Postup získania ZP skupiny A

Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

No dufam, ze vyznacia - urcite dam vediet po 26. auguste (termin skusky). Dokonca to on navrhol - a spomenul viackrat, tak som mal pocit ze by s tym nemusel byt problem.
Gratulujem inac k ZP A :) .
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Dakujem a zelam aby si mal potom o mesiac stastie na otazky ako ja… :-D Ale tak pripravenym stastie praje nie? :P
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa raduz »

Pri rozsireni ZP z B na A sa podla par 22 zakona. 190/2003 nemusi uvadzat ziadny dovod iba ziadost o rozsirenie. Muslite si ze je lepsie tam nad ramec zakona nejaky dovod uviest alebo len nechat suchu ziadost?
Co by ste spravili vy? Vdaka za radu.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

nedas dovod, budes sa natahovat, dovod das budes sa tahat tak isto. Treba si kuknut zakony a argumentovat. A viac cez papier ako ustne. Prvy krat by som sa ich na to siel opytat, nasledne by som si uz len dopisoval.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

No neviem, neskusis si ten zakon precitat znovu? :-)
§ 22
Rozšírenie zbrojného preukazu

Policajný útvar, ktorý vydal zbrojný preukaz, vyznačí ďalšiu skupinu v zbrojnom preukaze na základe písomnej žiadosti, ak žiadateľ spĺňa podmienky ustanovené týmto zákonom na vydanie tejto skupiny zbrojného preukazu.
To znamena, ze musis splnit vsetky podmienky pre vydanie danej skupiny ZP (§ 16) aj pri rozsireni a jednou z nich je:
h) v konaní o vydanie zbrojného preukazu preukázala potrebu držať alebo nosiť zbraň a strelivo.
Vsimni si, ze tam je oddelene drzanie a nosenie zbrane. Teda pri ziadosti o B preukazes potrebu drzat zbran, no pri rozsireni o skupinu A musis preukazat potrebu nosit zbran…

Postup B :arrow: A ti neumozniju obist zakon, skor ukazat policii, ze si nic nevyviedol s B po nejaku dobu a tym ziskat sancu, ze budu benevolentnejsi pri rozsireni o A.
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa raduz »

Dik to bolo rychle. Tie podmienky v par.16 som skor chapal k ziskaniu D a E.
Planoval som tam dovod k A napisat a len ste ma utvrdili ze urobim lepsie ak to tam dam. Myslim ze sa neoplati s nimi dotahovat, clovek nikdy nevie kedy ich bude potrebovat a v nadom okrese boli zatial velmi mili.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Vo vacsine pripadov sa pre Acko s ORPZ budes musiet dotahovat. (Samozrejme skusne a asertivne so zakonom v ruke a hlave). Ako uz bolo spominane ide najma o odhodlanie. Vyhodu spravenia si ZP sk.B a nasledneho rozsirovania z B na A vidim hlavne v tom, ze pri ziadani rovno o Acko sa s nimi budes tahat cca pol roka (bez ZP) a ak uz Bcko mas, mozes trenovat a mat zbran.

edit: dovod idealne klasika: ochrana osob a majetku...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3696
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mrzo:
h) v konaní o vydanie zbrojného preukazu
Vsimni si, ze je tam napisane v akom konani to musis preukazovat. Rozsirenie je uplne ine konanie.

Edit: Uz sa to tu rozoberalo. Minimalne raz.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Nechcem sa hadat, ale pri rozsireni ZP je vydany novy preukaz, s novym cislom - je to vydanie preukazu… Tento nazor nemam len ja vid napr. prispevok od pif paf, alebo peterson, ci (hlavne?) neuspesne rozsirenie ZP na skupinu A uzivatela Aress123 - vsetko v tejto teme.

Celkovo si myslim, ze veta "ak žiadateľ spĺňa podmienky ustanovené týmto zákonom na vydanie tejto skupiny zbrojného preukazu" dava na roven podmienky pre ukony vydania a rozsirenia ZP.

