K100 pre zaciatocnika .

Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

A doma vybijas do kybla s pieskom... :P
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

A pre istotu s ochranou sluchu a zraku :D
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

50BMG napísal:Alebo mas druhu ruku a pouzijes prst ktory das medzi kladivo a udenik a pomalicky ho vytahujes ako ide kladivo dole. Aj ked sa ti kladivo vysmikne tak nedojde k vystrelu. :)
Ale najprv daj prst dole zo spuste, az potom vytahuj prst spod kladiva, vtedy sa kladivo zastavi na bezpecnostnom ozube a aj automaticka poistka blokuje udernik.
Hlavne ten proces neautomatizovat a vzdy si davat maximalny pozor. Nikdy nevies, ci niekto do teba nechtiac nenarazi zozadu zadkom, ze mu zavadzias v ceste. :roll:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ale K100 ma aj moznost dodat z poistkou ktora sluzi aj na vypustanie kohuta.
Napis im mail, pripadne zavolaj ze chces tuto verziju a urcite ti ju nacenia.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Elado - pretoze nie kazdy sa na vypustanie kohuta spolieha. Pre mna je to napriklad dalsia suciastka, ktora moze zlyhat a v zivote by som takto kladivo dole nedaval. (jedine ze by som prisiel o ruku). Svojim 2 prstom doverujem viac ako technickemu zariadeniu.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

s prstami sa mozte hrat ledabtak na strelnici...v realnej situacii, resp. pri sluzobnom pouzivani je vypustanie kohuta neocenitelne...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Kolko krat za rok to v takej realnej situacii asi tak clovek robi? Ci priemerny policajt? Alebo inak o kolkatich nehodach pri vypustani oproti ihym nehodam sme poculi?

Ma to svoje pre a proti, kazdy si moze zvazit sam. Suhlasim s tym, ze dnes by to mohla ponukat ako doplnok standardne kazda zbrojovka.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

otazka podla mna neznie kolkokrat...staci raz za zivot, ked to bude treba...ja tu nenarazam na bezpecnost, ale takticku a prakticku vyhodnost - ak idem napr sputavat pachatela na zemi, tak by som sa osobne bezpecne necitil s natiahnutym kladivkom v puzdre...ak mam vypustac, stlacim a hotovo a pustol do puzdra, v takej situacii saskovat s prstami je dost od veci...ale to sme uz OT ... nic to nemeni na fakte, ze kaceny su suprove zbrane aj bez vypustaca, aj ked ja by som donho siel...ak si ju kupis, nic nestratis, len ziskas velmi dobru zbran
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Pani kecate o nicom.
Uz pred par prispevkamy som pisal ze ak chcete, tak v GP vam namontuju poistku kombinovanu z vypustanim kohuta.
Takze kto chce moze mat, kto nie, nemusi a koho stve aj obycajna poistka, nieje problem dat miesto nej zaslepky.
A tusim ak nechate poistku v polohe na vypustanie kohuta, tak spustak funguje ako dao. Idealne v tej pozici ho zacinajucim policajtom zaistit samorezkou :twisted: :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Tou samorezkou si mi hneď spravil náladu... :lol: :mrgreen: 8)
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

a nie len zacinajucim... :twisted:
Zemo
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa Zemo »

skemro napísal:A tusim ak nechate poistku v polohe na vypustanie kohuta, tak spustak funguje ako dao.
Takze v takomto pripade by ani nebolo treba vypustat kohut, dobre to chapem? Ked to prepnem na vypustanie pred natiahnutim zaveru, natiahnem - kohut ostane dole. A ked potom prepnem do normalnej polohy tak mam DA/SA so spustenym kohutom - cize prva rana bude DA a ostatne SA?

Je to trosku komplikovane, aj ked chapem ze tym su pokryte vsetky mozne sposoby nosenie. Ja by som si idealne predstavoval len gombik na vypustanie kohuta bez stlacenia spuste namieste kde je teraz poistka. Pri novej Q100 neviete ako to budu mat spravene? Niekde som cital, ze to bude mat decocker, co ma trosku prekvapilo, kedze som myslel ze striker fire su vsetky kvazi DAO.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Pri Q100 by bol decocker zbytocny, lebo je to zbran bez kohuta. V praxi by to vyzeralo takto: natiahnes zaver, naboj sa vsunie do komory, natiahne/predpne sa bicie ustrojenstvo. Pouzijes decocker, vypustis predpnute/napnute bicie ustrojenstvo, ale naboj mas stale v komore. Pre vystrel by si musel znova opakovat manipulaciu so zaverom a tym vyhodit naboj z komory a zasunut tam dalsi.
Uznas sam, ze je to blbost a teda decocker nie je vhodny pre Q100.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Ak je zbraň bez kohuta nemôže byť SA/DA? Čo taký Walther P99? Bez kohúta a má decock.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Mam pocit, ze Q100 bude vnutorne skor podobna Glocku, teda predpnuta, ale ruku do ohna by som za to nedal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"