K 22 X-TRIM

inspiring_lamport

K 22 X-TRIM

Príspevok od používateľa inspiring_lamport »

Máte skúsenosti so záchytom záveru po vystrelení posledného náboja.
Ako zaistiť stále zachytenie záveru v zadnej polohe po poslednom výstrele.
Požívam strelivo BLAZER.
Naposledy upravil/-a inspiring_lamport v 23 Sep 2014, 15:47, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Vo väčšine prípadov stačí dať si pozor na držanie zbrane a netlačiť na páčku záchytu palcom :lol:

(samozrejme ak máš zásobníky, ktorých podávač naddvihne záchyt... inak nijak :!: - teda iba prerobením alebo výmenou zásobníkov) :evil:
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa satu »

Mozno blba otazka ale mas "nove" zasobniky? Prve zasobniky pre K22 nemali tuto funkciu. Moja K22S nezachytava zaver s Lapua Standard Plus, ine standard velocity som este neskusal ale asi to bude podobne. S HV ide bezproblemovo, vratane Blazerov. Niekolko stoviek bez jedinej poruchy.
Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa SIG1 »

V lete som ľahko namazal Blazery a záver vždy ostal zachytený. Prišlo chladnejšie počasie a občas nenamazané Blazery nezasunie do komory - nábojnicu vyhodí. Skrátil som vratnú pružinu, na dĺžku cca 5 mm nad dĺžku vodiacej tyčky ( pružina nasadená na tyčke - záver dole ) Zajtra idem skúšať, dám správu.
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa satu »

Ktovie ci to nie je prave hmotnostou zaveru? K22 S ma hmotnost 590 g, K22 X-trim ma 700 g. To su hmotnosti bez zasobnika a myslim ze rozdiel je najma hmotnost zaveru. Zeby to nevladalo "rozhybat" tazsi zaver? Skus nejake vykonnejsie strelivo.
Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa SIG1 »

Skúsil som Remington Viper funkcia ako víno bez chyby
Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa SIG1 »

Dnešný test , skrátená pružina: Nie je to dobre, záver síce ostal v zadnej polohe zaseknutý po poslednom výstrele ale slabá pružina nevládala doraziť záver do prednej polohy a kladivo neodpálilo náboj až po doklepnutí záveru do prednej polohy. Ďalšia moja alternatíva je demontáž a skrátenie záchytu záveru cca. o 2 mm. snáď to bude stačiť - uvidím.
inspiring_lamport

Príspevok od používateľa inspiring_lamport »

Kua.... rada nedávať palec na záchyt záveru pomohla :roll:
,ale kde si ho mám vopchať , keď som z X-CALIBURU zvyknutý.

Ďakujem za radu, ešte to budem skúšať.
Výsledok napíšem. :idea:
Naposledy upravil/-a inspiring_lamport v 23 Sep 2014, 15:48, upravené celkom 1 krát.
inspiring_lamport

Príspevok od používateľa inspiring_lamport »

Dnes som bol na strelnici, strieľal som BLAZER. - 3 st. C
Keď som nemal palec na záchyte záveru, po poslednom výstrele ostával záver v zadnej poloohe. :!:
Pre spoľahlivosť streľby novej zbrane doporučujem K22 poriadne premazať.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Taktiez mozem potvrdit. Po premazani novej zbrane to funguje lepsie. S Blazermi to striela jedna basen. :D
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Áno je to tak, tiež mám podobné skúsenosti. Nemám síce verziu X-TRIM, ale prvé dva výstrely z úplne novej K22 mi síce vyhodilo nábojnicu, ale nepodalo nový náboj a po poslednom záver tiež neostal vzadu. Potom som ju riadne premazal, na noc šla do trezoru so záverom vzadu, aby sa trochu „potrápili“ nové pružiny a odvtedy šľape ako má. Nové zásobníky sú tiež fajn, s jednoduchým prípravkom je páskovanie rýchle a jednoduché.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

tiez paskujes z klincom? :wink:
Som sa hral z kamosovou a plnenie zasobnika slo z tuha, pozeram spekulujem
a nakoniec som prestrcil klinec a tym si stahujem podavac.
Jednoduche a lacne riesenie :wink:
Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa SIG1 »

Ja používam malý skrutkovač priemer tyčky 3 mm podobný ako je rozoberací nástroj na Glock a funguje to dobre.
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Takmer klincom, 2,5 mm nerezovým tvrdým drótom ohnutým v tvare podobnom 3, páskuje sa to ľahko.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Trosku ozivim tuto temu. :)

Kedze mi pomaly dochadzaju zasoby streliva znacky Blazer (s tymi mi pistol fungovala najlepsie), tak som bol nuteny urobit mensi test u nas dostupneho streliva a vybrat nahradu za Blazery.
Viem, ze cenovo to uz nebude take ako pri Blazeroch, ale jednalo sa mi hlavne o to, aby pistol bola funkcna pri strelbe a nedochadzalo tak k zavadam.
Bezne streliva vykazovali vysoku mieru zadrziek, nevyhodenia prázdnych nabojnic a neprebitia nabojov. Takze som siahol po strelive typu HV (High Velocity). Pri zohladneni parametrov testovania ako su bezporuchova strelba a primerana presnost sa mi osvedcilo strelivo RWS HV Field Line.
A to som este musel objednat z GP iny typ vratnej pruziny - dal som tam taku istu, ako ma "K22 Beretka". Cize vnorenu, skladajucu sa z dvoch pruzin. S povodnou vratnou pruzinou som mal skratka smolu, nepomohlo ani HV strelivo. Obcas sa vyskytli zadrzky. Zlate Blazery. :)

Cize mala uprava v konfiguracii zbrane a nove strelivo. Teraz to funguje tak, ako ma.
S tym strelivom je to u kalibru .22 LR riadna "alchymia". :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"