Idem na skúšky, držte palce!

Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Hektor »

Pri skuske sa jeden z prislusnikov obdivne vyjadril o urovni vedomosti uchadzacov.
Z mojho pohladu som mohol odpovedat na otazky presnejsie a nieco som aj zabudol spomenut, ale ked som odpovedal, tak ma zastavil a nech pokracujem na dalsiu. Jednoducho videl, ze viem a nechcel robit problemy a to je dolezite, lebo ak ta chcu potopit, tak to aj urobia.
Gratulka emkac.
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa raduz »

Suhlasim s obidvoma vyssie menovanymi. Bol som 3 z dnesnych skusanych a po skonceni (uspesnom) sa naozaj pani v SC velmi pochvalne vyjadrili k vysokej urovni dnesnych 3 ziadatelov.
Emkac dufam ze niekedy vybehneme na strelnicu :-)
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Najprv samozrejme gratulacia vsetkym, k uspesne zlozenej skuske.

A z mojej strany otazka - ako dlho ste mali na pripravu, teda ako dopredu vam dali vediet termin skusky? Planoval som sa ucit priebezne, ale momentalne mi to casovo nevychadza a vyzera to, ze sa budem ucit, az ked mi pride potvrdeny termin skusky.
Používateľov profilový obrázok
tryskac
občasný prispievateľ
Príspevky: 39
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa tryskac »

v mojom pripade, ked som si podaval ziadost, to bolo takto:
"skuska je na buduci tyzden .... a ked si pridete po preukaz tak si doneste ...."
este, ze som sa tomu predtým 2 mesiace venoval :)
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa raduz »

Ahoj, fakt boli velmi mili. Ked som zaniesol ziadost o zbrojak, tak mi koncom aprila pozicali studijny material = tu zelenu knizku z ktorej som sa ucil. List o skuske mi dosiel okolo 7. maja, takze som mal 3 tyzdne. K samotnemu uceniu = zakon som si precital prvykrat pred tyzdnom, ked uz casovo priharalo. Vcera druhykrat , avsak som tomu venoval cele poobedie = precital som zakon + vyhlasku a vsetky otazky v zelenu knihu a potom som si podvecer precital otazky A, B1-4,C, D, E, z ktorych som si potom urobil skusobny test. Rano som dal knihu dcere cestou do skoly nech ma skusa z A casti a co som nevedel som na semaforoch cital. Takze dokopy asi 2 hod prvykrat + 10 hodin vcera.

Ale je fakt ze okrem A ti na to staci zdravy sedliacky rozum, kurz prvej pomoci najdes na internete (cesky cerveny kriz) s praktickymi ukazkami.

Senec odporucam, tito pani sa fakt chovali prijemne, aj ked si ma riadne pozvrtali, pretoze nad ramec vyzrebovanych otazok sa este pytali doplnujuce ako co je nutna obrana, krajna nudza, nejake detaily o strelive, zbrane A a paragrafy s tym suvisiace. Chvilu sme polemizovali o tom kde sa vlastne v zmysle zakona da strielat, kedze som mal otazku A11.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa emkac »

ja s raduzom nesuhlasim

moj navrh na optimalne ucenie je precitat otazky, zakony, otazky, zakon, otazky
cas cca 2 tyzdne

po prvom precitani otazok mas gulas, pri citani zakona zacinas veci chapat, druhe otazky uz rozumies, druhy zakon opakujes a uvedomujes si suvislosti a posledne otazky opakujes

ziaden sedliacky rozum... ten plati, ak sa ta nezacnu pytat... a ak zacnu rypat, tak mozes zle dopadnut
otazky v knihe su totiz nie uplne koser vzdy, dokonca aj zakon ma chyby... a na to neprides, ked sa ucis 3 dni pred skuskou

napr. otazky o tom, ci je potrebny suhlas prokuratora, aby policajt mohol odnat zbran
z cisto otazok to vyzera, ze ked spacha nieco pribuzny vlastnika zbrane, nepotrebuje suhlas, ked spacha nieco vlastnik zbrane, je potrebny suhlas (schvalne si to pozrite, tak to vyzera podla otazok)
az ked si pozries zakon, tak zistis, ze je to inak, ze suhlas je potrebny, ale ak ho nie je mozne ziskat a neznesie to odklad, tak nie je potrebny.... vid §91 tr. poriadok
lenze ak dostanes rypavu otazku, tak ako sa z toho vysomaris:... co je pravda, ked mas zbezne preletene otazky a pisu tam bludy/nejasnosti?
ak si precital zakony a nasiel suvislosti, tak zmietnes zo stola citaciou zakona a nie tym, co je v otazke, a kazdu dalsiu rypavu otazku doplnis vyhlasenim, ze podla §21 zakona o policajnom zbore ti zbran moze zaistit policajt aj bez suhlase... a komisia bude vidiet, ze to nielen vies, ale aj chapes a da ti pokoj :)

btw, nadhodim otazku do plena... kedy je osoba povazovana za nie spolahlivu, myslim v suvislosti s priestupkami? na toto nemas sancu dobre zodpovedat, ak si zakony nepreluskas, ako som pisal vyssie....


