Lekarsky posudok o zdravotnej spôsobilosti

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

psychotesty mozno, ale zodpovednost psychologa za vysledok, nie ze to bude pre nich len zlata bana.
ked sa ukaze, ze ta negativnym posudkom poskodil, tak nech si to pekne vyzere, rovnako ako ked ten, kto zp dostane po posudku sa zmeni na psychopata a vystriela pol rodiny.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

BKSL napísal:Tu chcem poukazat na to ze v praxi sa overilo pre "vseobecne blaho" radsej obmedzit ludi v pravach ako im dat neobmedzenu slobodu a potom ich tvrdo trestat ak to s tou slobodou prezenu :-)

Radsej dame v obci max 50 km/h ako neobmedzenu rychlost a nasledne zabiti ludia zrazenim a dozivotne tresty pre vodicov.
Kde konkretne sa to overilo?
Asi poznas statistiky vyvoja kriminality vo vztahu so sprisnenim/uvolnenim pristupu obcanov ku zbraniam - Kennesaw, Britania, Australia, rozne staty USA, ...
Mozno si pocul, aky vplyv na nehodovost mali mestske projekty tusim v Polsku a Irsku, ked odstranili takmer vsetko dopravne znacenie.

Hadam kazde obmedzenie ludskych prav v historii sa dialo v mene "vseobecneho blaha", vysledkov su plne ucebnice dejepisu.
Ked si ten tvoj prispevok precita statny uradnik nebodaj politik, jeho dusa zaplesa od radosti.
Len viac takychto obcanov! :?
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

yarco zakon musi byt vzdy krok pred clovekom, lebo clovek vie anarchiu vytvorit raz dva :-)
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

BKSL: rubrika vtipy je niekde inde.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

BKSL, pochybujem ze snom cloveka je zahynut pri autonehode, hocakej bitke a podobne... dolezite su rozumne pravidla, ROZUMNE a ziadny zakon neochrani cloveka pred vlastnou blbostou, na to treba pamatat aj pri tvorbe zakonov... darmo chodime vsetci 50, ked vzdy sa najde debil co ide 140 tam kde je aj 30 vela
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Gewehr: Sry, nevsimol som si v tom predchadzajucom prispevku, ze to je tvoj osobny nazor.



Toto nieje urcene tebe (Myslim Gewehr).
Nechcel som sa moc do tejto temy zapajat, ale neda mi to, lebo je to citliva tema :). Celoplosne zavedenie psychotestov by podla nazoru niektorych psychologov (Ktori su rôzni, niektori su profesne deformovani a maju averziu na zbrane) znamenalo, ze ZP by nedostalo az 2/3 ziadatelov resp: drzitelov, co znamena, ze 2/3 z vas, by muselo odovzdat zbran v sukromnom vlastnictve a zabudnut na milovany konicek, pretoze ste potencionalni vrahovia a predstavujete mozne nebezpecenstvo pre spolocnost (Co si nemyslim) podla vopred zostavenych testov (ktore mimochodom nezohladnuju ani nabozenske, ani moralne presvedcenie, hodnoty ake vyznavate a pod.) od psychologov. No toto by som ja osobne pokladal za hruby zasah do nepisaneho prava v slobodnej demokratickej spolocnosti "prava vlastnit zbran" (Priklad: v minulosti, slobodny clovek mohol nosit mec a za prvej cls. republiky(slobodnej) bolo ziskat povolenie na vlastnictvo zbrane vyrazne jednoduchsie, dalej ked ste nastupovali na ZVS tiez vam psy. testy nikto nerobil) toto pravo by podla mojho nazoru malo byt urcene pre slusnych ludi, ktori sa uz osvedcili (a to bezuhonnostou a spolahlivostou, vlastne ty ludia nikomu v zivote fyzicky nic neurobili a tych co by nepresli cez psychotesty, uz by ste dopredu trestali v podobe straty zdravotnej spôsobilosti a znemoznite im vlastne ucinne branit sa ak by nemali inu moznost) a bez zjavnej zdravotnej ujmy a zaroven to pravo by malo byt garantovane ustavou medzi zakladne prava a slobody (aby si vlady vymienajuce sa kazde 4 roky nemohli podla chute a momentalnej situacie a prieskumov menit zakon ako sa im zachce, skratka aby nerobili z obcana ovcana :p). Tolko moj nazor a nech si mysli kto chce, co chce :lol:.

