K 22 X-TRIM

dzenej
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 4 years 3 months

Príspevok od používateľa dzenej »

Koľko € pýtajú za ňu v GP?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

tolko kolko na predajniach. Napis, zavolaj, zistis podrobnosti.
Lukas771
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa Lukas771 »

Ahojte, nedá mi neprideliť sa s vami o skúsenosť s prvými výstrelmi z novej Xtrimky.
Na skúšku som zobral 3 značky nábojov konkrétne Blazery, CCI MINI-MAG a aj o niečo drahšie Eley určené do samonabíjacich pušiek.
Strieľal som vo vnútornej strelnici a pred streľbou som na klzné miesta kvapol malé množstvo motorového oleja. Výsledkom po vystrielaní cca 130 nábojov bolo presne 0 zádržiek, z čoho som bol naozaj milo prekvapený a potešený.
Jediná vec, ktorú som si po vyčistení doma všimol a ktorá sa mi príliš nepáči je, že pri prvom natiahnutí zbrane kedy sa kladivo dostane maximálne do zadnej polohy, zostane trigger bar akoby mierne zaseknutý a pri jemnom pritlačení na spúšť sa usadí do správnej polohy čo je cítiť a počuť ako jemné cvaknutie. Zrejme mu pri pohybe prekáža nečistota, ktorá zvyšuje odpor pri jeho pohybe, dúfam, že sa to časom po zabehnutí odstráni.
Nemáte s tým niekto prosím skúsenosť?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nie je to chyba, je to vlastnosť... prerušovač.
Používateľov profilový obrázok
stealth
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 1 year

Príspevok od používateľa stealth »

Zdravim.

Mam novu K22 X-Trim Mk23. Vystrelil som z nej 300 nabojov a po 300 nabojoch som dost rozcarovany. Pri prvych 150 nabojoch to vychadzalo cca jedno neobtiahnutie/zadrzka na 10 nabojov. Zbran som vycistil a po tyzdni siel strielat znova. Dalsich 150 nabojov, ale dnes tych neobtiahnuti/zadrziek bolo snad cca 3 na kazdych 10 nabojov. Som zvyknuty na Mloka 9mm, kde takeho hluposti neriesim, takze rozcarovanie je dost silne. Neviem, ci ma niekto model Mk23, ale otazky zneju

Moze byt problem s obtahovanim, kvoli slabsiemu mazaniu? Som zvyknuty mazat Glock, teda nekupat ho v oleji, ale vyzera, ze tato zbran si asi vyzaduje oleja viac, ako som zvyknuty zbrani davat?

Moze to byt strelivom? Pouzival som SB Club 22LR 40gr. Ak ano, ktore je lepsie?

Niekto vo vlakne spominal, ze jednu z pruzin (mensiu?) je mozne vybrat. Je to pravda, a aka ano, plati to aj pri Mk23?

Ine strelivo a lepsie mazanie skusim otestovat pri najblizsej navsteve strelnice. Co sa tyka pruziny, tak to nechcem skusat, bez toho aby som si potvrdil, ze je mozne tu zbran pouzivat aj len s jednou pruzinou.

Vdaka za kazdu odpoved.
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

.22 je vyberava a je uplne jedno aka znacka, jedna zadrzka na 100 nabojov je uplne normalne je to casto z povahy naboja.
Mal som GP22s a teraz mam ruger mkIV22/45 a z tohto pohladu sa to sprava rovnako, kazda 22jka ma nejake strelivo co jej chuti a ine co vobec, po par 100vkach/1000ckach zistis, co je najspolahlivejsie najmenej zavadove.
.22 je strelivo z okrajovym zapalaom, s 9mm to nemozes porovnavat.
S pruzinkami na K22 som sa nikdy nehral, pamatam, ze boli 2 , ale nesahal som nato, tak s tym ti neporadim.

edit: SB SB strelivo mne moc cmudi, pouzivam nerad, najlepsie mi ide obyc blazer cierno-biela krabicka
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Pouzi strelivo Blazer. Je to HV strelivo.
Bude sa to spravat inak, skor to obtiahne zaver. Zadrzky pri .22LR nikdy uplne nezmiznu, ale Blazery sa mi osvedcili najviac.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Blazer je fajn, keď je teplo. Keď je zima (mrzne) zvykol mi ten olej čím sú namazane robiť problém, lebo sa menil na niečo ako vosk.

