Zbroják, skúšky a literatúra

Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

zdravím vás, chcem sa opýtať či je nejaký rozdiel v "modrej" a "zelenej" knihe, nakoľko mám zelenú, idem podať žiadosť, teda či je nutné zakúpiť si "modrú"....
dík
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Ahoj, modru som nemal v rukach, ale zmeny tam su. V zelenej nie je zapracovana zmena zakona, teda zakon 128/2011. Jedna sa o psychicku sposobilost, povinnosti streleckej organizacie a este nejake drobnosti… Niekde toto bolo prilozene k zelenej knizke ako dodatok, ja som to nemal, stiahol som si tento zakon a potom aj uz upravenu 190ku, kde boli pekne farebne odlisene zmeny. Ale ucil som sa zo zelenej plus som nastudoval zmeny a skusku bez problemov spravil. Urcite by sa ti lepsie uciloz modrej, kde to mas pekne po kope, ale nie je to nutnost, vlastne ani samotna knizka nie je nutnost, staci nastudovat prislusne zakony, ale je to v pokope tak sa z toho lepsie uci, plus su tam aj otazky vypracovane.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Len tak pre info, kedze som si vsimol, ze v Martinuse je modra uz udajne vypredana - v Panta Rhei su zrejme dostatocne zasobeny aj na eshope aj priamo na predajni, aspon u nas v PN.
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Zdravím vás páni strelci aj nestrelci, som tu na fóre nový a mal by som na vás jednu otázočku a to síce či sa musí žiadosť o vydanie zbrojného preukazu podať v mieste bydliska trvalého pobytu alebo mám nejakú možnosť ju podať aj v inom kraji / meste na SK, vďaka za odpoveď :-)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nie, ziadost sa podava len v mieste trvaleho bydliska. Netreba ju podavat osobne. Mozes postou, inou osobou.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Inou osobou: cele zle takto zacat...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Myslim, ze pani v podatelni je to uplne jedno.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Zdravím. Robím si ZP, o necelé 2 týždne mám skúšky a momentálne sa pripravujem. Mal by som na vás doplňujúcu otázku k otázke B.4 - 17:

Pracovníci mestskej polície zisťovali totožnosť poľovníka, ktorý sa vracal z poľovačky, pred jeho domovom, pretože zaparkoval svoje vozidlo na trávniku na verejnom priestranstve. Okrem iného kontrolovali, či má vybitú guľovnicu, a rozhodli sa skontrolovať uloženie ďalších zbraní, ktoré poľovník mal vo svojom dome na základe platného zbrojného preukazu s oprávnením nosiť pištoľ a držať jednu guľovnicu a jednu brokovnicu na poľovné účely. Sú pracovníci mestskej polície oprávnení vykonať takúto kontrolu? Ak nie, vysvetlite prečo.

Samozrejme doma takúto kontrolu vykonávať nemôžu, ale na ulicu môžu kontrolovať, či poľovná zbraň nie je nabitá?

A ešte by som mal k tomu jednu podotázku. V niektorých otázkach je formlácia "zbrane zapísané v zbrojnom preukaze". Do zbrojného preukazu sa zapisujú zbrane? Neslúži na toto len preukaz zbrane? Napríklad v otázke B.4. - 20 je konkrétne toto: Značka a výrobné číslo brokovnice, ktorú poľovník mal pri sebe, nesúhlasili s údajmi v zbrojnom preukaze.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

Ta otazka bude stara a neupravena. Zbrane sa do zp nezapisuju.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Predpokladal som, ze ta modra kniha od Majorosa bude aktualna. Zial uz som v nej objavil nejake chyby a ked sa uz ani len na otazky nemozem spolahnut tak ju mozem rovno zahodit.

Takze aj odpoved na tuto otazku moze byt zla. :(
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

odpoveď je správna, mp nemajú právomoc na kontrolu doma. len znenie otázky sa nemuselo meniť už roky, prípadne to znenie otázky mohlo byť prehliadnuté, prípadne ponúka možnosť na doplňujúcu otázku a to definovať čo je to zp.
nezatracoval by som tú knihu, nakoniec otázky by sa mali dať overiť aj na nete.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

No a ďalšou alternatívou je že, aj policajt na skúške si túto odpoveď môže už doslovne pamätať a potom ťa opravovať. Následne môže vyvolať zdesený pohľad u ostatných prísediacich, prípadne aj prekvapivé "Či ňe?"
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

cross: Počkaj, teraz pletieš dve otázky do jednej. V prvej som riešil MP, nemajú právo kontrolovať doma ale čo vonku na verejnom priestranstve? Majú právo kontrolovať polovníka čo nesie zbraň do revíru, či je nemá cestou nabitú?

To s tou zlou otázkou sa týkalo už inej otázky, to som tu ešte podrobne neriešil.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

jj mám to pred sebou.
domovú kontrolu ti urobiť nemôžu, na to majú právo len pracovníci z pz. (ak ich teda vpustíš do bytu, pretože tvoja povinnosť to nie je a pochybujem že prídu s povolením na prehliadku) toto ale radšej neriešiť na skúškach.
a tá druhá časť so zapísaním v zp je aká otázka? nechce sa mi to teraz hladať.

tiež sa učím a s týmto si myslím že problém nemám, takže ak niečo kludne šupni aj v ss.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Ja viem, ze nemozu vykonat domovu kontrolu, pytam sa nieco uplne ine, kontrolu na ulici ci mozu vykonat.

Ta druha je B4-20
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"