Hovorim, kto tak velmi uznava tie testy, nech hned zajtra ide to vyskusat, nikto mu nebrani v tom, mozno bude sam prekvapeny.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

cobra, o nejakom celoplosnom zavadzani testov si tu zacal tocit ty, ja som nic take nemyslel ani nenapisal. Poznam viacero psychologov, vacsina so zbranami problem nema ziadny, dokonca ich par striela (vratane dvoch zien z tejto profesie), takze nevytvarajme tu nejake urban legends, ze psychologovia "su proti zbraniam". Vsetci tu tocia o "nejakych" psychotestoch. Tych testov je mnoho typov a foriem, kazda je urcena na nieco ine. Roznymi formami aj tych narocnejsich som osobne presiel a mozem zodpovedne povedat, ze vacsina ludi tuto vec mysitifkuje a sama nema ZIADNU osobnu skusenost.

Takze, lepsie citaj co kto pise, nedomyslaj si a zbytocne nemystifikuj veci o ktorych zrejme vies viacmenej nepriamo. Nikto tu nechce plosne testovat drzitelov ZP, ale je treba povedat, ze mnoho z tychto drzitelov, ktori vykazuju znamky nazvyme to "nestandardneho" chovania (snazim sa byt slusny), by si male "preklepnutie" u odbornika "zasluzila". Nic menej, nic viac.

P.S. ked pocujem pojem "verejne blaho" tak sa mi vsetky chlpy zjezia, a to viac rokov posobim ako verejny cinitel s maximalnou snahou pre dobro veci. Len tento pojem som uz zazil tolko krat zneuzity, ze mi po jeho vypocuti svieti kontrolka
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Fakt neprijemna debata...
To co tu deklaruje Gewehr ma svoje opodstatnenie v state kde je vysoka uvedomelost naroda a kde nekvitne korupcia a este kde plati rovnaky meter pre vsetkych ziadatelov popripade drzitelov ZP. Z praxe viem ze vo vseobecnosti tam kde plati moc a peniaze je to zbytocna strata casu a aj zbytocna debata. Nedavno som robil sranda skusku pred komisiou z MV. Hned po skuske som konstatoval, ze sa ani necudujem v akom stave je nas stat. Hned sa pritrafila otazka, ze v akom state by som chcel zit, ci v takom kde je vysoka korupcia cize nas, alebo kde vsetko funguje tak ako ma. Pokial mi zarucite rovnost, serioznost a ze bez skrupuli to bude fungovat som za, ale momentalne si myslim ze to tu bude trosku dlhsie trvat pokial sa vyrovname napriklad s mocenskou korupciou ci chamtivostou jednotlivcov...pokial tu bude nema zmysel o tom pisat a ani sa rozculovat.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

furt neviem co sa vam nepaci, ved pojem "verejne blaho" je velmi popularny a "in" :-)
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

takže osobnostnú časť testov ste absolvovali
teraz poďme napríklad na
fialky :D :wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Psychotesty a jak v nich uspět:
http://www.gorila.sk/product/151554

Zaujimave citanie :).
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

relativne nova vyhlaska o postupe pri posudzovani sposobilosti na nosenie a drzanie.
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/defau ... ocnik=2009
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

uz to tu Panzer uploadoval, je to na druhej strane.
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa kamov »

Uz mam posudok od lekara (ak sa to tak da nazvat), povedal som ze potrebujem potvrednie na zbrojak, lekar bez mihnutia oka vytlacil podpisal, behom 10 sec som to mal v ruke a nevzal ani cent. Len som chcel vediet ake nalezitosti ma splnat ten posudok, pretoze to slo az velmi hladko, ci mi ho uznaju. Ten moj je A4 format napisane ze "sposobily" na držanie alebo nosenie zbrani a streliva, su tam moje udaje a udaje ordinacie,. ale ziaden § na zaklade ktoreho mi to udeluje.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

To je v poriadku....
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"