IPSC strelnica zapad

Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Chlapi z BA, príďte do Tekova, toť strelnica ako raj na zemi. Už o chvíľu ešte viac valov a ešte lepšie súťaže. Trénovať môžete celé dni.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

veru, Tekov je perfektné miesto na hocičo. A ešte reštika poruke.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

rob999:
My by sme aj celé dni trénovali, ale kto bude robiť na naše rodiny a platiť účty? :twisted:
Ale jasné, Tekov je veľmi pekné miestečko a aj ja tam chodím rád. Ale ako pravidelná tréningová strelnica to kvôli tým 2x130km nie je pre Blavákov úplne ideálne, teda aspoň pre väčšinu.

niko napísal:v Ba v sucasnosti nieje realne moznost trenovat IPSC
Číta to tu veľa strelcov rôzneho zamerania a úrovne, tu by bolo dobré trocha rozlišovať. (*)
Súhlasím, že trénovať IPSC na vyššej úrovni nie je v BA moc kde. Hovoríme o verejných strelniciach, samozrejme.
Ale súčasne zastávam názor, že kým strelec nerobí na Leveloch 1 stabilne 80+%, aj kryté bratislavské strelnice mu dávajú dostatok možností na slušný tréning a zvyšovanie výkonnosti. V kombinácii s domácim sušením a občasným výjazdom na preteky, samozrejme.



(*) Bol by som nerád, aby prípadní začínajúci (dynamickí) strelci z okolia BA hneď na úvod hodili flintu do žita, keď budú všade čítať, že na IPSC preteky nemajú v BA kde trénovať. Ale o tom sme tu už niekoľkokrát debatovali...
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Dynamicky sa da trenovat aj v Trnave ked tam nikto nie je (co je dost casto). Bolo by aj celkom mile keby troska investovali do tamojsej infrastruktury ked si uz hovoria "narodne strelecke centrum". Len to by tamojsi ludia nesmeli mat tak tazko na haku... v mediach pocut kolko maju miliardari penazi...preco sakra nekto z nich nemoze investovat do nejake strelnice nech tu mame zopar takcyh ako je ta v Brne
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Yarco vyslovene nemam rad myslienky typu ak nedas na Levely I 80 %, nechod trenovat niekde inde. Resp. na nasej slovaci velmi casto pocute vyjadrenia, nechod na extraligu, alebo do zahranicia, alebo nekupuj si lepsiu buchacku ak nemas stabilnych 80 - 90 % na vytaza. Ja to vidim uplne inak. Ak nemas stabilnych 80 % na vytaza, prave vtedy by si si mal maknut s treningom a chodit na vyssie sutaze, aby si sa nieco priucil. Inak viem, ze si narazal na strelecke zaklady, ktore vela ludi preskakuje. A som plne tvojho nazoru. Len mi nedali tie percenta. :wink:

Inak chlapy Bratislavcania. Co vy nato, keby sme zorganizovali bratislavske treningove dopoludnie na nejakej nedalekej strelnici (Cachtice, Trnava, Zobor, ...). Postavili by sme si stage a nesutazne si to presli a mozno pomenili nejake skusenosti. Mal by niekto zaujem ?
Miri357
prispievateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Miri357 »

Ja by som sa rad pridal. o trnave som pocul same dobre referencie
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Jasne, pohoda. Chlapy ak sa nas nazbiera aspon 3-4 kusy, tak vybavim strelnicu na nejaky vhodny termin a ideme na to. Pomenime skusenosti, zastrielame, potrenujeme.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No jeden trening ti toho moc neda, len sa vyblbnete.
To sa radsej dajte do jedneho squadu v Tekove a tam si zablbnite.
Znami siel do Krakova na SPLku a odniesol si skusenost a to DQ :-)
Takze par tekovov pod drobnohladom bbpd a mate skusenosti ist vyssie.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Tak z DQ sme uz hadam vyrastli. To ma tak strasilo pred dvoma rokmi. Co tam porobil, ze ho poslali domov ?

Uvidime kolko treningov z toho bude. Zatial ako kukam na zaujem tak musime poskladat aspon ten prvy. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Prebijal ala 007.
Ked sa pozries kolko je sutazi, tak ani nemas kedy trenovat :-)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

niko:
Nepochopili sme sa, a asi dosť.
Ja nehovorím "ak nedas na Levely I 80 %, nechod trenovat niekde inde". To je predsa blbosť.

Ja hovorím "na dosiahnutie 80% vieš natrénovať aj v nie úplne ideálnych podmienkach (napr. BA kryté strelnice), ak sa posnažíš".
Inak povedané - aj keď z ľubovoľných dôvodov nemôžeš pravidelne trénovať na IPSC strelnici, môžeš sa pri troche snahy dostať na celkom slušnú úroveň (hovoríme o Leveli 1).

