Idem na skúšky, držte palce!

Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Misos napísal: Som zatiaľ laik, ale streľba so zbraňami na F by zaujímala aj mňa. Myslel som, že sa s nimi strieľať nesmie (aj keď mi to tom uniká tá možnosť tlakovej skúšky, ktorá sa v zákone spomína - že načo), lebo v zákone sa spomína dačo cca takéto: držiteľ zbrojného preukazu nesmie mať zbraň na zberateľské účely v stave umožňujúcom jej okamžité použitie. Je to vlastnými slovami, neviem doslovne, ale čítal som to. Ale ak tú zbraň v takom stave mať nesmiem, tam z nej asi ťažko vystrelím legálne. Tu by ma zaujímal názor fundovaných členov fóra.
to znamena ze nemozes ist so zbranou co mas na F na strelnicu stym ze mas nabity zasobnik, mas ho v zbrani atd..
cize mozes samozrejme snou ist na strelnicu sposobom ze ju mas zamknutu v kufri, bez streliva atd .. a na stelnici ju vybalis nabijes a strielas

zakon jasne vravi ze ju nesmies mat v stave na OKAMZITE pouzite .. nie ze ju mas mat v stave kedy sa neda vobec pouzit .. zavarena hlaven abo co ..

TAk isto tuto zbran mozes pouzit aj v NO .. si doma dakto sa ti dobija do bytu .. tak dobehnes k trezoru, vyberies zbran , vyberies naboje .. nabijes...strielas .. .. ale nesmies ju mat polozenu na stoliku aj s nabojmi v zasobniku, komore atd ... samozrejme za predpokladu ze sa neda nebezpecenstvo odvratit inak atd .. ale to je uz na inu temu ..

len som ti tych chcel jasne napisat ze zbran mozes pouzivat a mozes z nej stielat .. za splnenia danych kriterii
Mesi napísal:Ak ste drzitelmi sk. F ZP a nemate tuto knihu (...lebo nevlastnim nic do evidencie), tak podla mojho nazoru konate priestupok.
ano konaju priestupok pretoze drzitelia sk. F su povinni knihu viest, ak nemam nic do evidencie tak ta kniha bude samozrejme prazdna .. ale kniha musi byt
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

...sú povinní viesť knihu.....

veď preto ju stále vozím v aute..... (čistú, neopečiatkovanú...) :lol:
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

... "viesť", nie "viezť" ... :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Formaggi napísal:len som ti tych chcel jasne napisat ze zbran mozes pouzivat a mozes z nej stielat .. za splnenia danych kriterii
Ak máš k dispozícii nejaký judikát alebo vyjadrenie vyššieho orgánu k danej veci, sem s ním. Ak nie, tak potom radšej opatrne s takýmito jednoznačnými radami. Niekto ťa môže zobrať za slovo a dostať sa zbytočne do problémov.

Isté je len to, že zákon 190/2003 nie je bezchybný ani jednoznačný, napr. odseky 2 a 4c paragrafu 28 sa dajú vyložiť aj tak, že sú vo vzájomnom rozpore. A niektoré orgány v praxi aj aplikujú reštriktívny výklad tejto veci.
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Áno zákon 190/2003 je deravý ako terč po cvičnej streľbe ale tak o tom sa baviť nemusíme. Čo sa týka §28 ods. 2 bod D jasne vraví ze môžeš prepravovať zbraň kat. F za účelom športovej streľby alebo cvičnej streľby.... Tudis môžeš snej aj strieľať
Bod 4 C vraví ze nesmieš mat zbraň určenú na zberateľske účely čiže F v stave umožňujúcom jej Okamžité použitie.... Tam je podstatné to slovo okamžité.... Čiže aj ju máš v stave, ktorý zabraňuje jej okamžité použitie.. Bez nábojov, spravená rozborka.... Atď... Tak ju pri prepravovať môžeš.... A následne po jej zložení snej môžeš strieľať

Tieto dva body sa nevylučujú ale sa spresňuju dopĺňajú
Toť to ako vidím znenie zákona ja
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

