Lekarsky posudok o zdravotnej spôsobilosti

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Psychotesty sa robia povinne ak ta na ne posle obvodak pri prehliadke k ziadosti o ZP.
eager_elbakyan

Príspevok od používateľa eager_elbakyan »

lebo kamos isiel polisom tam nespravi psychotesty ,potom si robil preukaz odbornes sposobilosti a nato si isiel robit zbrojak c som sa ho pytal ci sa neboji psychotestov a hovoril ze to zrusili ze kvoli tomu si to ide rychlo robit lebo ze sa to moze zmnit zna na den
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

to neries, to sa menit nebude, prave sa novelizoval zakon o zbraniach. Taka PMJcka je denno denne viac vystavena psychickej zatazi ako bezny drzitel ZP, myslim hlavne tych co to maju na drzanie a ked sa nemylim psych. testy u PZ su trocha ine. Takze ak obvodak na kontrole a podla tvojej zdravotnej karty posudi, ze si OK, na psychotesty nejdes.
inspiring_mirzakhani

Príspevok od používateľa inspiring_mirzakhani »

neviete mi niekto poradiť nejakého dobrého psychológa v Bratislave najlepšie niekde v Starom Meste alebo Ružinove ale može byť aj hocikde inde v BA, ktorý nepýta za vyšetrenie strašné peniaze? Moja obvodná ma poslala za jedným ale aby som dal 100 euri za vyšetrenie sa mi zdá trošku veľa.
dikes
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

najdi si lekara co ti to ostempluje bez psychologa a potom si pozicaj na pol dna kartu od obvodnej.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ty hadam poznas takeho lekara, ktori sa ti podpise vlastne pod zbrojak bez psychotestov, kedze si sa len vcera u neho hlasil a tym padom ta pozna iba malo a aj to zo zdravotenej karty? Napis mi to do PM, v buducnosti sa urcite rad k takemu lek. preradim :lol:. Lebo tomu mojmu, ked som vyslovil slovo zbran, tak hned zacal rozpravat o tom akeho maju v tej nemocnici dobreho odbornika-psychologa, treba ist na testy :lol:. A to ho poznam dlhsiu dobu.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

nepoznam ho, nahodou som siel okolo ordinacie vseobecneho lekara, opytal som sa ci by to zvladol, povedal ze sa musi pozriet do karty, tak som mu ju doniesol, opytal sa na mentalne choroby v rodine a za 400sk toho casu a 2 hodky behania tam a nazad som mal stemplik.

pre ferovost dodam, ze okolo jeho ordinacie som presiel, ked som znechuteny siel z ordinacie psychologicky, s ktorou som si dohodol stretnutie, co bola podmienka toho, aby mi ten stempel dala obvodna.
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Nechapem preco s tym niektori obvodaci robia take problemy.Ked som si ja vybavoval lekarsky posudok,vosiel som do ordinacie,posedel 5minut,zaplatil a odisiel. :roll:
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

...a potom to tak vyzerá...
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Co tak vyzera?No prepac,ale nie som nahlavu.Alebo mas snad pocit ze hej?
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

Edit...onehdá som bol na poľovačke... a tam kačky (husi :D ) robili "gá gá"... :D
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

:roll:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

mno, staci sa par krat do roka prejst po oddeleni evidencie zbrani a streliva a co tam clovek stretne inidividui (a vcul mam na mysli osoby civlne, nie policajtov tam pracujucuch). To posudenie psychyckeho stavu by malo IMO byt v pravidelnych intervaloch.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Cesta do pekla je dlazdena...

Psychotesty (nebodaj pravidelne) podla mna generuju viac otazok ako odpovedi:
- Kto by ich robil?
- V akej kvalite?
- Ako by bol motivovany?
- Kto by ho kontroloval?
- Akou mierou by zodpovedal za svoje rozhodnutia?
- Aka by bola vypovedna hodnota a realna uspesnost testov?
- ...

Ak teraz k 'problemu' obvodaci pristupuju velmi roznymi sposobmi, nikto nezaruci, ze to nebude detto u psychologov.
Policajti maju testy myslim povinne, a ze medzi nimi najdeme 'nie-uplne-ok' jedincov, to uz nie je hadam ani verejne tajomstvo. Staci denna tlac.
Vsetci vieme, ako to u nas obcas chodi na STK alebo pri skuskach na vodicak. Prostredie relativne drahych psychotestov s relativne velkou rozhodovacou pravomocou (a pritom minimalnou mierou zodpovednosti za 'verdikt') je pre korupciu ako stvorene.


Zaver:
Psychologia nie je exaktna veda, kde sa daju veci odmerat/vypocitat a jasne povedat "Do 95 NOK, nad 95 OK" a slus.

Treba si uvedomit, ze tu nejde o to, ci napr. policajt dostane na teste stempel a moze robit svoju robotu. Zamestnani je na vyber milion a nieco.
Tu ide o pravo ucinne branit seba a svojich blizkych, o ktorom rozhodne (dost problematicky spochybnitelnym) vyrokom jedna osoba.

Alebo inak sa opytam - odhliadnuc od (aj mojich vlastnych) osobnych nazorov na niektore 'idividua' so ZP, mame realny problem s legalnymi drzitelmi zbrani - psychotikmi?
Alebo hladame nakladne a komplikovane riesenie marginalneho problemu? Navyse jednoducho zneuzitelne 'vyssou mocou'... :?
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

suhlasim s yarcom.

len dodam, ze psychologia nie je veda, skor paveda. Tym nechcem povedat, ze psychologovia su neuzitocni, to urcite nie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"