300-metrová strelnica v okrese Žiar nad Hronom

millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Keď bude strelnica na papieri, tak chceme urobiť také slávnostné otvorenie, zíde sa tam veľa ľudí z okolia, domácich, kopec poľovníkov,ľudí čo sa o to postarali z vedenia obce,urbáru... zvedavých na pušky ktoré poznajú väčšinou z filmov,netu... samozrejme všetci sú vítaní, zastrielame si do chuti, prepcháme žalúdky divinou/Hrochovi zrovna neulahodíme, Dano, ale kúpim ti sójovú nátierku/, ktorí môžu tak bude čapované...Bohužiaľ bez striptízu a mažoretiek.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Znie to viac nez dobre, pricom mu tu sojovku nikto nezje s istotou :-)
Daj dopredu vediet kde a kedy, nech sa mozme poriadne pripravit a dlho pred tym nejest :-)
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Predtým si dať pôst 24 hod. A potom obžerstvo. Jasne že dám vedieť pozvanie pre všetkých dáme na fórum.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

millos
technicka: ako ste riesili ochranne valy na takej vzdialenosti?
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Milos. A takto by sa 58 nedala strielat. :D
Obrázok
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Electron: jedná sa o bývalú milicionársku strelnicu 300m, bol tam znalec, povedal nám, že tie pôvodné valy nevyhovujú, že by sme museli navoziť zeminu, neviem už presne, myslím že vravel do výšky 5m. Tak sme to zavrhli, autá by tam neprešli cez lúku, je trochu rozmočená a bolo by to nákladné, nakoľko to financujeme z vlastných peňazí. Tak už sme sa na to skoro vykašlali a znalec nám povedal, že prečo to nenatiahneme až pod horu, ktorá vyhovuje ako prírodný val, a vraj nič nemôže byť lepšie a bezpečnejšie. Zistili sme vlastníkov, boli to urbárnici, tí istí...a je to. Škoda, že matka príroda neposunula tú horu aspoň na 1km. Ale nemôžme byť chamtivci a mať všetko. balistik sa vyjadril, že takúto krásnu prírodnú alebo krajinnú strelnicu tak nejako to nazval, ešte neschvaľoval, a povedal nám,že nám klepne po hlave ak tam uvidí nejaké pneumatiky, betón a všeličo iné. Pal posty si máme vraj trochu zrovnať, vysadiť trávu, max. nejaký kameň aby to vyzeralo...
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Ivanov: Preboha, to mi pripadá ako nejaký ruský zlepšovák, výtvor nejakého ukrajinského balistického génia.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

millos vyzera to salamunsky, ale garantujem ti funkcnost a lacnu prevadzku :-)
Co ma znalec s ekologiou a pneumatikami ci betonom na cudzom pozemku?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Rasťo choď sa pozreť do KN, pneumatiky ti ochotne donesú, ale keď sú rozstrielané, tak uz sa ťažko dostávajú zo strelnice a vzniká tam doslova smetisko, nehovoriac o tom , že to vyzerá dosť na chuja.
Zoid: ty si fakt myslíš , že sa to oplatí rizkovať strielať tam pištoľ a potom vysvetlovať niekomu , že to nebol sapik, ale pištoľ a mať problémy úplne zbytočne ? Pochop to prosím aj tebe podobní, že taketo strelnice sú neni . 700m mať k dispozícií bez plánovania rok dopredu je niečo naozaj ojedinelé a fantastické, ak to čokoľvek može ohroziť, tak na to treba dať naozaj bacha. Možno mi dá Miloš za pravdu, ale ono toto asi nebude klasická strelnica , ale skôr úzkošpecializovaná účelová záležitosť.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

millos
tak to ano,pokial tam je prirodna "prekazka" mate po starostiach :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Millos : drzim palce

snad si konecne najdem dovod kupit poriadnu opakovacku s ktorou bude mat vyznam cestovat 160km a buchnut si na viac nez 100m
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Milos. Neber to s tymi pneumatikami vazne.Ale ucel avati prostriedky.
Ale raz som vydel v streleckej palposty kde boly velke PVC ruri pre
kazdeho strelca Tak som si spomenul.Inac palec hore.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Na nejakych fotkach zo svajciarska som taketo improvizovane tlmice videl. Boli to betonove kanalizacne potrubia o priemere cca 600mm vystlane nejakou penou.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

[quote="duros"Zoid: ty si fakt myslíš...[/quote]

Ja si nič nemyslím, ja som sa pýtal. Ostatné čo som potreboval, som už prebral s Millosom cez pm.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tie rury vo Svajci som videl aj ja v jednom filme. najdem link.

Boli pouzite na strelnici kde sa preskusavali zalozaci, lezali tam vedla seba ako sardinky so Stgw57 a laufy mali v rurach, pocitam, ze okrem hluku to malo aj bezpecnostny rozmer
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"