MANNLICHER EUROPA SCHIESSZENTRUM - Wr. Neustadt

inspiring_liskov

MANNLICHER EUROPA SCHIESSZENTRUM - Wr. Neustadt

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

boli ste tam niekto ??

http://www.schiesszentrum.at/

cely tyzden budem na skoeni kusok odtial, snad sa mi podari sa tam dostat
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

roman: Nazdar, bol si tam? Podla webu to vyzera dobre. Chel by som ist na 300m, predpokladam ze je kryta. Dik
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

do 21.01.2014 je to zatvorené
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Hej maju zimne prazdniny ale snad to do 21.1. vydrzim. Mam novu Savage a chcem nastrelit na 200m. Aky sa niekto pridal, miesto v aute bude volne. Este si musim vybavit medzinarodny ZP.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

a aký bude dôvod tvojej cesty do Rakús? :wink:
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Mam novu hracku, optika nastrelena na 100m u predajcu a ja potrebujem 200m, kedze vonku je tak ako je, obetujem jeden den na cestu a pekne v teple si uzijem trochu srandy. Skusit novu optiku, naklikat, ... No svrbia ma prsty :) Len dufam ze ta 300 strelnica je tiez kryta. Info som nenasiel/mozno malo hladal. Isiel by som niekedy 23/24.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

zrejme radosť z novej pušky ti jemne utlmila zmysly 8)
Ešte raz ti kladiem otázku: akým spôsobom si chceš odôvodniť transport pušky do druhého štátu na strelnicu?
Ustanovenia zákona to povoľujú pri vývoze a športovom podujatí(preukazuješ pozvánkou). Europsky zbrojný pas ti náš útvar vydá bez problémov, ale problém môže byť- ako preukážeš dôvod vstúpiť na územie druhého štátu so svojou dlhou puškou? Vybavil si si iný potrebný dokument?
Ak ťa v Rakúsku zastaví Polizei a príde ku kontrole- môžeš mať "der prúser" ak nebudeš mať všetky potrebné papiere :wink:
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Noo s tym utlmom si trafil klinec po hlavicke, mea culpa. Pravdu povediac, legalnost vyvozu som mal v umysle riesit zajtra pri ziadosti o medzinarodny ZP. Podla toho co viem, a oprav ma prosim ak sa mylim, ak je zbran zapisana na F a nieje to napodobenina alebo odvodenina z automatickej zbrane, je mozne s nou navstivit okrem streleckeho podujatia aj strelnicu za ucelom treningu. Tu si celkom niesom isty, ale pravdepodobne budem potrebovat potvrdenie z cielovej strelnice o mojej navsteve. Na strelnicu ... XYZ-Omega ... chodia ludia aj ked niesu sutaze a nezaregistroval som ziaden problem. Samozrej to neznamena ze je to uplne podla litery zakona. Ci uz nasho alebo zahraničného.
S Rakuskou Polizei len v dobrom a snad mi po 21.1. poradi nieco priamo strelnica.

V kazdom pripade by som Ta poprosim o vyjasnenie, mozno tym usetris problemy nielen mne. Ak si to tu na WF uz niekde publikoval, pripadne niekto iny, povazuj za bezpredmetne, dohladam.

A dakujem, mas to u mna, ten "der pruser" by hodne a dlho bolel :cry:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Steyr_H5:
Dovolil som si jemne upraviť tvoj príspevok, menej je niekedy viac.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

A zbraň do zahraničia môžeš zobrať len na poľovné alebo športové podujatie, čo by si mal vedieť aj doložiť.
Hovoríme samozrejme o vyvezení za účelom streľby, nie kúpy/predaja a pod.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

-ak je zbraň zapísaná iba na sk.F- streľbu s ňou vykonať môžeš iba, ak má platnú tlakovku. Trochu ale bude problém s tým, že v karte zbrane budeš mať zapísané zrejme iba zberateľstvo.
-u zbrane registrovanej na sk.E - teda na športovú činnosť- tam platia všeobecné podmienky pre výkon športovej streľby včetne vycestovania na súťaž(s europskym ZP)

Trochu si ma zaskočil, že si začal reč o zbrani zapísanej na sk.F.
Mi chceš povedať, že si si kúpil novú flintu a máš ju zaregistrovanú na sk.F :?: :shock:

edit: sk.E (už som aj mimo)
Naposledy upravil/-a peterson v 14 Jan 2014, 17:50, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Dnes uz musim menej kavy :cry:

Mam to na E - držanie zbrane a streliva na športové účely

Teda ak tomu dobre rozumiem, mam iba jednu moznost kedze Dcko nemam. Iba sutaz. Trening na strelnici v AT so vlastnou zbranou nepripada do uvahy.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

trochu popátraj v ponuke strelníc v regione. Nájdeš aj niečo dlhšie.
Napr. Fraňo v NR má aj 100m
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2064
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Myslí sa športovou činnosťou len účasť na súťaži? Nemôže byť športovou streľbou aj tréning, prípadne vyššie uvedené nastrelenie zbrane?

V súvislosti so streľbou v zahraničí ma napadá ešte jedna otázka: Ako by sa na strelnici v ČR alebo v Rakúsku budú pozerať na môj ZP? Nechali by ma strielať so zbraňou požičanou priamo na strelnici samého, alebo by na mňa hľadeli ako na osobu bez ZP a musel by som mať nejaký odborný dozor? Ide mi skôr o prax strelníc ako o predpisy. Dík.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

to Dantes : ako kde...
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"