Zbroják, skúšky a literatúra

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

mabo: čo chceš presne počuť? Že si máš spraviť Ačko? Áno máš. Že šanca, že PZ ťa bude kontrolovať počas prekonávania vzdialenosti 400 m je malá? Áno je.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 637
Dátum registrácie: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa mabo »

čo som chcel počuť som sa už dozvedel... ďakujem všetkým za názor...
ďalej som si už len tak vylieval žiaľ nad našou legislatívou...
Pustím sa do "A"-čka keď budem zároveň meniť adresu na novú....
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa sirdo »

Italo napísal:Môžeš ich tam vymáknuť cestou na strelnicu alebo cestou zo strelnice :) .
o 23:00 mu to vsetci budu verit :D ...
Používateľov profilový obrázok
Italo
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Italo »

Je jedno či budú veriť,idem na strelnicu o 23 00 a basta.Idem na strelnicu čo je vzdialená 50 km a idem tam pešo :lol:
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa bajec »

len k tej literatúre...mám k dispozícii zelenú knižku od p. Majoroša Skúška odbornej spôsobilosti žiadateľa o vydanie zbrojného preukazu....kto má záujem, môžem požičať alebo predať...viac do SS
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

dnes som precital celu tuto temu, kedze ma caka ziadost na BEF
od cervenej knizky sme presli k zelenej, takze referujem, ze od aprila existuje uz modra knizka

http://epos.sk/index.php?option=com_vir ... uct_id=718

podla vydavatelstva je uz vypredana :D, resp. asi bude uz vyexpedovana do knihkupectiev
v ziadnej Panta Rei na Slovensku ju (myslim modru) vsak este nemaju (dnes som skusil kupit zelenu v BA, tak mi pozerala na stavy skladov)
zelenu maju tusim v TN a NR

podla vsetkeho ju vsak maju v Hermese, zajtra sa tam chystam na nakup :)
http://www.hermes.sk/knihy-casopisy/kni ... bornej-sp/
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

a polozim este par otazok, ktore ma na skusku zaujimaju a nenasiel som odpovede

zaznelo tu, ze policajti sa mozu prist vypytovat na miesto bydliska, co som zac
a rovnako, ze ako vlastnik B a E mozem mat zbrane len na miestach zapisanych v ZP

momentalne je vsak moje byvanie komplikovane :D
som par mesiacov rozvedeny, trvaly pobyt mam vsak v dome spadajucom pod Senec
byvam uz dva roky v podnajme v BA, je to vsak od kamarata neoficialne (=bez zmluvy) a nemam tu prechodny pobyt

k tomuto mam styri otazky:

a) kam mam vlastne ziadat o ZP? Senec? nebude im vsak podozrive, ze ako rozvedeny mam este TP v mieste, kde byva moja ex? teoreticky im do toho nema co byt, kde byvam, ale kedze sa bavime o zbrojaku, moze akekolvek podozrenie byt minusom

b) planujem si v blizkej dobe kupit pusku.... uchovanu ju budem mat v byte v BA, kde som v podnajme.... bude problem s tym, ze zbran chcem vlastnit na mieste, kde kvazi oficialne nemam co robit?

- kamos nie je moc nakloneny dat mi prechodny pobyt, kedze som tu nie oficialne.... je mozne, ze ho nakoniec ziskam, potom asi budem ziadat o ZP v BA, je tak?

c) kam pridu policajti za mnou a susedmi na pokec? na miesto trvaleho pobytu? lenze tam dva roky nebyvam a nenajdu ma tam... a nenajdu ma tam opakovane, pricom moja ex ich posle za mnou do BA, ak zastihnu ju
v BA vsak nie som oficialne, takze sem za mnou vlastne policajti nemaju pravny dovod ist... je tak?

d) ako je to so strelnicami.... musim uvadzat zoznam strelnic, kam chcem chodit strielat, aby som akoze mohol prevazat zbran medzi miestom drzania zbrane a strelnicou? to mam prist a priniest zoznam vsetkych malych strelnic v okoli BA a vsetkych strelnic na strielanie z pusky po celom SK? nech mi to zapisu do papierov a ja nemam neskor problem?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

