Rozšírenie ZP

Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

V zákone to nikde neviem nájsť (pravdepodobne to tam ani nie je). Ale prax je asi taká, že rok pred skončením ti asi nevydajú nový a s novou platnosťou. Ak áno, tak je to pre teba len + :wink: Daj potom vedieť.
Používateľov profilový obrázok
MacGyver
občasný prispievateľ
Príspevky: 46
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa MacGyver »

Rozsirujem z A na E. Psychotesty som doteraz nerobil. Budem okrem absolvovania psychotestu potrebovat aj potvrdenie od vseobecneho lekara o zdravotnej sposobilosti? Hladal som v zakone, ale nenasiel som jednoznacnu a jasnu odpoved.
Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Podľa mňa áno, keďže psychológ bude potrebovať výpis zo zdravotnej karty od všeobecného lekára a pochybujem, že ti ho spraví zadara, ale môžem sa aj mýliť samozrejme čo by ti určite len vyhovovalo.

Inak mne psychológ poslal e-mailom presne ten výpis ktorý som pre neho potreboval a ten som dal mojej doktorke a len ho vypísala, ak ho chceš, pošlem ti ho cez PM na e-mail :wink:
Používateľov profilový obrázok
MacGyver
občasný prispievateľ
Príspevky: 46
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa MacGyver »

Takže potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti som od všeobecného lekára nepotreboval. Pre psychológa som potreboval len výpis z karty od všeobecného lekára. Jedna A4 - takú súhrn o úrazoch, chorobách, atd. Vystavené zadarmo.
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Tak si potom dobre obišiel keď bez platenia, odo mňa by si moja lekárka za výpis určite vypýtala $$$$$ :D
Dudosk
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Dudosk »

zmenila sa nejako situacia ohladom rozsirovania ZP a psychotestov?
Stale plati: ak mam v spise zalozeny posudok o psych. sp. (stary cca 2 roky), nepotrebujem pri rozsirovani z B na A predkladat novy
Vcera mi na oddeleni tvrdili ze potrebujem (neviem ci len nepochopili, ze som uz psychotesty robil a platny posudok mam v spise)
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Potrebuješ nový posudok.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

§ 17
(5) Doklady uvedené v odseku 2 písm. b) až f) a odsekoch 3 a 4 nesmú byť v čase podania žiadosti o vydanie zbrojného preukazu staršie ako tri mesiace
Teda aj psychologicky posudok.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

§ 17 sa týka vydania prvého zbrojného preukazu. Rozšírenie viď § 22. Nový zbrojný preukaz viď § 24.
Dudosk
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Dudosk »

ako povedal Igrik, je to §22 -treba mat splnene podmienky na danu skupinu - to ja mam, nakolko som psych. sposobilost preukazal pred dvoma rokmi, ked som si spravil ZP sk B
V tomto zmysle bolo aj usmernenie PZ, ktore sem dal pif paf.

otazka je, ci to stale takto plati, alebo vyslo nejake nove usmernenie
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

OK, to usmernenie som nepoznal, zatial vsade kde som sa pytal mi hovorili, ze pri rozsirovani ZP o dalsiu skupinu musim mat potvrdenu psychicku sposobilost nie starsiu ako 3 mesiace. A tak som si aj vykladal zakon, kde mi to jasne vychadza ze §22 sa spatne odkazuje aj na §17. Ak si to to Prezidium PZ vyklada tak, ze nie, len dobre, lebo buduci tyzden si idem rozsirovat ZP aj ja a usetrim. Rozhodne to skusim, ak sa tu nenapise, ze to uz z nejakeho dovodu neplati...
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Tak pri rozsireni ZP skutocne to potvrdenie o psychickej sposobilosti netreba, ani sa ho nesnazili pytat (Piestany). Na tlacive (specialne pre rozsirenie ZP) sice v zozname potrebnych priloh bolo, ale zakruzkovala mi len kolok a potvrdenie od streleckeho klubu. Takze tak... Stacia vam nove fotky na zbrojak, kolok 16,50€, a podla toho o aku skupinu rozsirujete, potvrdenie od streleckeho klubu pre E, alebo/a zaznamovu kniku pre F-ko.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

mrzo - vďaka za info....
knives
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa knives »

Dobrý deň dnes som úspešne absolvoval skúšky.Žiadal som skupinu C. Zhruba do mesiaca chem požiadať o rozšírenie na skupinu A. Aký je postup? Po podaní žiadosti o rozšírenie pôjdem znova na skúšky? Psychotesty mám mesiac staré. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
skcookie
prispievateľ
Príspevky: 180
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa skcookie »

Tak dnes ides "nauceny" zo skusok a toto sa pytas? :roll: preco si si nedal hned aj A? mohol si usetrit 16,50€ a behanie na oddelenie.

§ 22
Rozšírenie zbrojného preukazu
Policajný útvar, ktorý vydal zbrojný preukaz, vyznačí ďalšiu skupinu v zbrojnom preukaze
na základe písomnej žiadosti, ak žiadateľ spĺňa podmienky ustanovené týmto zákonom na
vydanie tejto skupiny zbrojného preukazu.


Edit: a hned nad tvojim prispevkom to chalani riesili
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"