SA vz.61 na A

Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 15 years

SA vz.61 na A

Príspevok od používateľa Tigrík »

Zdravim vsetkych priatelov zbrani.
Chcem sa opytat ci je mozne kupit "Skorpika" na A-cko alebo len na E resp. F
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Na ZP sk. A urcite nie { pretoze zly samopal }. Ked to das na "F", tak z toho zase nesmies strielat. Takze ostava iba sk.E
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Tigrík »

Predajca z BB mi tvrdil ze jeho znamy to ma na A-cko.
Vsak je to v podstate kratka gulova.
Asi problem bude ze je konstrukcne odvodena... :(
Mozem ho hodit na E. ale to ma svoje nevyhody.
Este uvazim ci mi za to stoji
Používateľov profilový obrázok
Kelly
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Kelly »

Počul som o prípade ked bola sa vz61 zapisana ako pistol samonabijacia(definiciu udajne splna). V takomto pripade by jej zapisanie na skupinu A asi mozne bolo. Zalezi len od prislusneho ORPZ ako zbran zapise.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

§ 27
Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu

(1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu je oprávnený
a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B
uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a), b) alebo c);

§ 5
Zbraň kategórie B

a) krátka opakovacia palná zbraň alebo krátka samonabíjacia palná zbraň,
b) krátka jednovýstrelová alebo viacvýstrelová palná zbraň na strelivo so stredovým
zápalom,
c) jednovýstrelová palná zbraň na strelivo s okrajovým zápalom, ktorej celková dĺžka je
menšia ako 280 mm,

ale

f) samonabíjacia palná zbraň, ktorá bola konštrukčne odvodená alebo upravená zo
samočinnej zbrane,


takze , ak na niektorom okrese v minulosti zapisali Sa61 semiauto ako zbran B a) ci uz z neznalosti alebo preto ze pismeno f) vtedy v zakone nebolo
neznamena to , ze v tvojom okrese ti Sa61 na ZP sk.A zapisu, teda nemali by
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Lispsicova zmena - konstrukcne odvodena od samocinnej, teda iba na E. Pred tym sa to dalo dat na A ako smonabijacia pistol. Tiez viem, ze su este ludia, ktori to mali zapisane pred totuto zmenou na A a este stale to maju. Je to na PZ obvolat ludi a dat to do poriadku, tiez viem pripad, ked s uz tak aj stalo.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

ešte pred tromi mesiacmi som mal na Ačko napísaný Sa vz.58 :). nuž ale zmena bydliska a bolo po srande :(
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Kelly napísal:Počul som o prípade ked bola sa vz61 zapisana ako pistol samonabijacia(definiciu udajne splna). V takomto pripade by jej zapisanie na skupinu A asi mozne bolo. Zalezi len od prislusneho ORPZ ako zbran zapise.
v podstate máš pravdu. V inzercií je už dlhšie CZ91 S , ktorá je síce vzhľadovo podobná škorpionu, ale výrobca ju pomenoval novým označením a s ohľadom nato by nemusel byť problém s evidenciou na nosenie.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Aj keby sa to dalo zapisat na sk.A, postradam zmysel nosenia takeho velkeho zeleza v kalibri 7,65 mm browning. Vyhodu to ma akurat v sklopke, pri pouziti ktorej je strelba velmi presna. Moj skorpik som kupil doslova ako "panensku ulozenku", s pouzitim sklopky som z 10 vystrelov trafil 10x desiatku na 25m na zeleny terc nekryta leziaca figura.
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Tigrík »

Ja ako vyhodu pri "A" vidim to ze nemusis mat vyznacene konkretne miesto ulozenia zbrane.
Ides niekam na chatu na vikend, v blizkosti je strelnica...
Inak minuly tyzden mi u Frana tvrdil predavac ze nieje problem hodit to na Acko :?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

V ramci SR mozes prepravovat aj zbran zapisanu na sk.E bez problemov. Len nesmie byt nabita. Zakon mi nezakazuje ist z VT napriklad do BA zastrielat si na strelnicu.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Prepravovať áno.
Ale uchovávať ju víkend, týždeň či mesiac na mieste nevyznačenom v preukaze zbrane, to je niečo trocha iné než preprava.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ja by som bol kludne za to, aby sa aj dlhe zbrane dali zapisat na sk.A. V Cechach to tak maju a co, strielaju sa tam po uliciach samopalmi ? Nejaky psychodrbko alebo grazel sa na zakon aj tak nepozera, takze to obmedzenie zapisovania dlhych zbrani len na sk.C,E,F len komplikuje zivot slusnym obcanom.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Súhlasím, ale držme sa témy.

P.S. pri tých dlhých si zabudol na skupinu D :wink:
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Tigrík napísal:Ja ako vyhodu pri "A" vidim to ze nemusis mat vyznacene konkretne miesto ulozenia zbrane.
Ides niekam na chatu na vikend, v blizkosti je strelnica...
Inak minuly tyzden mi u Frana tvrdil predavac ze nieje problem hodit to na Acko :?

Pokukujem po sa vz 61 a na budúci týždeň mám naplánované ísť pozrieť aj ku Fraňovi. Aj keď je toto už starý príspevok, zaujímalo by ma ako si vtedy u neho pochodil ? Kúpil si od neho a zapísali ti to na A?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"