Lekarsky posudok o zdravotnej spôsobilosti

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

rozmer a obsah "karticky" je vo vyhlaske MZSR,ktora plati od 1.8.2011
Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa Boris27 »

ja jej tu karticku urobim doma a vytlacim vyhlasku lebo ked som bol u nej minuly tyzden tak netusila ze je nejaka zmena a pochybujem ze taku karticku by dokazala urobit. a poslala ma este aj na vysetrenie k ocnej na nejaku periferiu ci co.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa Boris27 »

ja som cital tu vyhlasku len chcem vediet ci je to dobry postup ked to vytlacim ja a dam jej to nech to vypise...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked tam ides len orazit papier, tak jej mozes pomoct, ale ked ta ide trenovat niekolko hodin a este k tomu si vypyta nekrestanske (KDH) peniaze, tak by som sa na nu vytoto a vyslovene by som to od nej vyzadoval s odvolanim na vyhlasku.
Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa Boris27 »

snad sa to niekomu zide
http://leteckaposta.cz/183594808 klinicky psycholog
http://leteckaposta.cz/560256197 prakticky lekar
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa sego13 »

Boris27 napísal:snad sa to niekomu zide
http://leteckaposta.cz/183594808 klinicky psycholog
http://leteckaposta.cz/560256197 prakticky lekar
mne by sa to aj zislo, kedze aj moja doktora netusila ze nestaci potvrdenie a karticky nema...

ale ten subor uz na leteckej poste nie je, tak som si naklikal vlastny vo WOrde
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

BTW: tlačivá s malou kartičkou predáva aj ŠEVT.
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa sego13 »

To je dobre, tak by to malo byt. Len sa trosku pozastavujem nad tym, ze ak od nas stat chce tolko spravnych poplatkov za vybavenie zbrojneho preukazu, tak by sa mal postarat o zakladne veci ako je (napr.) dorucenie novelizovanych tlaciv doktorom, aktualne stranky ministerstva so tlacivami na stiahnutie atd atd
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

sego13
priamo predchadzajuce prispevky necituj
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Tak moja žena zjavne narazila na doktorku z kategórie antigun p***, inak si to neviem vysvetliť.

Ide si robiť zbroják. Ako prvé sa jej podarilo absolvovať psychotesty, lebo tak vyhovoval termín. Tie bez problémov spravené. K tomu potrebovala od všeobecnej také tlačilo, či sa lieči z alkoholu, duševných porúch atď... Tam boli možnosti odpovede áno/nie/neobsahuje (zrejme spis). Tak to sa unúvala doktorka všetko vypísať iba neobsahuje. No ale budiž, kartičky o psychyckej spôsobilosti má.

No ale potrebuje aj zdravotnú a tu začal problém. Lekárka žiadala vyšetrenie, žiadala prefotený občiansky, trvala na videní výsledku psychotestu a chcela si nechať jednu kartičku zo psychotestu. To jej žena nenechala, lebo potrebuje na políciu a potom pri manipulácii so zbraňou (všetci vieme s akou). Tak navela si to doktorka prefotila. Bola tam dnes a po výsledok!! sa má staviť o 2 týždne a hodila jej cenu 40,- €.

Vôbec mi to nepríde ako štandardný postup, ja keď som bol tak psychotesty som ešte nemal ani spravené, najskôr zdravotku. Vypísané a hotové za pár minút, komplet. Podľa mňa všeobecnú do psychotestov celkom gulové, alebo sa mýlim? Má zhodnotiť zdravotné kontraindikácie na zbroják, to je všetko. Navyše u zdravého kusu ako je moja žena robiť také problémy, však ona ani dioptrie nemá. WTF?

Fotenie OP? Načo všebecný lekár? Odo mňa lekár nič také nevyžadoval. Ešte by sa to celé dalo skusnúť, keby jej to proste vypísala a bol by klud. Ale teraz 2 týždne čakať.

Zažili ste niekto niečo také?
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

No pokiaľ si dobre pamätám tak jedna kartička od psychousa ostava u doktora. Preto dostaneš tri, jedna tebe, jedna polícii a jedna doktorovi. Co sa týka poplatku, tiež som platil 40. Jedine čo je divné je ze si ma prísť za dva týždne.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Dostala len dve. Aj ja som dostal od psychologa iba dve.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Od psychológa som dostal dve kartičky, ale som nerobil k zbrojáku, iba k tomu zlému-zlému-zlému písmenu f)
Keď som predlžoval zbroják, doktorka mi najprv vynadala, že som tam 6 rokov nebol a kafrala dačo o veku (máme rovnaký, tak som jej to obratom vrátil :wink: ), potom preklepala, zmerala tlak, vypočula srdiečko, dala čítať farebné škvrnky ako rôzne číslice a zaúčtovala 30 euri. A potom ma zlomyseľne objednala na preventívku na ďalší deň, nalačno, s močom,odberom krvi a EKG :roll:
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Vymenit lekara ... moja lekarka ma spis, kde hned vie zistit ci som alebo niesom sposobily.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"