300-metrová strelnica v okrese Žiar nad Hronom

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Milos dufam ze na taktike budeme spolu a priblizis mi funkcny rezim prevadzky, mate prestavu o cene a case prevadky ? Mna to zaujima z dovodu toho ze ked budem mat osvedcenu navazku aj s kamaratom by sme chceli v klude postavit terce po sto metroch a nastrelit to na kazdu vzdialensot. Bolo by nieco taketo mozne ?
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

A som nositeĺom dobrých správ...dnes mi konečne zodvihli na ministerstve telefón, tak strelnicu máme zaevidovanú ako občianske združenie od 21.2.2013, je to na papieri, išlo to už do pošty, tak rátam, že zajtra mi bude volať starostka, odbehnem na okres, prideliť DIČ-o, lebo bez registrácie sme sa nemohli pohnúť. Tak som rád, že to naberie rýchlejší spád. Len ten hnusný sneh, nie a nie zmiznúť.
Duros: Poplatky a nejaký časový harmonogram budem vedieť asi budúci týždeň, zatiaľ len orientačne, hneď po obecnom zastupiteľstve, musíme samozrejme tolerovať pripomienky,komentáre... obecných poslancov, tiež by sme chceli o pár dní vyskúšať streliť tam z 338LM, to ešte Jaro nevie, ale určite bude súhlasiť, že vyženie pavučinu z Accuracy hlavne, zase so súhlasom vedenia a v prítomnosti člena poľovného združenia, aby sme vedeli, či to bude veľmi hučať smerom do dediny, síce predpokladám, že nie, je to predsa diaĺka, ale radšej to overíme. Ide nám ako som písal, o starých ľudí, nech ich nevyrušujeme keď je omša, a iné cirkevné sviatosti...možno sa to niekomu zdá smiešne, ale aj na takéto veci treba myslieť...príde pár sťažností starostke od starých tetušiek, a ona takto prichádza o hlas pri voľbách a ani ja by som nešiel proti svojim... Chceme to tak ošetriť, aby nás nič neprekvapilo, nech sú domáci úplne spokojní. K streľbe teraz: určite bude možné prenajať si strelnicu na víkend, aj nejaké ubytovanie sa asi vyriešilo cez starostkiných známych v blízkosti, za pár šupov, čistučké, aj so stravou. Keď si prídu zastrielať kamaráti z Čiech, tak určite budú chcieť ostať do nedele...všetko je v štádiu riešenia.
Naposledy upravil/-a millos v 01 Mar 2013, 16:26, upravené celkom 1 krát.
ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

asi 10 m dlhe betonove rury boli aj na 300m strelnici pri Sali - Orlik.
Prave kvoli moznost obmedzit vysku valu.
Posty boli na sedenie, pred ustim rury pevny stolik s vreckom piesku a cele to bolo v budove, co ale samozrejme v prirodnej strelnici nejde.

Ale tie rury neboli nicim zvnutra tlmene, asi kvoli riziku poziaru.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

millos vsetko vyzera byt nadherne z pohladu klavesnice a monitoru, ale uz vidim tvoje mozole pre dobro konicku a to nehovorim o financnom zatazeni a sedivych vlasoch z jednania s ludmi :roll:

Tie pneu tam nemusis mat volne pohadzane, ale ako hovori prispevok nadomnou a aj prvotny pneumatikovy, ide o "zariadenie" ktoreho pouzitie mozno zvazis po prvotnej rane z .338.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Millos nerob si hlavu z podrazdenych prispevkov samopalnikov. Ak sa vsetko podari bude to unikatna strelnica jedna z mala v strednej Europe kde sa da strelit komercne 700m. Je to strelnica pre ucely long range a ked si zriadovatel nezela aby sa tam strielalo cokolvek ine ani sa nebude. Sam mam 58-micku a rozhodnutie neodsudzujem. Rovnako vieme urobit taktiku bez 3 gunu. Aspon potesime zopar long range strelcov co to maju za "opicarnu".
Akustiku nerieste. Na kilaku som casto ako obsluha a uz na 1000m pri tercoch je rana z .308W nerozoznatelna od .338. Supersonicky tresk je ako plieskanie bicom a je pocut omnoho dalej a tu uz je jedno z coho sa striela.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Rasto: Finančne to už ako tak máme navrhnuté, aby boli spokojní vlastníci,obec. A aby aj ostalo dačo na prevádzku a nákup terčov...nejde všetko hneď...postupne ...a tie mozole, veru budú. V robote sedím, tak mi to prospeje.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

AkI: Taktiku môžme streliť aj so samopalom, ale aj v prevádzkovom poriadku bude, že SA58 len na súťaži, ináč nie. Dostal som PM od jedného LR strelca, že radšej prísť o pár eur za streľbu zo samopalu ako o mesiac o tento 700 metrový skvost kvôli samopalníkom. A zdieľam tvoj názor, je to long range strelnica a tak ju aj tak využívajme.
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Milos. Konecne sa mi podarilo najst obrazok ako som to myslel s tymi pneumatikami.Obrázok
inspiring_meninsky

Príspevok od používateľa inspiring_meninsky »

Sa tesim ... 58ku by som vyhodil aj z APSS taktiky , ked sa povedalo ze 58 nie tak nie . tu mozeme strielat aj na dps . takisto by som tam na taktike nestrielal ani pistol , DPS nechame taku aka je a tu by sa mohlo urobit uplne nieco ine, len s dlhou . nemusia sa strielat vsade tie iste terce a stage .

som pocul od lovca ze ste mali problem s hawke optikou ? to ma mrzi , lebo mne drzi bez problemov , zeby zly kus ?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Nazdar , ano zly kus -od nova sa nedal ani nastrelit :oops:
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Prišla druhá optika...a šlape bez problémov. Vadný kus, po reklamácii prišiel okamžite druhý. Je to nastrelené na české poľovné strelivo, celkom pekný rozptyl.
friendly_dhawan

Príspevok od používateľa friendly_dhawan »

Mate nejake novinky ohladne otvorenia strelnice v DŽ?... tiez som ochotny prist pomoct s pracami na dobudovani strelnice ... jet_stream@azet.sk
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Máš PM.
camper
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa camper »

Máte nejaké novinky ohľadne strelnice ? Nejaký zadrhel ? Ak treba len prísť pomôcť vyčistiť nech sa to spojazdni rad si skusim najst cas a pomozem.
elegant_bouman

Príspevok od používateľa elegant_bouman »

Chcel som sa opytat ci uz je strelnica funkcna ? Mate web alebo niekde vyvesenu cesta a/alebo poplatky ? Dik za info.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"