300-metrová strelnica v okrese Žiar nad Hronom

agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

Ide o to že by som rád k vám zavítal s mojím samonabíjaciím FALom a to čo píšeš by mi to zakazovalo.
ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa ozon »

ja myslim, ze v prev. poriadku by mohla byt podmienka s max. frekvenciou, lebo LR strielaju aj ludia so semiauto.
Napr. na jeden post za minutu max. 5 vystrelov a zaroven za hodinu max. 30, aby nemuseli byt vyradeni ti LR, ktori maju semiauto, ak by v prev. poriadku boli vyradene semiauto zbrane.
A kedze predpokladam, ze na strelnici bude spravca, tak si to ustriehne, aby niekto nezacal hrat techno na svojej zbrani.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ja viem, ze vsetko ma svoje pravidla, ale toto uz co je :roll:
ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa ozon »

aha, vidim, ze pisem o tom, co je uz spominane na predoslej strane len inymi slovami.
millos
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa millos »

Veď som písal, že to bola jedna z podmienok vlastníkov pozemkov, poľovníkov, že sa tam nebude strielať u nich ľudovo povedané "samopal" a tomu zbrane podobné...vieš, ťažko sa niekomu vysvetľuje, kto má 70rokov a strieľa sa na jeho pozemku so semi-autom, že čo to je, keď si to výhradne nepraje. A vravieť niekomu, o frekvencii rán...uznáš sám, ako by to dopadlo. Sme tam predsa len cudzí, slušne sme ich poprosili, oni súhlasili, tak nechceme už do toho rýpať. A ukáž mi poľovné združenie, ktoré by si pustilo do revíru strelnicu. Klobúk dole pred tými pánmi, sľúbili sme im to, bohužiaľ už to nezmeníme. Mám aj ja kopu známych v okolí 58-mičkárov, ale budú sa s tým musieť zmieriť, že tam sa strielať táto zbraň nebude. Ale ako som spomenul, že na na taktické súťaže tam samozrejme je každý vítaný. Veď nie je problém odskočiť do Martina streliť si 300-vku, o chvíľu spúšťajú 300m aj Levice. Nechcem sa opakovať, vážme si že bude v "Česko-slovensku" prvá civilná 700-ovka. Mimochodom, poľovníci z tej dediny chodia ku nám občas na 100m strelnicu nastreľovať guľovnice, vlastne ja im to nastrelím a keď tam videli tie haldy nábojníc rozhádzané po zemi zo samopalu, tak sa rozhodli tak, ako som písal. Čo som im mal povedať, že odkiaľ sú tie hilzne? A ešte , keď im chatári v okolí účelovo povedali, že aký to robí hluk, bolo vybavené. Nečudujem sa im, sú to starí poľovníci, majú svoje zásady, nedôverčivý voči neznámemu. Opakujem sa zase, nech si každý skúsi vybaviť strelnicu, verím, že po pár návštevách u vlastníkov pozemkov /takých príklad 100 ľudí v urbáre a piati z princípu nesúhlasia-to je radosť, ale toto niekto nevidí, všetci len výsledný efekt/, úradov...sa na to po mesiaci vykašle. A nechceme oklamať ľudí, s ktorými sme jednali, je to chodenie po tenkom ľade, chceme byť féroví a držať slovo. Keď si raz niečo neželali, tak sme to akceptovali. Tak som rád, že sme to dotiahli až do takéhoto stavu. Veď chalani, vy máte oveľa viac možností streliť si 58-mu, ale nám je 300m, aj 400m dosť málo, tam 300Win.mag. alebo .338LM ešte neožíva. Veľa strelcov LR túto strelnicu uvíta, radi si tam spoločne buchneme, pokeciame... a nemusíme byť odkázaní na fixné termíny DPS.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

V poriadku ved ja muzikant, len aby tvoje snazenie nevyslo navnivoc, ked tam usporiadas sutaz a budes mat na lajne 5 strelcov v magnum kalibry ci sa ti to nezruti po par sutaziach ako domcek z karat, lebo to su ine pecky ako par ran z 58 za sebou.
Urcite pridem minimalne pozriet s opakovackou, aby som nemusel po sebe zbierat hilzne v pomalom mode s 58 :-)
millos
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa millos »

