Skusenosť pri kúpe Grand Power K100 P1

eager_grothendieck

Skusenosť pri kúpe Grand Power K100 P1

Príspevok od používateľa eager_grothendieck »

Zdravím všetkých. Chcel by som sa s Vami podeliť o skúsenosť pri kúpe zbrane K 100 P1. Začnem pekne poporiadku. Ešte pred nejakým časom som písal e-mail , aby mi dali vedieť aké sú ceny pre členov ozbrojených zložiek (PZ SR, OS SR, Väzenská stráž...) Odpoveď od pána Ing. Lihana znela, že sa poskytuje zľava na všetky verzie 70€. No bola by škoda nevyužiť to a preto som sa o nejaký čas prišiel pozrieť na K 100 do obchodu, ktorý má s GP uzavretú zmluvu o predaji. Mali tam výpredaj minuloročného typu K 100 P1 za 400€ a predajca mi povedal, že mám nárok aj na zľavu. Za takú sumu si človek v dnešnej dobe dobrú zbraň nekúpi. Keď som prišiel s nákupným povolením, tak som sa dozvedel, že zľava sa neposkytuje. Nie že by som bol lakomec, ale pred mesiacom si kupovali zbraň dvaja moji kolegovia a pre nich zľava platila, preto sme zavolali p. Ing. Lihanovi a on mi povedal, že čo by som ešte nechcel. Ja som mu povedal o tom e-maili a že v balení nie sú prídavne redukcie pažby a že je to minuloročný dopredaj. On povedal, že ani v plnej verzii K 100 nie sú prídavne pažby a že tie stoja cca 50€. Takže s tým, že mi dal jasne najavo, že ho otravujem (asi takto budujú dôveru k zákazníkovi) sme telefonát ukončili. Po telefonáte mi predajca ukázal, že to je klamstvo a že tie pažby sa nachádzajú v základnom balení. Takže mi to vychádza, že za tohtoročný typ K 100 by som dal v prepočte menej ako za akciový minuloročný typ. Takže nie pre peniaze, ale pre ich prístup som sa rozhodol, že K100 si v žiadnom prípade nekúpim. Glock je o pár euro drahší, ale prístup je úplne o niečom inom.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Neviem či to celkom chápem.

Tá prvá vec je, že nechceli ti skombinovať dve zľavy 400 eurový dopredaj a ešte mínus 70 áno?

Tá druhá vec sú vymeniteľné pažbičky. To mi zas celkom nesedí, pretože vymeniteľné pažbičky sú len pri modeli Mk7 myslím a ten stojí minuloročný 455 eur.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

Glock ma pristup o uplne niecom inom no vacsiu pi....vinu som uz davno nepocul a necital tak chod do fabriky Glock nech Ti nieco vymenia alebo doladia tak ako je to bezne vo firme GP a na pockanie,
Potom sem napis nieco o ich pristupe sa s tebou ani nebudu bavit !
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

No, len na Glocku nebude treba ladiť nič, lebo ten bude priamo z výroby strieľať bez problémov :idea:
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

ved to je v poriadku aj ked pri gen 4 to uz akosi neplati :D ale som pisal o tom nech skusi zajst priamo do firmy Glock s poziadavkou na nejaku custom upravu podla svojich predstav a potom nech pise o pristupe.
Inak na novych K 100 uz tiez nie je co ladit sice ju nemam ale stretavam vela ludi na strelnici co si ju kupili a max. spokojnost takze mozem len verit.
A zase ked sme pri poruchach vela krat vidim niektorych home made prebijacov co su schopni nastrkat za strelivo do tych zbrani a potom hundru ze nieco nefunguje ako ma len aby usetrili 4 centy na naboji
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Dátum registrácie: 20 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Takže takto :
Som Jaro Kuracina, majitel a konatel GP, dovolte mi uviesť veci na pravú mieru
výpredaj za 400Eur sa vsťahoval na kusy vyrobené v roku 2009, boli pre Guatemalu, ale zakaznik to neodobral, tak som sa to rozhodol vypredat za zníženú cenu. 400Eur za model Mk6, bez výmenných pažieb.
medzitým sme nabehli na model Mk7. v MOC je za 554 Eur v komplete s 4 chrbtami. na prianie niektorých zákazníkov sme vymenili aj na akciových Mk6 rám za Mk7 za doplatok +55Eur, takže koncová cena bola 455.
Dalej je potrebné uviesť , že model Mk6 bol vo výrobe plne nahradený modelom Mk7, s tým, že aby sme zachovali aj cenovu hladinu Mk6tky, ponukame za tu istu cenu Mk7 ale len s 1!!!!! zakladným chrbtom.
Takže aktualne ceny vyzerau nasledovne :
400dopredaj Mk6
455dopredaj Mk7
499Mk7 s 1-zakladným gripom
554Mk7 v plnej výbave.
stale platí bonus 70Eur na všetky 9mm Luger , s VÝNIMKOU akcie.
na akciu sa výnimka nevsťahuje. ved 330Eur s DPH by už bolo pod výrobné náklady. Takže bohužial neviem , kde nastala chyba, ale pan Lihan postupoval v zmysle platného cenníka.
s pozdravom
JK
eager_grothendieck

