GP X-Calibur

Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

pri prechode zo 125 na 150 Grn sa stredný zásah zákonite posunie.
le zas na to tam máš mikrometre. stačí si to preklikať... :lol:

Pri nabojoch s 125grn strelou isla zbran na stred terča taktiez do 5cm.Ale horšie vysledky nastali ked kolega dal 147,150 strely.Naboje značne padali 20cm pod zamerny bod mierne vlavo.Spociatku sme si mysleli ze strhavame,ale znova pri pouzití lahsich striel zbran strielal deviatkovy rozptyl.Usudili sme ze zbrani aspon pri nas chutia lepsie lahsie nadupane strely.Pri strelbe na popre sa zbran rychlo vracala do zamernej,spatny raz bol minimalny.Dufam ze coskoro hodim nove poznatky,nakolko sme za hodinu viac nestihli.Zbran vystrelila bez zavady +-200nabojov.Kolega mozno ostal mierne zneisteny ci urobil dobre vymenou za TS,ale pri vystrielani 200nabojov tazko sudit.X-calibur je super zbran vynikajucej kvality za ktoru sa plati,na moj vkus aj vela.Ked opadne sneh pokracujeme v strielani,s pozdravom Balistik.[/quote]
Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa SIG1 »

Cyro tak bacha na tú konkurenciu to aby som začal trénovať :lol: :lol: :lol: :lol:
Nech sa ti s ním dari :wink: :wink: :wink:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Asi ostane pri 125grn,vykazovali lepsi rozptyl.Na Cyra trenovat netreba :twisted:
inspiring_lamport

Príspevok od používateľa inspiring_lamport »

X-CALIBUR
Balistik už zhodnotil naše dnešné postreľovanie podrobnejšie.
Moje prvé dojmy sú pozitívne, teší ma spoľahlivosť a presnosť asi lepšia, ako pri mojej CZ TS /s originálmi/.
Zbraň je kvalitne vyrobená, mieridlá perfektné na mierenku
a dobre čitatelné na IPSC, spúšť je hladká s krátkym odporom cca 1,7
až 1.5. Zvážime ./TS má jemnejšiu - bodovú/. Sedí v rukách. Spätný ráz je v pohode, menší ako pri Balistikovej CZ.
Myslím, že prejdem na ľahšie strely, idú ako originály s podobnou presnosťou, nebudem musiť cvakať mieridlá. Uvidím po čase.
Upravil som rýchlo ťažné púzdro LEIKO z GLOCK 17 na X-CALIBUR
úplne perfektne - použitelné pre obe zbrane po malej zmene vymedzovacích dielov.
Teraz už len vyprášiť pár stoviek nábojov a zvyknúť si.
SIGI netras sa, roky a oči nepustia. :!: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Cyro nech sluzi, ja by som ju za moju CZ75TS nevymenil, ale mozno raz ked zlacnie a budem sa strasne nudit myslienkou novej pistolky.
Ak mam spravne chapat nielen ze sa pri prechode zmenil nastrel, ale sa i zhorsil sustrel ?
Logiku to dava, ale nepotesi.

Nech ti sluzi aby si nemusel znova spekulovat a naucil sa strielat (stihol si zvyknut) jednou buchackou a nevymyslal ako Beta s **** 8)
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Rasto, preco by si ju nevymenil? Ja sa medzi nimi rozhodujem, aj ked kupovat sa tak skoro nebude :)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dirty nemam nic proti K100, ale skus si obe zbrane nezavisle od predsudkov s rovnakym druhom streliva a potom sa sam rozhodnes.
Ak to chces i na sutazne strielanie v Standarde v SADS, tak potom TSko v 40S&W.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Rasťo, stále nechápem prečo porovnávaš X-c s TS. TS je určená pre STD a X-c do PRD. X-c môžeš porovnávať s SP-01.
Moj názor je ten že pre PRD je to dobrá zbraň. Mám ju aj ja a som s ňou natoľko spokojný že som predal aj CZ.