ale pozor, opat zalezi od komisie.... ak nebudu rypat a nebudu sa pytat, moj sposob ucenia je asi aj zbytocny
Naposledy upravil/-a emkac v 29 Máj 2014, 22:52, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Hektor »

Suhlasim s emkacom.
Zakon som si cital roky pred podanim ziadosti, ale iba pre moju zvedavost.
Striedal som otazky so zakonom asi tak v case podania ziadosti. Potom som si dal pauzu a dva tyzdne pred skuskou som si kazde rano cital 10-15 otazok.
Najveselsie ale bolo, ze som sa o termine skusky dozvedel tu na fore. 14 dni pred skuskou som zavolal na policiu aby som si tento datum overil. 12 dni pred nou mi volal policajt aby ma informoval o datume skusky a 7 dni pred nou som dostal dopis z policie :-)
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

§ 3
Spôsob vykonania skúšky

(1) Skúška sa vykoná do 60 dní od podania žiadosti o vydanie zbrojného preukazu. Miesto a termín konania skúšky môžu byť žiadateľovi oznámené pri podaní žiadosti na okresnom riaditeľstve Policajného zboru (ďalej len policajný útvar ); inak policajný útvar oznámi miesto a termín konania skúšky žiadateľovi najneskôr 14 dní pred vykonaním skúšky. Žiadateľ môže písomne požiadať o zmenu termínu vykonania skúšky z dôležitých osobných prekážok. O žiadosti rozhodne predseda skúšobnej komisie.
Zdroj: Vyhláška 555/2003 Z.z. ktorá okrem iného rieši aj podrobnosti o rozsahu a spôsobe vykonania skúšky odbornej spôsobilosti žiadateľa o vydanie zbrojného preukazu a ... ... atď.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Ano tych 14 dni v zakone je sice peknych, ale z prispevkov vyssie to evidentne v praxi moc nefunguje, preto som sa aj radsej pytal, kedze nie som z tych, ktory sa nieco dokazu nabiflit za jeden vecer… Inak vdaka za odpovede, a vyzera to tak, ze si na to predsa len budem musiet najst cas v predstihu.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

pif paf - verim, ze ak by sa ohradil ze mu termin skusky nebol oznameny 14 dni vopred, velmi radi by uznali svoju chybu a posunuli ho na dalsi termin :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zlomizub, ale:
Skúška sa vykoná do 60 dní od podania žiadosti
by znamenalo, ze by ti museli spravit spravidla separatny termin, pretoze zvacsa (zdroj: ludova statistika) sa termin skusky kona tesne pred uplynutim tejto lehoty.

Preto si kazdy normalny clovek cca po 40 dni zavola a zisti si, ako to je (mozno sa sem tam pripomenie, ze jeho zlozka sa niekde za policu skotulala) a neohana sa tym, ze nech si daju pozor na terminy, lebo o to neprijemnejsi moze byt priebeh vlastnej skusky... aj dalsej spoluprace.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Tak nakoniec to nie je o moc menej ako tych 14 dni :-) Termin skusky 12.6., oznamene dnes SMSkou. A ideme sa drvit…
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Skuska uspesne za mnou, od zajtra budem hrdym majitelom ZP skupiny A.

Priebeh skusky uplne v pohode, ziadne velke trapenie z ich strany. Vytiahol som si otazky, vypracoval, odpovedal - hotovo :-) Okrem jedneho poziadania o doplnenie odpovede, ziadna doplnujuca otazka. Zaujimave, ze na skuske som bol sam. Ked som to ziztil, bal som sa, ze ma budu riadne obracat ked budu mat cas, ale skutocne rychly priebeh, aj s pripravou odpovedi, cela skuska od vstupu do miestnosti ani nie 30 minut. ZP bude zajtra. tesime…

Tymto chcem podakovat vsetkym, ktori mi tu pomahali, ci uz v temach, alebo cez sukromne spravy, aj vsetkym, ktori tu v minulosti prispeli kvalitnymi radami, ktore pomohli, ci uz pri vybavovani ziadosti alebo samotnej priprave na skusku. A samozrejme samotnemu foru, za to, ze to umoznilo.
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa bajec »

Gratulácia
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Skúšky hotové , zbroják vo vačku a G17 tiež ;)

Ďakujem chalani , toto fórum mi veľmi pomohlo ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"