Ale asi nie je ani tak dolezite ako si vykladame zakon my tu na fore, ale skor ako si ho vykladaju policajti, co dane ziadosti prijimaju - co sa toho tyka, staci si prezriet oficialne tlacivo ziadosti o rozsirenie zbrojneho preukazu - kolonka na odovodnenie ziadosti je tam takisto ako pri tlacive so ziadostotu o vydanie ZP.
luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

peterson napísal:vysvetlím ti to takto:
-už to tu bolo spomínané- ak sú na Oddelení zbraní "drsňáci" , ktorí radi žiadateľa ústne pokynujú, aby zabudol na toto a hento, nech prepíše toto a tamto- v takom prípade je dobré kompletné písomné podklady doručiť na podateľňu OR PZ. Na jednu kópiu ti pracovníčka podateľne vyznačí prevzatie a kompletné podklady(s adresou Oddelenie dokladov) prevezme a doručí.
Doručením žiadosti o vydanie ZP spolu s potrebnými podkladmi začína konanie o vydanie, ktoré má svoje náležitosti. Ak budú mať referenti nejaké výhrady, mali by ti ich písomne podať. Určite skúsia klasiku- "doplnenie odôvodnenia potreby držať/nosiť zbraň"
Zákon podrobne nedefinuje čo všetko je málo a čo všetko je dostačujúce pre odôvodnenie. Takže, ak žiadateľ stručne a výstižne písomne odôvodní, prečo chce uplatniť ústavné právo držať a nosiť zbraň- správny orgán musí podložiť za akých okolností mu odôvodnenie nepostačuje. Správnu orgán totiž neni jediný subjekt verejnej moci- ale to už podrobnejšie rozobral Vaquero v príslušnej téme o využití opravných prostriedkov v správnom konaní.
ktoru temu mas prosim na mysli. ziadnu o vyuziti opravnych prostriedkov som nenasiel
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

samostatná téma neni, v témach o ZP i v tejto je mnoho informácií ako postupovať v prípade negatívneho stanoviska správneho orgánu.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

Tak som sa odhodlal, vytlačil si žiadosť na nete, vyplnil ju na A a F, kúpil 16,50 € kolky a vybral sa na OR PZ...
Pani bola veľmi zlatá, pokecali sme a žiadosť mi vzala a rovno mi oznámila že skúšky budú 21.8. o 9.00... :)
Dudosk
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Dudosk »

Ahojte,

momentalne mam rozbehnute konanie o rozsireni ZP o sk A.
V skratke: organ si urcil rozsah podkladov podla §32 odsek 2 zákona č. 71/1967 - v ramci tohto si urcili, co povazuju za dostatocny dovod na Acko - da sa to napadnut? Ako?
Urcovanie podmienok nad ramec zakona najskor nespada pod "Rozsah a spôsob zisťovania podkladov pre rozhodnutie určuje správny orgán",
s tym, ze podla §16 pism. h) sa vyzaduje preukazat potrebu nosit zbran, nie dostatocnu potrebu - zakon nikde nevyzaduje dostatocne odvovodnenie, ani neurcuje, co je dostatocny dovod.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ak nemozes splnit ich vymyslene poziadavky, tak sa mozes odvolat presne nato co pises.
Zakon nikde neurcuje co je a co nieje dostatocne preukazanie potreby.
Z mojho pohladu uplne staci pozriet si mapu kriminality a predlozit obciansky :)
Univerzalna rada, ktora uzemni kazdeho ale neexistuje. Ked sa stebou chcu natahovat, tak sa budu a ty bud skocis na ich hru alebo sa budes mesiace dotahovat... bohuzial.
Dudosk
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Dudosk »

Zlomizub napísal:Zakon nikde neurcuje co je a co nieje dostatocne preukazanie potreby.
takto som sa odvolaval pri ziadosti o novy ZP (okrem ineho Acko), neuspesne..
Aj preto sa pytam, aku oporu v zakone ma ich "Rozsah a spôsob zisťovania podkladov", rad by som na to pocul nazory ludi pravne vzdelanejsich, ako som ja.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"