Rozšírenie ZP

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Rozšírenie ZP

Príspevok od používateľa C08R4 »

Chcel by som sa spytat, ci pri ziadosti o novy ZP si mozem napisat aj dve skupiny ZP? Napr: A a F. Alebo budem musiet potom dodatocne ziadat o rozsirenie ZP?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Cobra, ak som správne pochopil tvoju otázku, tak sa pýtaš, či ti môžu vydať hneď na prvú šupu ZP s viac ako jednou vyznačenou skupinou. Odpoveď je, že áno, môžu. Nie je to problém. Aj so všetkými šiestimi naraz, ak splníš všetky náležitosti. Síce skôr s piatimi, lebo väčšinou sa "áčkarom" "B" nedáva, keďže ho de facto nepotrebujú. I keď som počul aj o týpkovi, čo mal naraz vyznačenú skupinu "A" aj "B".
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa suigan »

Nikedy plati aj iny kraj inym mrav - ja som žiadal o E B F a pan policajt mi dovolil len jednu skupinu tak som si zvolil E. Nechapem sice prečo som nemohol jednoducho urobiť skušku a ziskať naraz tie tri skupiny ale len jednu, ale to je jedno - čokoľvek by som dotyčnemu povedal mal by protiargument, tak som sa uspokojil s E-čkom...
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Registered for: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

Niekde tu padlo, ze koli kolkom...
Mal by si mat moznost, ak splnas podmienky, na jednu ziadost rozsirit o lubovolny pocet skupin. Samozrejme to plati aj pri ziadosti o novy-prvy ZP.
A to musi platit vsade v SR...
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Registered for: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

Kolok za 500, ziadost o rozsirenie, novu fotku 2x a jeden pochod na policiu. Inak nic specialne.
friendly_albattani

Príspevok od používateľa friendly_albattani »

zdar chalani,
je potreba pri rozsirovani ZP o napr. sk. E, predkladat opatovne lekarske potvrdenie o sposobilosti? Odpis z registra trestov uz tusim netreba. Alebo sa mylim.
dik.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Registered for: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

Nie, na E konkretne potrebujes potvrdenie o clenstve v streleckom klube, kolok za 500 a 2x foto.
Používateľov profilový obrázok
puramushu
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa puramushu »

Býva policajná návšteva aj pri rozširovaní ZP ako pri žiadosti o nový? Totiž chcel by som si teraz dať rozšíriť ZP a keďže je leto som pomerne dosť rozcestovaný a nie som až tak často doma...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

u mna pri rozsirovani neboli.
myslim, ze chodia, len ked ziadas, ked ti uz odobrili akukolvek skupinu, nevidim dovod, aby pri rozsirovani chodili zas.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

puramushu:
Nepocul som este o tom, ze by policajti pri ziadosti o ZP navstivili priamo ziadatela. Pokial viem, navstevuju skor blizke okolie a tam sa na ziadatela informuju.
V mojom pripade pri ziadosti o ZP navstivili min. 1 suseda, pri predlzovani ZP som sa o ziadnej dalsej navsteve nedozvedel.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

u mňa ani pri žiadosti ani pri rozširovaní nikto nebol. Je to asi dosť individuálne a záleží aj podľa lokality, netvrdím že je to zlé.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Chlapi, vcera som si bol rozsirit ZP o skupinu E a dali mi samozrejme novy ZP a bohuzial s novym cislom, napriek mojej ziadosti ze si chcem ponechat to cislo stare, kvôli preukazom zbrane, vyriesili to tak, ze dole ako mate platnost v ZP, pripisali Pôvodny ZP a cislo. No a hned som si dal prepisat preukaz zbrane k vz.58 z Fka na Ecko samozrejme. No a pocuvajte co mi tam (do preukazu zbrane) dali: Skupina zbrojneho preukazu EF a miesto drzania adresa trv. bydliska a pripisali sportove strelnice (Neviem naco, lebo podla § 27 odsek 4 pismeno b mozem na strelniciach drzat zbran v stave umoznujucom okamzite pouzitie)
. Je to takto v poriadku, lebo hlavne to Fko sa mi nepaci, ze tam je (ty fundovanejsi vedia preco) a nechapem za akym ucelom mi ho tam dali a zbytocne to komplikovali, opytat som sa ich uz nestihol. Este ta jedna vec nebudem potrebovat vymenit vsetky preukazy zbrani? Lebo nerad by som sa dostal do situacie, ked by ma niekde kontroloval policajt a zbuzeroval, ze to mam neplatne, lebo mam v preukaze zbrane udaje nezodpovedajuce skutocnosti (cislo ZP).
Naposledy upravil/-a C08R4 v 10 Dec 2009, 11:32, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tiez mam na E uvedene sportove strelnice + 2x miesto drzania,nic divne na tom nie je
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No veru toto nieje moc divne, divne su ostatne veci co som hore spominal.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Mam aj inu, ale sak dlha zbran sa moze zapisat do preukazu zbrane iba na D/E/F.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"