300-metrová strelnica v okrese Žiar nad Hronom

millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Obec Dolná Ždáňa, dnes mám mať kontakt na p.Trnku z B.Bystrice, snáď robí ešte posudky,a bude ochotný...tak som zvedavý.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Drzim palce, co som pocul, obcas byva s posudkami problem.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Dnes sa ide volať, mám kontakt...uvidíme, oznámime výsledok...
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Takže volalo sa , p.Trnka už posudky na strelnice nerobí...dal kontakt na znalca zo Zvolena, ale tam som skoro skolaboval, stálo by to okolo 200 eur obhliadka a posudok od 2000eur hore...to je moc pre nás, ideme sa na to skladať partia chalanov, aleuž sa hovorilo z ďalším znalcom a vyzerá to veľmi slubne, tento týždeň mu chcem ukázať podklady, a uvidí sa čo povie.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

300m je uz vazny prepich, ale 400m ma malokto . 100km vzdialenost je bezna ked si chceme ist strelit taku vzdialenost , takze silno drzim palec ! Ak sa vam to podari, prisno strazit kto vam tam prijde, aby ste co najmenej davali dovod niekomu na protest. Drzim palec!
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

millos: co novE?
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Turbiak: Strelnica nebude "krátka 300-metrová", ale sme to natiahli, možno,možno vydá čistých 700-metrov. Máš PM. Len nás niečo zaskočilo, samozrejme byrokratický problém, ale už ho riešime.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Chlapci, modlite sa aby tento potvorský sneh zmizol,, nes svieti slnko, prší... nech nastúpia stroje...na úpravy terénu...nedočkavosť pustiť ranu. Už ma svrbí prst.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Neboj, modlíme :)
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Drzim palce :-)
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Chlapci, sakra, dajte dole niekto tú Perinbabu...sype neskutočne...takto si 700-vku nestrelíme ani v máji. Asi na ňu treba vypísať odmenu.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

no ako rodený žiarčan by som tam prišiel vyvetrať 58ku. Držím palce.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

mozno ta sklamem a nahnevam viacerych, ale 58, polo a autom. zbrane tam pravdepodobne vylucime, okrem taktic.sutazi-snajpa+pistol+samonabijacia. Strelit tristovku sa da na Slovensku na viacerych strelniciach, ale civilna 700-ovka, to je rarita, to tu este nemame, tak to chce kusisko ohladuplnosti k domacim, k majitelom pozemkov,vedeniu obce. Narusit si vztahy a prist o strelnicu, to by vela ludi mrzelo. Toleranciana prvom mieste. Neviem co by povedali starsie panie, napr. vyjdu z kostola a preberie ich SA58. To by sme o chvilu mohli zabalit. Dalej,strelnica sa nachadza vo vymere polovnych pozemkov a to sme strasne radi,ze tam je pozitivny ohlas...uz sme dali do toho kopec usilia,casu,financie...sam znalec nas upozornil na samonabijacie zbrane, na hluk pri strelbe, je to ine,ked si strelime my so snajpou par ran ako ked zacne spievat par 58-iciek,samozrejme absolutne nic nemam proti 58, tiez si rad a velmi rad z nich buchnem, ale co nam jednu z veci tiez vytkli domaci, su nabojnice na ich pozemkoch. takze,snad to chalani pochopite, vazme si a udrzme tento 700-metrovy luxus co nas caka na Slovensku. Ti ludia, co vytvarali strelnice vedia o com hovorim. Vela ludi mi vola,pyta sa na otvorenie...chce to trpezlivost,ohladuplnost,komunikacia s domacimi...aby to nekrachlo na klebetach,zavisti...a v druhom rade, samozrejme poplatky tiez nebudu zrovna nizke, ale nic prehnane...samozrejme,musi profitovat obec, vlastnik pozemkov...treba to drzat v takej sudrznej spokojnosti. Keby sme to vzali komercne, sukromne...samozrejme,nikto. by to nepodpisal z domacich,takze teraz je to v najlepsom stave,nikto nema namietky. Vlastnik obec a my to davame do finalneho stavu na papier. Takze, snad nebudete vy komunita 58-ickarov nahnevana, pochopite a budete tolerovat nase rozhodnutia.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Millos takéto problémy sa riešia zadefinovaním časového odstupu medzi výstrelmi do prevadzkoveho poriadku.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Ja viem, samozrejme v prevádzkovom poriadku musí byť všetko, nechceme byť zaskočený ničím. Všetko je prekonzultované so znalcom, ktorý nám pripravuje posudok a prevádzkový poriadok. Nechceme si nikoho rozhádať v dedine, zatiaľ nám všetci vychádzajú v ústrety...a preklenuli sme aj tie najväčšie byrokratické problémy. A to vysvetľovanie ľuďom, že nám nejde o biznis, len o hobby streliť si na väčšiu vzdialenosť...to trvalo, kým sme kompetentných presvedčili a súhlasili.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"