emkac napísal:a) kam mam vlastne ziadat o ZP? Senec? nebude im vsak podozrive, ze ako rozvedeny mam este TP v mieste, kde byva moja ex? teoreticky im do toho nema co byt, kde byvam, ale kedze sa bavime o zbrojaku, moze akekolvek podozrenie byt minusom
Ziadost podavas v okrese, kde mas trvaly pobyt. Nie, podozrive to nie je. Nie je to ani problem. Teda pokial sa nepridu spytat a byvala im povie, ze sa rozvadzala kvoli nasilnemu spravaniu manzela a je ozran ;)
emkac napísal:b) planujem si v blizkej dobe kupit pusku.... uchovanu ju budem mat v byte v BA, kde som v podnajme.... bude problem s tym, ze zbran chcem vlastnit na mieste, kde kvazi oficialne nemam co robit?
Das si zapisat miesto drzby miesto trvaleho bydliska a adresu tam, kde sa zdrziavas, nevidim prekazky, preco by si tak nemohol spravit. Samozrejme, ak ta znamy vyhosti, musis menit preukaz zbrane na tvoj novy prechodny pobyt.
emkac napísal:- kamos nie je moc nakloneny dat mi prechodny pobyt, kedze som tu nie oficialne.... je mozne, ze ho nakoniec ziskam, potom asi budem ziadat o ZP v BA, je tak?
Nie, ZP mas na trvalom pobyte, nie na prechodnom.
emkac napísal:c) kam pridu policajti za mnou a susedmi na pokec? na miesto trvaleho pobytu? lenze tam dva roky nebyvam a nenajdu ma tam... a nenajdu ma tam opakovane, pricom moja ex ich posle za mnou do BA, ak zastihnu ju
v BA vsak nie som oficialne, takze sem za mnou vlastne policajti nemaju pravny dovod ist... je tak?
Policajti sa mozu na teba pytat kde len chcu, aj v Michalovciach, ak uznaju za vhodne. Pri podavani ziadosti treba s p. policajtom prebrat, ze byvas dlhodobo na inej adrese a ze na adrese trvaleho pobytu sa dlhsie nezdrziavas. U znameho si poznamenali adresu, kedze TP ma LM ale realne byva este v neskolaudovanom dome v PO.
emkac napísal:d) ako je to so strelnicami.... musim uvadzat zoznam strelnic, kam chcem chodit strielat, aby som akoze mohol prevazat zbran medzi miestom drzania zbrane a strelnicou? to mam prist a priniest zoznam vsetkych malych strelnic v okoli BA a vsetkych strelnic na strielanie z pusky po celom SK? nech mi to zapisu do papierov a ja nemam neskor problem?
Nie. Nie. Nebudes mat problem.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

emkac napísal:dnes som precital celu tuto temu, kedze ma caka ziadost na BEF
od cervenej knizky sme presli k zelenej, takze referujem, ze od aprila existuje uz modra knizka

http://epos.sk/index.php?option=com_vir ... uct_id=718

podla vydavatelstva je uz vypredana :D, resp. asi bude uz vyexpedovana do knihkupectiev
v ziadnej Panta Rei na Slovensku ju (myslim modru) vsak este nemaju (dnes som skusil kupit zelenu v BA, tak mi pozerala na stavy skladov)
zelenu maju tusim v TN a NR

podla vsetkeho ju vsak maju v Hermese, zajtra sa tam chystam na nakup :)
http://www.hermes.sk/knihy-casopisy/kni ... bornej-sp/
Ja som zohnal len zelenu v Panta Rei. Mozes potom skusit porovnat ak budes mat moznost s tou modrou, co tam je ine? Ci mam zhanat este aj tu, alebo mi bude stacit na pripravu aj ta zelena…
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Ked tu padla ta tema…

Ako to je so ZP sk.B - modelova situacia:
Chcem si ist zastrielat na nejaku kvalitnejsiu strelnicu, povedzme, ak to mam prehnat v mojom pripade, ze na vychod. Daleka cesta, budem tam samozrejme niekde musiet prespat. Je nejaka moznost legalne ulozit zbran na noc? Podla teorie a skuskovych otazok, som pochopil tak, ze ak mas ZP sk. B, nemozes prechovavat zbran inde ako vo svojom dome/trezore, proste na adrese (adresach), ktoru mas zapisanu v ZP. Alebo sa to berie ako "cesta" na/zo strelnice, aj ked tam budem niekde prespavat, povedzme aj viac noci?

Mne pride ten ZP sk. B strasne nedomysleny, ako teraz studujem paragrafy, ale je mozne, ze to cele dobre nechapem este.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

V modrej bude asi len update z 128/2011, kt. sa dava v papierovom dodatku k zelenej knizke. Ale ked niekto spravi podrobne porovnanie, iste to ocenia citatelia fora chystajuci sa na skusky.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Hektor »

Aj ja by som uvital to porovnanie, lebo len vcera som si pozical zelenu a do mesiaca idem na skusky. Asi tam nebude velky rozdiel, ale aj tak pre pokoj duse ...
urgo
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa urgo »

Ja som ca. pred mesiacom robil skúšky, učil som sa z tej zelenej , mal som aj ten dodatok ale ten som ani nečital, skušky som spravil v pohode. :D
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

ja som taky magor :mrgreen:

hlavne ze som tu nedavno zistoval, ako riesit to, ze mam trvaly pobyt inde a byvam inde
a odporucanie bolo, ze to mam pri ziadosti spomenut

v piatok som v Senci podaval ziadost a samozrejme som im nic nepovedal
takze si pridu o mne zistovat na miesto trvaleho pobytu nejake info o mne, otvori im priatel mojej ex a bude veselo :D

ale tak to im este asi zavolam a poviem, nech vedia... ale viac ma stve, ze koncomajovy termin skusok uz nestiham vraj, cize dalsi termin bude az koniec juna
sakra :evil: :evil:
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Ak by mal nahodou niekto zaujem, darujem zelenu knizku na pripravu ku skuske. Ale ako sa tu pise, je uz novsie modre vydanie. Ale ak niekomu bude stacit…

(uz neaktualne)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"