V tom, čo píšeš, je jeden zádrhel.
Bod 4c sa nijako neobmedzuje len na prepravu alebo uloženie zbrane.
Hovorí len "Držiteľ zbrojného preukazu nesmie mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane", a to je kameňom úrazu.
Formaggi napísal:Toť to ako vidím znenie zákona ja
Môj postoj sa nemení:
- zákon je v tejto veci nejednoznačný (čo potvrdzuje aj nejednoznačný výklad zo strany orgánov);
- každý strelec je svojprávny a môže si ho pre svoje potreby vykladať, ako chce, ale
- ak pre ten výklad nemá inú oporu než svoj laický právny názor, nemal by dávať jednoznačné rady iným, lebo im takto môže spôsobiť vážne problémy.

Howgh.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Je v tom fakt seriozny bordel, lebo:

Držiteľ skupiny E zbrojného preukazu je oprávnený
b) držať zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C na strelniciach v stave umožňujúcom okamžité použitie týchto zbraní podľa účelu ich určenia,

V pripade Dcka tiez moze drzat v stave umoznujucom okamzite pouzitie v polovnom revire.

Podobne pochopitelne C, tiez podla osobitneho predpisu je opravneny.

Ale drzitel ZP skupiny B sa ako opravneny nespomina, tzn. ze kto ma len B by si teoreticky nemal moznost ani vystrelit na strelnici zo svojej zbrane. Ergo kladivko F, kde je to este aj implicitne spomenute (nie je ale povedane za akych podmienok ci vsetkych vratane strelnic takto zbran mat nemoze).

Nepripadne vam to nelogicke?
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Neviem preco to rozoberate tu, ked sa tomu venuje uz 23 stranova tema - ZP skupina F - myslite, ze specialne tu v tejto teme to rozlusknete? yarco to podla mna zhrnul dobre, nestacilo?
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Včera skúška úspešné za mnou...skupina E ...prístup komisie odmeraný ale férový,jeden malý kiks,hned ma opravili,vysvetlili problematiku...dosť sa ponáhľali,bolo nás spolu 9, možno preto....

V kyjove na morave ma už čaká moja prvá zbran,ruger mark IV , dúfam že dokážem vybaviť vývozné povolenie za jeden deň,dufam že policia v Hodonine bude ústretová...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Blahozelam k ZP, ako aj k Rugeru. Vyborná zbraň, myslím, že nebudeš ľutovať.
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Len aby som ju sem aj dokázal dostať...je to dosť zložité a neviem ako mi vyjdú v ústrety policajti v Hodonine....Ale už som sa rozhodol že ak sa to nestihne vybaviť za jeden deň,tak sa tam otočím ešte raz...pri tej sume je cena za palivo zanedbateľná...Ale to sem už nepatrí.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zavolaj predajcovi príp. aj policajtom a skús si to dohodnúť tak, aby to spravili za jeden deň.
Slušný predajca, ak mu pošleš skeny dokumentov, ktoré potrebuje, nemá obvykle problém toto vybaviť.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

V Hodoníne sa dá s policajtom dohodnúť konkrétny termín cez nestránkový deň. Povedz mu, že ti to poradil kolega z Bratislavy, čo bral trochu veľa brokovníc. On už bude vedieť :wink:
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Všetko je už vytelefonovane,policajt v hodonina napísal e-mail aj som sa mu dovolal,nadiktoval čo potrebujem v vo štvrtok mimo strankove dni idem do hodonina...povedal že to vybavenie trvá tak dve hodiny,dufam že ma pravdu,

Nevedel som že okrem zsl a občianskeho preukazu treba aj predbežný súhlas na dovoz zbrane...dúfam že to pôjde hladko a v stredu všetko na sk strane vybavím.n a cz strane to vyzerá že je všetko pripravené.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

hlavne sa modli, aby to v českom centrálnom registri hladko išlo. Naposledy sme sedeli na káve dlhšie ako 2h a to sa Járo snažil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"