To platí aj o tých ostatných veciach - kľudne chodievaj na extraligu, kľudne si kúp lepšiu búchačku. Jasné, že tie veci a skúsenosti ti môžu (ale nemusia) obrovsky pomôcť, ale do určitej úrovne to podľa mňa nie je nevyhnutné. A nie je dôvod, aby také niečo odradilo od strieľania ľudí, ktorí si to nemôžu časovo, finančne alebo inak dovoliť.


niko napísal:Tak z DQ sme uz hadam vyrastli.
Fúúú, tak toto zneje riadne sebavedome. Bez urážky, samozrejme.
Dobre si spomínam, že na posledných IPSC World Shoot dostalo DQ do 40 strelcov? :twisted:


Čo sa týka toho tréningu, Rasťo to vystihol.
Jeden víkendový tréning nás nevytrhne, na pravidelné ja osobne nemám čas. Som rád, keď sa mi podarí trocha zladiť rodinný kalendár s kalendárom súťaží, aj to len trocha. Takže tréning naďalej nechávam na večery počas týždňa.
Do Tekova som sa už samozrejme zaregistroval :twisted:
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

niko napísal: Inak chlapy Bratislavcania. Co vy nato, keby sme zorganizovali bratislavske treningove dopoludnie na nejakej nedalekej strelnici (Cachtice, Trnava, Zobor, ...). Postavili by sme si stage a nesutazne si to presli a mozno pomenili nejake skusenosti. Mal by niekto zaujem ?
niko napísal: Chlapy ak sa nas nazbiera aspon 3-4 kusy, tak vybavim strelnicu na nejaky vhodny termin a ideme na to. Pomenime skusenosti, zastrielame, potrenujeme.

nemam cas na pravidelne treningy, ale uvital by som spolocny vyjazd na par hodin niekde von na strelnicu. Chcelo by to zmenu oproti tmavej krytej strelnici, pocasie nam to o chvilu dovoli. Dajte vediet kam a kedy.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ja by som Vam tiez doporucil Tekovsku strelnicu. Ako pise rob999, je tam vsetko co potrebujete a ak as dohodnete s chalanmi z miestneho klubu urcite pozicaju co maju.

V TT to stoji za hovno. Ziadna vybavenost a ani ochota nieco dovybavit. Proste ak sa to netyka brokarov seru na to.

Cahctice je policajna strelnica a pristupna len Clenom SKP Trencin a Nove Mesto n.Vahom.

Tiez trenujem len na sutaziach. :cry:
Skombinovat trening s pracovnym a rodinym kalendarom je takmer nemozne. :cry:
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Tak sme uz traja. Chlapi ak sa najde stvrty do auta, tak mozem zacat v Tekove vybavovat strenicu. Resp. inde ak sa Tekov nelubi. :wink:

Hmm yarco. V podstate suhlasim, ze kombinacia krytej strelnice, sutazi a vela vela susenia ta dostane na tych 80 % pri mensich sutaziach. Teda hlavne ta nauci zaklady strelby a to je nevyhnutnost pri sutaziach. Potom ale zacina faza, kedy sa tomu musis rozhodnut ci zacat riadne venovat a chodit na velke turnaje a potom mozno po 5 rokoch pride nejaky uspech. A mozno ne. Mozno zmenis kaliber a si tam, kde si bol. Hold je to sport. Tiez nemam tolko casu na strelbu, ako by som chcel, ale to asi nikto okrem asi 10 vyvolenych na Slovensku.
Preto si nemyslim, ze tu niekoho odradzujeme. Podla mna, kto skusil sutaz a zalubilo sa mu to, ten pri tom ostane. A to ci uz ma na Leveli I s 20 % alebo 80 % uspesnostou. Ak chceme prilakat novych strelcov a sirit osvetu, myslim ze prvorade je vysvetlit ludom, ze IPSC (a.pod.) je strasna sranda hlavne sport ako kazdy druhy. Nie stretavanie sa ozbrojenych militaristov, ako si väcsina ludi v SR mysli. Tak ale nato treba pohnut rozumom. Mne sa osobne velmi lubi napad organizatorov ligy S-Z pustat v regionalnej televizii reportaze z jednotlivych kol ligy (asi v ramci sportovych sprav, predpokladam).

K tomu DQ. Nemyslim si, ze by som bol nejaky sebavedomi strelec. Nato mam pred sebou este dlhu cestu. Len som chcel povedat, ze ked idem do Krakova na SPL, tak mojim prvoradym cielom je nastrielat dobry vysledok (teda aspon uspokojujuci :) ) a obkukat nejake triky a nie davat si pozor na DQ. Ak pride, tak pride.
Ale inak rasto s tym prebijanim by to mohla byt dlhsia diskusia. Ak si pozries prebijanie u USPSA, tak tam sa s nejakou vyskou valu nebabru. Predpokladam, ze asi kvoli odlahlym strelniciam. Celkom by ma zaujimalo ako to bolo na World Shoot na Rodose poriesene.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

korigujem moju staršiu info o príprave nového balistického posudku vo Vištuku.
Vzhľadom na možné budúce komplikácie, ktoré by nové konanie o schválení nového posudku (hlavne dotknuté osoby-susedné domy) mohlo priniesť- radšej sme upustili od myšlienky otvárať túto otázku, aby náhodou nedošlo k zrušeniu strelnice.

Mám ale info o rekonštruovaní a dobudovávaní ďalšej strelnice v katastri Vištuku v blízkosti obory(medzi Šenkvicami a Vištukom). Majiteľ mi povedal, že tam majú poľovnícku bateriu, chce tam IPSC a westernovú strelbu.
Čaká ho ešte nemálo papierovačiek, schvalovania- ale má záujem dotiahnuť to do úspešného konca.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"