ZP skupina F

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Na schválenej strelnici smieš strieľať iba v prítomnosti správcu strelnice, ktorý podľa zákona zodpovedá za bezpečnú prevádzku strelnice. Takže pod "dozorom" strieľa vždy každý, kto nie je sám správcom. Ostatné - druhy a kategórie zbraní - v súlade s prevádzkovým poriadkom strelnice.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Najnovsia zlovola: pri podani ziadosti o vydanie zbrojneho preukazu skupiny F vam bude predlozene na podpisanie cestne vyhlasenie kde sa okrem ineho zavazujete ze zo zbranami a strelivom drzanymi na skupinu F nebudete manipulovat. Manipulacia zo zbranou je definovana v zakone - akykolvek fyzicky kontakt. To by znamenalo ze sa tychto zbrani a streliva nesmiete ani dotknut a nie to este s nimi ist strielat na strelnicu. Samozrejme este mate moznost odmietnut toto cestne vyhlasenie podpisat. Na co bude PZ primerane reagovat a vy mozte zacat bojovat o svoje prava. ... ...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Pif Paf: prestaň tu nakladať tvoje choré výklady a úvahy. Ak máš záujem, sprostredkujem ti vlastnú skúsenosť, aby si osobne poučil kompetentných pracovníkov PPZ v tejto súvislosti.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

peterson: prosím odpusti si osobné útoky, je to proti pravidlám fóra, mňa tým TY nenahneváš ani neurazíš a škodíš tým iba sám sebe. A ak sa ti nepáči čo napríklad aj ja píšem na toto verejné diskusné fórum tak to nečítaj, alebo si zablokuj zobrazovanie mojich príspevkov, prípadne choď inam a založ si petersonove fórum kde budeš adminom a tam môžeš mazať a banovať. Tu ak nemáš čo povedať, tak mlč = to je ďalšie pravidlo webfóra. Ja ale chápem že na webfóre si varený/pečený a je ti moderátormi tolerované tvoje vyjadrovanie.
Nepotrebujem od teba žiadne sprostredkovanie vôbec ničoho. Až budem potrebovať poučovať kompetentných na policajnom prezídiu tak im opäť zavolám úplne sám. Ja ale vždy postupujem odspodu, aby som úplne zbytočne (tak ako v tomto prípade) neobťažoval tých hore.

Takže aby som do veci vniesol viacej svetla a len nemlžil, tak som sa osobne zastavil na Okresnom riaditeľstve, kde bolo predložené toto čestné prehlásenie (ďalej len ČP) žiadateľovi o zbrojný preukaz skupiny F a všetko sa vyjasnilo. Predmetné ČP je výtvorom OR PZ. Nebolo vytvorené na KR PZ, PPZ a ani nikde inde. Takže sa týka iba jedného konkrétneho okresu. Príslušníčka na oddelení akceptovala moje výhrady voči forme ČP vrátane nešťastnej formulácie ktorá zakazovala manipuláciu zo zbraňami a strelivom. Odôvodňovala to tým že úmysel bol taký aby držitelia zbraní na skupine F nepoužívali tieto na nutnú obranu a ešte dáke iné dôvody o ktorých sa už nebudem zmieňovať - nepodstatné. Každý vie že zbraň držanú na ZP skupiny F je v rámci nutnej obrany možné použiť na NO. Podiskutovali sme, prislúbila úpravu formy ČP a ja som na oplátku upozornil na to čo im v ČP chýba a bez čoho by toto ČP nemalo žiadnu právnu váhu a každý žiadateľ by ho mohol s kľudom podpísať a ešte s väčším kľudom porušovať - 71/1967, § 39, odstavec 3, druhá veta (teraz ma môžte nenávidieť). A ešte by si samotné OR PZ vyrobilo problém že niečo také skoncipovali a dávali podpisovať, ak by to niekto chcel riešiť vyššie. Ja tentokrát nie. Preto neuvádzam o ktoré OR PZ sa jedná. Diskusia prebehla vo veľmi priateľskej a rozumnej atmosfére. ČP, ktoré sa nachádzalo založené v spise osoby žiadatela ktorý to z lahostajnosti podpísal, bolo predo mnou vytiahnuté príslušníčkou zo spisu a roztrhané. Na záver ešte upresním že ja nie som právnik, to len preto aby si niekto nevnucoval myšlienku že predstieram že som. Ja som nikto.
Prílohy
Okres CP.JPG
Naposledy upravil/-a pif paf v 26 Apr 2016, 20:03, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Prečo píšeš čestné prehlásenie, keď tam majú správne a spisovne napísané čestné vyhlásenie??? :-)))
Ale k veci - tiež mám aj "F" (alebo mal som aj v kombinácii s inou sk. ZP), ale s takýmto paškvilom som sa teda nestretol za 11 rokov, čo mám zbroják:shock:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ale prvotny prispevok tykajuci sa cestneho prehlasenia vyvolal dojem,ze sa jedna o plosne opatrenie
predpokladam,ze peterson mal namysli prave to
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

vyhlásenie / prehlásenie = moja chyba. Zvykne sa používať oboje, v neodborných laických kruhoch. :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