""Ak to chces i na sutazne strielanie v Standarde v SADS, tak potom TSko v 40S&W.""
A Rasťo, ty máš TS v .40SW? či ty IPSC nestrielaš súťažne?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

In ja som mu len odpovedal, lebo sa "myslienkovo" rozhodoval nad TSkom.
Nepoznam ho a asi nestriela sutazne, tak so mu to chcel len ozrejmit, lebo to chcel skor ako dalsiu pistolku do zbierky.
Ano mam TSko v 9mm, ale to len koli financiam mne v tej discipline Pistol ani tak o vysledky nejde, skor inklinujem v flinte.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Ja si myslim ze ten Xc bude velmi vhodny do PRD, nakolko ziaden vaznejsi strelec nestriela s tovarenskym kusom, a niektore buchacky by bez vahania mnoztvom uprav mali ist uz do STD, Xc uz z vyroby dobieha tieto naskoky dodelane doma, a stale je to tovarenska produkcia, to sa mi paci! Inak ano aj na sa na Kckach pposuva nastrel dolava dole pri pouziti 150tok, ako mieridlo mam uz dobre v pravo... Po poslednych testoch Kacko robilo dobry sustrel s fmj strelami 124gr a puskovych magnumovych zapalkach jednoznacne najpeknejsie sustrely boli s puskovymi zapalkami v kombinacii s BA9.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

ono, sj s 9x19 sa dajú robiť výsledky v STD.
Z mojho hľadiska je ten X-c lepší ako TS, mal som obidve, teda možem porovnať (ale to je môj pocit). U TS mi vadil hlavne široký rám, pričom u K100 si môžeš vymeniť chrbty ako chceš.

Z technického hľadiska:
Kvalita spracovania jednoznačne K100, Hlaveň X-c, bez komentáru.
Jediné čo hrá v prospech TS je jednočinný spúšťový systém, ktorý ide naladiť aj u X-c.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

No duros, ja by som do pištole asi nepchal puškové zápalky. Sú o dosť silnejšie a zbytočne dvíhajú vnútorné tlaky.(pozri si zápalky či už neobtekajú úderník) Preštudoval by som si knihu o prebíjaní, tam je vysvetlené vela, aj to ze jedným s prvých príznakov zvýšených tlakov je zmenšenie rozptylu ako aj znížeie rozdielov v úsťových rýchlostiach. Tak isto je tam popísané že so zmenou návažky, zapustenia strely a zahrdlenia sa mení nie len rýchlosť ale aj posúva nástrel a mení presnosť munície.

U X-c by som ani neriešil nejaké posúvanie zásahov, je tam mikrometer a zase neriešim každý deň zmenu váhy striel, a v neposlednom rade na 25 metrov či strielam 150tkami alebo 125tkami je úplne jedno (ak nestrielam na 2eurovku :-))

tu je nejaký link ako to vypadá keď sa to preženie s tlakmi v Nb
http://media.photobucket.com/image/high ... 1235621177
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

In - FinitY napísal: tu je nejaký link ako to vypadá keď sa to preženie s tlakmi v Nb
http://media.photobucket.com/image/high ... 1235621177
Čo tam má byť prosím Ťa vidieť? Lebo také isté mi často vypadávajú z P1...ale neprebíjam.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

áách.

v podstate nič, kludne si tam pchaj čo tam pcháš. Toto aj tak patrí do témy prebíjanie.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

to este nemusi znamenat vysoke tlaky, vysoke su vtedy ked ti vylisuje aj okraje zapalky, resp, ti zapalka po vystrele sama vypadne z lozka, foto co si dal moze znamenat aj to ze je velka vola v diere kde vychadza zapalnik z cela zaveru, proste ti zapalka vytecie okolo zapalnika do prazdneho priestoru :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"