Univerzálne používam federal (VALUE pack) sú pomedene a fungujú rovnako v lete a v zime. Na semi auto 22lr mi to príde najspoľahlivejšie univerzálne strelivo (na streľbu a la Steel challenge). Aj cena je celkom OK.

Ako však ľudia vyššie písali, 22lr semi nikdy nefunguje na 100% spoľahlivo.
Používateľov profilový obrázok
stealth
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 1 year

Príspevok od používateľa stealth »

Adrian napísal: 09 Aug 2023, 17:57 Pouzi strelivo Blazer. Je to HV strelivo.
Bude sa to spravat inak, skor to obtiahne zaver. Zadrzky pri .22LR nikdy uplne nezmiznu, ale Blazery sa mi osvedcili najviac.
Dik za odpoved. Skusil som 3 rozne druhy streliva (SB HV, Blazer a CCI Velocitor) a bez zadrziek.
Problem v strelive. SB Club tej XTrimke nechuti. Ten Velocitor sa správal najlepsie, ale to je aj kus drahsie strelivo.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Velocitor je hypervelocity strelivo, je ho mozne pouzivat len v pistoli s ocelovym zaverom. To len pre upozornenie technicky menej zdatnych strelcov, aby ho nepchali do svojich .22 lr pistoliek so zaverom zo zliatiny. Zliatinovy zaver casom praskne pri pouzivani hypervelocity streliva.
Používateľov profilový obrázok
Siph
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa Siph »

stealth napísal: 10 Aug 2023, 18:52
Adrian napísal: 09 Aug 2023, 17:57 Pouzi strelivo Blazer. Je to HV strelivo.
Bude sa to spravat inak, skor to obtiahne zaver. Zadrzky pri .22LR nikdy uplne nezmiznu, ale Blazery sa mi osvedcili najviac.
Dik za odpoved. Skusil som 3 rozne druhy streliva (SB HV, Blazer a CCI Velocitor) a bez zadrziek.
Problem v strelive. SB Club tej XTrimke nechuti. Ten Velocitor sa správal najlepsie, ale to je aj kus drahsie strelivo.
Zdravím, presne ako hovoríš: do mojej K22 nič od SB, fakt si s nimi neporadí. Osobne používam Blazer a prekvapila aj Aguila (Mexiko), zatiaľ žiadny problém s nimi.
Milanovič
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 2 months

Príspevok od používateľa Milanovič »

Kačenu MK23 - X-trim som kúpil minulý mesiac. Na skúšku som prikúpil SB Club 100 ks, Blazer 150 ks a 100 ks CCI minimag. CCIčka a Blazery pobrala 100%ne, ale s SBčkami mala štyri zádržky ( nevyhodená hilzňa v kombinácii s podaným nábojom). SBčka som na radu skúsenejšieho majiteľa K 22 TS skúšal s jednou aj s dvomi pružinami, pri oboch prípadoch sa zádržky stali . Blazery a CCIčka som strieľal samozrejme s oboma pružinami a bez závad. Čo sa týka presnosti, tak tá bola pri tréningu na súťažné steel cup gongy viac ako uspokojivá. Väčšia poistka, ktorú som nechal na zbrani slúži, ako výborná opora palca silnej ruky a držanie zbrane mi tak plne vyhovuje. Mieridlá sú postačujúce, ale časom pôjde na ich miesto kolimátor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"