PifPaf: konečne som sa po štyroch dňoch dočkal tvojej reakcie. Zdrž sa prosím ťa hodnotenia môjho vzťahu s moderátormi, nakoľko je to irelevantné.
Moja reakcia bola predovšetkým nato, že si sem pleskol info , ktoré začalo " najnovšia zlovôla..."
ďalej si pokračoval všeobecným konštatovaním, čo môžu žiadatelia očakávať od PZ.
Ani trochu si nepripúšťaš, že si mal snahu všeobecne strašiť ľudí o tom, že pri skupine F zažijú postup podľa tvojho komentu???
Práve v takýchto prípadoch je objektívne voči ostatným okresom uviesť konkrétne miesto, kde si niekto zaviedol úplnu právnu zhovadilosť :!:
To by si ale ty samozrejme nemal pocit zadosťučinenia, aký si geniálny...
Takže si kludne masti ego ďalej týmto spôsobom , poprosím ťa ale o spravodlivú a ADRESNÚ kritiku !
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

konečne som sa po štyroch dňoch dočkal tvojej reakcie.
Ako prvé sa ti musím ospravedlniť za to že si musel čakať na mňa až štyri dni dúfam že si príliš netrpel. Ale tak snáď ti to vynahradil ten pocit uspokojenia keď si sa konečne začítal do riadkov tak netrpezlivo očakávaného príspevku.
Moja reakcia bola predovšetkým nato, že si sem pleskol info , ktoré začalo " najnovšia zlovôla..."
ďalej si pokračoval všeobecným konštatovaním, čo môžu žiadatelia očakávať od PZ.
Chápem že ako člena PZ sa ťa to dotklo. Joj, tak prepáč a neber si to osobne.
Ani trochu si nepripúšťaš, že si mal snahu všeobecne strašiť ľudí o tom, že pri skupine F zažijú postup podľa tvojho komentu???
Ani trošičku. Dal som sem prvé info čo som mal aby ludia vedeli na čo môžu naraziť a neboli zaskočený, ale pripravený. Mojím úmyslom vôbec nebolo strašiť, ale naopak pomôcť. Ak si ešte niekto iný vyložil môj prvý príspevok rovnako ako ty a bol s neho vystrašený tak sa mu ospravedlňujem. Ja sám som očakával ako vždy automaticky/preventívne najhoršiu možnosť že ide o novú prax zavedenú usmernením z najvyšších miest s pôsobnosťou na celé územie SR a majú to dobre ošetrené. Chyba bola aj v tom že som nenapísal že sa tomu budem venovať a nie je to môj posledný príspevok k danej veci.
Práve v takýchto prípadoch je objektívne voči ostatným okresom uviesť konkrétne miesto, kde si niekto zaviedol úplnu právnu zhovadilosť :!:
Uviedol som prečo som neuviedol okres. Môže sa ti to nepáčiť, ale to je všetko čo s tým môžeš robiť.
To by si ale ty samozrejme nemal pocit zadosťučinenia, aký si geniálny...
Takže si kludne masti ego ďalej týmto spôsobom , poprosím ťa ale o spravodlivú a ADRESNÚ kritiku !
A toto zasa raz vypovedá len a len o tvojej "genialite" a tvojom vlastnom egu. Prosíš aby som nehodnotil tvoj vzťah s moderátormi; a hneď na to nemáš problém opäť vytiahnuť svoje nespochybniteľné psychoanalitické schopnosti a hodnotiť povahu mojej osoby.
Keby som tu chcel písať o tom aký som geniálny, tak využijem túto výnimočnú príležitosť a vyžiadam si to nepodarené čestné vyhlásenie opečiatkované a podpísané. Potom ho pôjdem riešiť na vyššie miesta a následne si tu budem mastiť ego tým aký som im spravil na okresnom prievan. Ja ale nie som bezcharakterný egoista ktorý si potrebuje pri každej príležitosti dokazovať aký je geniálny.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

pif paf napísal:Manipulacia zo zbranou je definovana v zakone - akykolvek fyzicky kontakt.
Nuž neviem...buď mám slabé okuliare alebo sa deje niečo iné.
Požiadam Ťa preto o celú citáciu patričného so zákona.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

arminius, máš to v § 2 ods. 1 písm. p):

manipuláciou so zbraňou alebo strelivom akýkoľvek fyzický kontakt so zbraňou alebo strelivom vrátane ich prepravy,
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Zákon vraví o § 2 toto :

§ 2
Vymedzenie niektorých pojmov
(1) Na účely tohto zákona sa rozumie
.....
.....atď
-----------------------------
Čiže nejde o nejaký samostaný paragraf, nariadenie samotné, ktoré je potrebné dodržať...
Keď sa jeden pozrie na všetký písmená daného odstavca ? Tak tu IDE o vyslovene o výrazy a pojmy (nie dojmy), ktoré upresňujú to alebo ono v nasledujúcich §§§§...a tieto už je potrebné dodržiavať.


Slovko manipulácia v zákone ? Nech si každý pozrie, koľko krát a v akých súvislostiach je použité.
Naposledy upravil/-a arminius v 30 Apr 2016, 14:04, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

PifPaf: už som reagoval v téme "náboje Limit 9mm Luger"
Ak si prídeš pre vzorku nábojov, kludne si to môžme osobne rozobrať :wink:
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

arminius: ty si nepochopil mňa, ja nechápem teba, ďalej už nemáme o čom.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Vidím, čítam, chápem...no nechápem, že nechápeš pochopiteľné... :wink:
Nepochopiteľné. :roll: ... nevadí, raz pochopíš. :idea:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"