sutaze, ale asi len ako forma treningu, cize vsetko s jednou zbranou. Kaliber urcite Luger.

Ten decocker - ma to niekto na GPcku, pripadne aka je s tym spokojnost? Na strelnici mi nerobi problem dat dole kohutik aj rucne, keby sa mi aj smykne palec tak sa nic nedeje. Ale doma je to hned o inom a tam aj pri miereni na bezpecny priestor dostanu usi zabrat a odrazena strela moze bohvie kde skoncit. Takze tam s tym mam trosku vnutorny problem. Preto aj pokukujem po Q100.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Ked sa ti smykne palec a dojde k vystrelu hoc aj na strelnici, tak budes mat stastie ak ti zaver len polame palec alebo roztrhne kozu medzi palcom a ukazovakom.
Trenuj s prazdnou komorou alebo s vhodnou nahradou naboja vypustanie cez palec.
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

Alebo mas druhu ruku a pouzijes prst ktory das medzi kladivo a udenik a pomalicky ho vytahujes ako ide kladivo dole. Aj ked sa ti kladivo vysmikne tak nedojde k vystrelu. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"