K22

Budete zvažova? kúpu pištole K22

Hlasovanie ukončené 28 Jan 2009, 20:09

áno
21
45%
nie
13
28%
ešte to zvážim
7
15%
ocenil by som radšej iba adaptér ako celú novú zbra?
6
13%
 
Celkom hlasov: 47

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Noo, vyzerajú dobre :P
Aký vplyv na presnosť bude mať umiestnenie mušky na pevnej hlavni a cieľnika na pohyblivom závere?
Používateľov profilový obrázok
miguelPO
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa miguelPO »

Zdravím vospolok. Som tu nový a rovnako pomerne nové sú aj moje pištolnícke skúsenosti. Mal som revolver Holek 331 22LR. Zvolil som revolver kvôli všeobecne známej (ne)spoľahlivosti .22LR. Avšak po vyskúšaní K22jky som pochopil, že vlastne chcem samonabíjaciu malorážku. Preto Holek do roka a do dňa zmenil majiteľa.
Páči sa mi Ruger SR22, rovnako aj postaršia Berettka 71, či Taurus PT22 alebo ešte SigSauer/GSG 1911-22.
Na margo už spomenutých modelov:
SR22 - dať 500+e za malorážku mi príde veľa. Najma ak do konca novembra sa za 355e dá kúpiť nová GP Q1 9mmLuger. Bohužiaľ druhú deviatku mi moja krajšia polovička neschváli. To viem nabetón, nemusím sa jej ani pýtať :(
Taurus PT22 - vadí mi DAO mechanizmus.
Berettka 71 - k nej nemám žiadne výhrady. Netuším však ako je to s prípadnou dostupnoťou ND v tomto milléniu.
Ale k veci. Chcem sa poradit so skúsenejšími borcami na K22jky.
Má zmysel v dnešnej dobe kúpiť NOVú K22 na MK06 (K100 MK06) ráme z roku 2009 s párom starých zásobníkov (rozumej bez bežca na uľahčenie páskovania) za 250e? Testoval som magnet na záver a chytil okamžite. Žeby oceľ? Našiel som ju v jednom obchode, kde na dôvažok mi ponúkali aj "jazdenku" W P22 so strieborným záverom (DualTone?), vraj starší model P22, za 150e.
Alebo nechať NOVú K22 MK6 naďalej ležať v predajni a poobzerať sa po second hand K22 MK12 prípadne sexi XTrim ?? Prešiel som celé toto vlákno od prvej strany, preto som presvedčený že sa pýtam správnych borcov na
správnom mieste. Budem rád za postreh každého.
Janciak
občasný prispievateľ
Príspevky: 88
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Janciak »

ja som kupil k12 mk12 pouzitu za 280 ale nemala ziadne znamky pouzivania majitel ju podla blocka mal 4 mesiace... pod 300 sa bezne objavuju na bazosi
ako si uz asi cital zatial som s nou max spokojny mam ju od februara a cca 5000ks streliva prevazne SB tie najlacnejsie
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Za stary model dat 250e je vela a pritom este bol aj nespolahlivy oproti novej K22.

Ja by som isto do toho nesiel...
Používateľov profilový obrázok
miguelPO
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa miguelPO »

Janciak napísal:ja som kupil k12 mk12 pouzitu za 280 ale nemala ziadne znamky pouzivania majitel ju podla blocka mal 4 mesiace... pod 300 sa bezne objavuju na bazosi
ako si uz asi cital zatial som s nou max spokojny mam ju od februara a cca 5000ks streliva prevazne SB tie najlacnejsie
Blahoželám k dobrému nákupu a prajem veľa radosti s ňou :wink:


luco napísal:Za stary model dat 250e je vela a pritom este bol aj nespolahlivy oproti novej K22.

Ja by som isto do toho nesiel...
po preštudovaní si každého jedného príspevku v tomto vlákne som to tušil, no v kútiku dušičky som veril že niekto napíše opak :cry: Máš pravdu, nechám ju tam. Z nej raz bude skutočne trezorová uloženka 8)
Vďaka za názor chlapi
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

"Beretka" na rame MK12 a budes spokojny.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Na vianoce by som si rad 22lr lacnejšiu pištoľku.
Beretta m71 za 280 + 70 za druhý zásobník a som na cene k22.
K22 je pritom nová.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

určite by som nesiel do Beretty z dôvodu že ked ti tam niečo sa pokašle tak budeš mať problem to zohnať a ak zoženieš tak to bude za docela velké peniaze, ved to vidíte na samotných zásobníkoch kolko stoja k tomu...
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

nabuduci rok chysta GP do predaja aj nieco mensie, CP22, maju to na FB.
Prílohy
CP22-2.jpeg
CP22-1.jpeg
Janciak
občasný prispievateľ
Príspevky: 88
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Janciak »

ta mala 22ka sa mi velmi paci ale to by uz bolo 4te GPcko doma to uz nie....
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Podľa mňa je škaredá jak všetky GP, ale! Ak bude za dobru cenu a bude odpalovat ako k22 tak ju vezmem.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Moja Beretta 71-ka žerie všetko. Či aj K-22 neviem, nech sa vyjadria majitelia.
luco napísal:určite by som nesiel do Beretty z dôvodu že ked ti tam niečo sa pokašle tak budeš mať problem to zohnať a ak zoženieš tak to bude za docela velké peniaze, ved to vidíte na samotných zásobníkoch kolko stoja k tomu...
Otázka - čo také by malo odísť na 71-tke, čo nezoženiem?
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Hocico, ako u kazdej zbrane ktora pozostava z X suciastok skratka moze nejaka prasknut ulomit atd. Pri K22 mam novusuciastku do dvoch dni za par drobnych. Pri berette toto asi tazko povedat... :)
Používateľov profilový obrázok
Mr.DRAKO
prispievateľ
Príspevky: 215
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa Mr.DRAKO »

Nevie niekto kde majú v TN kraji skladom novú K22S beretku?
Kamarát dnes prišiel s tým, že ju nutne potrebuje, ráno ide pre nákupko a nerád by som sa s ním vozil celý deň v aute... :D
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Prednedávnom som túto GP K22S videl na pulte v poľovníctve Orion v Biskupiciach.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"