My zasvätení to vieme čo dokáže napr. nadupané strelivo v Gunsovej 338LM. Keby tá strelnica nebola v poľovnom revíry, tak by to bolo v poriadku. Už to nezmeníme. Je to cca 1500-1800m od domov v dedine, na kopci - kde sú aj pal posty. Domáci sú uzrozumení, myslím že im to nebude vadiť. Veď zase sa tam nebude strielať každý deň, musíme tolerovať návrhy z obecného zastupiteľstva...časový harmonogram...chce to veľa ešte vecí dotiahnúť do konca a dať na papier. A takto vyzerajúcich maličkostí pritom veľmi dôležitých,bude ešte dosť.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Milos: v ramci moznosti ste aj tak dokazali nemozne! Aj to co sa Vam podarilo je paradna vec, pretoze v tak malej krajine kde su tak male vzdialenosti medizi mestami alebomiestami zaujmu to je prakticky nerealne, moznost strelit si tieto vzdialenosti je uzasna prilezitost, ktoru ked si porovnas s prilezitostou ziadnou tak je to vyhra, jasne treba dodrziavat to na com sa dohodlo a nedat zamienku okoliu k nesuhlasu, v podmienakch ake boli ste dosiahli co ste vedeli, je to LR presna strelba, na ten ucel to bohate postacuje , a aj FAL tam kludne moze strilat, ak ide neikomu o presnost nevydrbe predsa 30 ran za par minut. Netreba to provokovat! Opatrne nech sa zachova moznost strelit si takuto vzdialenost!
millos
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa millos »

Duros: Heuréka, konečne niekto chápavý...všetci vieme ako to chodí na Slovensku, určite tam dáme taktiku aj na menej ako 700m...tak si prídu aj ostatní na svoje, prídu si na svoje aj LR strelci pri taktike a mierenkách, radi uvítame bratov Čechov, už sme o tom hovorili na DPS.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

millos: ako to bude s krátkymi zbraňami? Predsa len so samonabíjaciou pištoľou sa dá strieľať celkom dosť rýchlo a ľudia by si to občas radi strelili pomedzi streľbu z dlhej. Myslím mimo súťaží.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Milos , budes to mat tazke , sotva vysvetlis , ze koly frekvencii strelby nebude vhodne tam strielat so samonabijaciek a nasledne dostanes dotaz na zastrielanie si z pistole, na 700m strelnici:)) drzim palec! Ale ver, ze mnohi ten tvoj zamer tazko pochopia.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

duros: preco by to mal mat tazke ?? prevadzkovatel strelnice si predsa sam urci podmienky za ktorych sa tam bude strielat, a nie je povinny nikomu vysvetlovat preco sa to a to nesmie .. myslim si ze to ma byt strelnica vyhradne na ucely LR strelby a nie nato aby sa tam strielali stovky ran z pistoli a semi pusiek - dovody uz boli napisane hore
Zoidberg37: preco by si mal platit kvoli kratkej zbrani obrovsku 700 m strelnicu ked ti staci zaplatit si kratku 25-50 metrovu ? :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ambor »

Turbi: jednoducha odpoved na Zoida - ked si pride vystrelit z dlhej, ci si to moze skombinovat s kratkou. Napr. ako pripravu na DPS. ;)
Ale v principe suhlasim, nema vyznam cestovat z BA 150km kvoli kratkej. Jedine, ze by Zoid bol premotivovany, alebo chcel z kratkej strielat na 300m a viac :lol:
millos
prispievateľ
Príspevky: 399
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa millos »

Turbiak: ušetril si mi námahu na odpoveď, presne tak, je to strelnica LR, tak buchnúť pištoľ sa dá hocikde, ako som spomenul, nebude to zrovna lacné...ešte uvidíme tak týždeň, dva, ideme to úplne presne dotiahnúť do detailov s vlastníkmi pozemkov. Lebo dostal som veľa PM, kde mi bolo aj pripomenúté, že sme sebci, arogantní, že tam nechceme pustiť SA58. Ale aj ponuku na pomoc, aby som niekomu nekrivdil. Ale aj pochvalné správy, že akým zázrakom sa nám to podarilo...Ešte raz, skúste niekto na výmere poľovných pozemkov urobiť strelnicu, NEMOŽNÉ. Obrovská vďaka patrí tým ľuďom, že nám to povolili. A preto výťažky zo súťaží, tréningov idú do kasy urbáru a obce. My sme tam ako správcovia, údržbári, záhradníci...také baby pre všetko.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

duros: pýtal som sa preto, pretože tá pištoľ napriek rovnako vysokej frekvencii streľby má predsa len slabší hluk výstrelu než SA58.

Turbiak: mám túto strelnicu relatívne blízko od chaty, takže aj preto ma to zaujíma, napriek tomu že je to 700ka. Možno tam pôjdem niekedy s niekým, kto strieľa LR a tak.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"