Pri vypýtaní žiadosti mi nič nedali ?

Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Pri vypýtaní žiadosti mi nič nedali ?

Príspevok od používateľa Marek524 »

Zdravím vás všetkých chalani, dneska som bol na OR PZ u nás v Prievidzi (aj keď viem že dneska nie je stránkový deň) a chcel som si len vypýtať Žiadosť o vydanie (*nového) zbrojného preukazu. Pán policajt mi ale povedal, že žiadosť sa nedáva, ale priamo u nich resp. u neho v kancelárii sa vypisuje na PC. Ako ostal som mierne prekvapený a tak by som sa chcel opýtať vás, či už má niekto s takýmto postupom skúsenosti ? Samozrejme že sa hneď pýtal na skupinu ZP a keď som mu povedal, že budem žiadať o sk. A, tak celkom kľudne a pokojne sa ma začal vypytovať že či som príslušníkom PZ, vojak a podobné veci a že keď nepreukážem dostatočné odôvodnenie na sk. A ZP, že mi dajú automaticky B-čko. Jasné že som ho nechal sa riadne vyrozprávať a pokojne som mu poďakoval za informácie a s prianím pekného dňa som dodal, že sa zajtra zastavím keď budú stránkové hodiny a prinesiem všetky potrebné podklady - to len tak na okraj (budem žiadať ešte aj sk. E a F a potrebné podklady na tieto mám). Ide mi teda o to či s takýmto postupom teda bez žiadosti ste sa už stretli, díky ako vždy za odpovede :wink:
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Je to asi o jednotlivcoch. Toto by som bral este celkom OK pripad.
So mnou sa prvy raz rozleteli dvere smerom von z oddelenia (NR).
Potom som tam bol asi o 2 tyzdne, bolo tam uplne nove osadenstvo, vsetko uplne hladko bez problemov a pana z prveho pokusu som tam uz nikdy viac nestretol. Zrejme "koloval" po oddeleniach, alebo zaskakoval za niekoho v case dovoleniek.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

iný kraj-iný mrav...
Osobitosť a jedinečnosť niektorých kolegov/okresov eskaluje miestami do exotična.
Ak by môj nadriadený videl sedieť za mojím služ.počítačom civilnú osobu- anal masaker by ma neminul.
WTF :?: :!: To čo je už za výklad prístupu k občanom???

Žiadaj si prázdne tlačivo, hoci aj VYTLAČENÉ z PC :!:
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Tlačivá si je už zopár rokov možné stainhuť na webstránke MV SR.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

každý okres má svoje tlačivá, preto je lepšie, ak mu dajú to, ktoré tam používajú
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

shot napísal:Tlačivá si je už zopár rokov možné stainhuť na webstránke MV SR.
mna s takym tlacivom stiahnutym zo stranky minv.sk ma poslali do prdele (povedali ze je neplatne) a dali mi ine, ich.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

PPZ napísal:Dobrý deň,

na základe Vašej žiadosti Vám zasielam odpoveď Odboru dokladov a evidencií Prezídia Policajného zboru:

„V predchádzajúcej odpovedi na žiadosť p. XXX sme písali, že vzor tlačiva žiadosti o vydanie zbrojného preukazu, ktorý je uverejnený na internetovej stránke Ministerstva vnútra Slovenskej republiky http://www.minv.sk/?zbrane-a-strelivo , je platný a obsahuje všetky náležitosti žiadosti o vydanie zbrojného preukazu podľa § 17 zákona č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Uvedený vzor žiadosti používajú OR PZ, len v niektorých prípadoch majú v tlačive predvyplnený okres alebo aktuálny rok.“

S pozdravom,

Mgr. Zuzana Szabová
oddelenie komunikácie a prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru
Vsetko je to len otazka toho, ako sa nechate vypoklonkovat.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

len tak mimochodom sa pozrite na webe minv.sk v sekcií "legislatíva" aktuálnosť právnych noriem tam uvedených. Je to tam pekný pravek
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Ja mám tiež zaujímavú skúsenosť z dnešnej návštevy ORPZ. Končí mi platnosť ZP, tak som si šiel vypýtať a vyplniť tlačivo (doktorov už mám)a ony že "a akú skupinu budete žiadať?" ja: "ale veď tlačivo je rovnaké pre šetky skupiny" :shock: a ony že "nie je" :shock: :shock: :shock: Zas nejaký vnútorný predpis? :shock:
Tipujem, že to iné tlačivo bude zrejme pre A-čko, kde bude treba zrejme podpisy prarodičov :twisted:
Naposledy upravil/-a aparapi v 07 Sep 2015, 20:32, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Zda sa, ze opat nejaky lokalny vymysel..
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"