Novy zbrojny preukaz po 5 rokoch vs lekar+psycholog

d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Taaak... na N-ty pokus som sa prebil cez ustrednu na PPZ a nasraty pracovnik (aj ked nie tak uplne mne) vynadal ze ma robotu s koronou a musi riesit taketo veci. Podla PPZ je predlzena platnost zbrojnych preukazov. Este aby to pochopil okres.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Jeej.
PPZ vola naspat, vraj je platnost predlzena "mimoriadna situacia + 5 mesiacov" => ziadat treba "mimoriadna situacia + 4 mesiace" (30 dni lehota), vraj to okresu vysvetlil (uvidim, dnes tam volat nebudem, lebo ako bol nasrany asi ich zvozil) a chlapik sa OSPRAVEDLNIL ze bol v prvom telefonate neprijemny, vraj ma stresy kvoli korone a musi riesit taketo zakladne veci. Klobuk dolu za take ospravedlnenie.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Niekedy v oktobri som bol davat ziadost o novy ZP kedze platnost stareho koncila v novembri a kedze dnes je situacia aka je spravil som to s predstihom.

Stary ZP bol B F a uvazoval som nad rozsirenim na A. Mal som ale psychologicky posudok necely rok stary. Ten mi na OR PZ neuznali, ze mozu uznat max 3 mesiace stary. Neva 'A' nebol moj prioritny ciel. Spravilo sa 'B F'. Medzicasom som spravil novy psychologicky posudok a pri vyzdvihnuti ZP som ho dolozil a hned na pockanie sme spravili rozsirenie na ABF.

Mozno trocha OT:
d-s napísal:Jeej.
PPZ vola naspat, vraj je platnost predlzena "mimoriadna situacia + 5 mesiacov" => ziadat treba "mimoriadna situacia + 4 mesiace" (30 dni lehota), vraj to okresu vysvetlil (uvidim, dnes tam volat nebudem, lebo ako bol nasrany asi ich zvozil) a chlapik sa OSPRAVEDLNIL ze bol v prvom telefonate neprijemny, vraj ma stresy kvoli korone a musi riesit taketo zakladne veci. Klobuk dolu za take ospravedlnenie.
Ja som mal nakupko vystavene presne pred 2 tyzdnami kde policajtka rovno vravela ze "zajtra zacina lockdown dajte si pozor s kupou nakolko moze sa stat, ze nebudeme robit a nebudete vediet do 7 dni zaregistrovat. Mali by sa lehoty zmrazit ale nemame usmernenie a viete kazdy si to moze vysvetlit po svojom tak si dajte pozor aby ste si nespravil problem za, ktory nemozete" .. samozrejme potom som asi na dennej baze volal na ORPZ ci pracuju ci nie .. "Viete vcera sme riadne pracovali ale dnes uz nie nakolko je lockdowna ludia maju sediet doma a nie kupovat zbrane teda viete nevieme vam povedat ci sa to nahodou spetne nebude kontrolovat a nnebudete mat problem. Zatial pockajte .. Nam je trapne lebo nevieme co mame robit ako to mame robit a usmernenie nemame... poziadali sme o to ale zatial nedorazilo" bola odpoved .. podla mna velmi ustretovy pristup a zaroven aj znamka toho ako to funguje u nas.... pre mna taky ten "Hura system"
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa neosk »

Ahojte,

nechcem otvarat dalsiu temu, je tu aj tak vsetko popisane k predlzeniu a psychologovi. Skor ma zaujima, co pisete do kolonky odovodnenie, ked predlzujete platnost ZP. Ci tam napisat len "predlzenie platnosti ZP", alebo aj litanie o tom, ze preco realne (kedze PZ by mal preskumat dovody drzania, ak to spravne chapem)... Budem to riesit na BA 2.

Dik
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Ked som predlzoval 'B' daval som to co vravi nazov skupiny, teda "držanie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku"

ked som neskor rozsiroval na 'A' znova som dal ako dovod to iste ako je definovana skupina A a teda "nosenie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku"

Policajtka nepovedala ani slovo... Ja som ale prikladal aj vypis z ORSR
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Dovolím si pripomenúť, že podľa nového znenia §24 už PZ hodnotí "odôvodnenie potreby naďalej držať alebo nosiť zbraň a strelivo" len pri skupinách C, D a E.

Skupín A, B a F sa to už netýka, pri "predlžovaní" ZP netreba znova zdôvodňovať potrebu držať/nosiť.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Ahojte. Žiaľ nestihol som podať o predĺženie ZP do tých 30dni. Tu som sa však dočítal že sú tie výnimočné stavy atď. Ako to teda prosím Vás je? Na oddelenie zbraní sa neviem dovolať, nikto mi tam nedvíha. Poraďte prosím ako postupovať a čo si všetko nachystať. Vopred každému ďakujem. Platnosť mi konci za necelé 3 týždne
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

odo mna chceli:
- 2x fotky ako na pas
- kolok (zvacsa sa da kupit aj na policii)
- vyplnenu ziadost
- Ak ides aj 'A' tak asi ti bude treba aj psychotest nie starsi ako 3 mesiace.

Myslim, ze to je vsetko ale ak sa pozries do zakona pripadne stranku min. vnutra malo by to tam byt aj s dokumentmi na vyplnenie
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ten psychotest ti treba aj tak, nezáleží na skupine ZP.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Ja ked som cca pred rokom predlzoval nepytali odo mna. Ale je pravda, ze uz som v zlozke jeden mal a mal som vtedy len B.
Neskor ked som rozsiroval o A tak uz chceli novy fresh :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ale jasne, máš pravdu! To ja som napísal blbosť skôr, než som sa poriadne zamyslel. Jasne, že záleží na skupine. Pre A a C je v zákone aj posudzovanie psychickej spôsobilosti. Pre ostatné nie. Sorry. Zajtra alebo pozajtra vymažem, nech tu nezavádzam.
:oops:
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Pohodka :) Kludne potom vymaz aj moj tento a prepdosledny :).. pripadne podla tvojho uvazenia :)
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

canis lupus napísal:Tu som sa však dočítal že sú tie výnimočné stavy atď. Ako to teda prosím Vás je?
Mne prisla kedysi takato odpoved. Vyklad uz si musi uroit kazdy sudruh zvlast.
ODE PPZ napísal:Mimoriadna situácia vyhlásená 11. marca 2020 trvá naďalej aj po ukončení núdzového stavu.

Na základe vyššie uvedeného platnosť zbrojných preukazov sa stále môže posudzovať podľa ustanovenia § 72h ods. 2 zákona č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"