Príspevok od používateľa eager_grothendieck »

Dobrý deň pán Kuracina. Takže ešte raz. Ja som bol sám milo prekvapený, že tá zbraň je za 400€ a ešte keď mi povedali, že aj tam sa dá uplatniť zľava, tak som bol v nemom úžase. O to horšie bolo, že človek je o pár dní na niečo pripravený a keď príde s nákupným povolení, tak je to zase úplne inak. No a najhoršie na tom je zavádzanie. Ing. Lihan mi jasne povedal, že v najnovšej verzii K100 Mk7 sa chrbty dokupujú a predajca mi ukazoval kufrík, kde v cene boli. Ale možno došlo k chybe, alebo sme sa neporozumeli. Teraz malé prepočítavanie: Dopredaj K100 P1 za cenu 400 €, zľava nie je možná, po zakúpení chrbtov cca 450 € (info od p. Ing. Lihana, že chrbty stoja asi cca 50€). Cena K100 Mk7 už aj s chrbtmi cca 500 € po zľave 430 €. Takže súhrn: ja si nemyslím, že K100 je zlá zbraň, dokonca som veľmi rád, že slovák-slováci vyrábajú takú super zbraň. Ale asi treba zlepšiť informovanosť, aby nedochádzalo k problémom. Ja osobne som považoval za vhodné uverejniť tento prípad, aby ďalší prípadný záujemcovia, ktorých by sa zľava týkala vedeli o tejto skutočnosti. Keby som ja čítal podobný príbeh na fóre, môj prístup by bol iný a možno by som teraz bol už majiteľom K100 P1, no ale kopec zavádzajúcivh informácii a vtedajší momentálny prístup Ing. Lihana ma odradil od kúpenia zbrane. Ale každopádne som rád, že ste sa touto situáciou zaoberali a o p.Ing.Lihanovi si tiež nemylsím nič zlé, určite je veľký odborník, ale zaskočila ma jeho momentálna reakcia.
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Dátum registrácie: 20 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Pane, všetko je v poriadku, až na to, že Mk7 v komplete je za 554, nie za 500
:-) takže aj po uplatnení služobného bonusu je 484Eur.....chyba nastala u vášho predajcu, ktorý Vás mylne informoval, a potom si to celé odniesol Ing.Lihan....
A pri akciovej K100 s prehodeným rámom na MK7 sa chrbty naozaj dokupujú.
Takže doosierať nás po celom slovenskom zbranovom internete pretože viac veríte vášmu miestnemu predajcovi než nášmu veducemu predaja je naozaj krásne.
eager_grothendieck

Príspevok od používateľa eager_grothendieck »

Ešte raz zdravím pána Kuracinu. Mne predajca ponúkal K100 Mk7 za 500€. Je pravda, že keby zavolal p. Ing. Lihanovi, tak pravdepodobne by tá cena bola 554. Pravdepodobne majú v tom chaos, ale to snáď nie je problém kupujúceho. A chcel by som reagovať aj na Vašu druhú časť správy. Nie je to Môj miestny predajca, ale VÁŠ predajca (aj keď nie Váš zamestnanec), s ktorým máte pravdepodobne uzavretú zmluvu o predaji Vašej zbrane, takže informácie a určenie presných pravidiel predaja musia ísť od Vás. Takže ja Vás "nedoosieravam" ako ste napísali po celom webe, ale píšem iba fakty a môj subjektívny pocit z tohto predaja.
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Dátum registrácie: 20 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Pan Prekop, žiadal som Vás o identifikaciu Vašho ( alebo ked tak velmi chcete -našho) predajcu. Doteraz neviem kto to je
s úctou
JK
eager_grothendieck

Príspevok od používateľa eager_grothendieck »

Ospravedlňujem sa, to som tam zabudol napísať. Je to predajňa v Trenčíne, ale meno predajcu Vám neviem povedať. Ale to je asi jedno, lebo podľa mojích info su v TN iba dve predajne a iba jedna predáva priamo Vašu zbraň (stále si myslím, že Vaša zbraň je super, tak aby sme neskĺzli do témy, že haním Vašu zbraň) Jedná sa mi len o informovanosť a nie zavádzanie, či už je to z kohokoľvek strany (predajca, dodávateľ, či iná tretia strana).
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Dátum registrácie: 20 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Vdaka.
usmerníme to
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

a kde sa tu vlastne pise nieco o ziskanych skusenostiach s K100 P1???
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: 15 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

Nigďe, nuž nenapísať keď sa dá :lol:
1. - Pištoľ K100 a jej modifikácie: http://www.grandpower.eu/phpBB2/viewtopic.php?t=718
Ale dá ešte sa opraviť názov na: "Skúsenosti" s predajcom zbraní v Trenčíne :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

hej, názov témy je trochu OT :roll:

takáto nemilá skúsenosť sa mohla kludne doplniť do už existujúcich tém. Dokonca by hocikto nasmeroval nespokojného zákazníka správnym smerom ku Kurovi.
Aj Glockári dobre vedia, že firma GP má nadštandartný prístup k všetkým zákazníkom
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"