Vypis z registra trestov - USA

marsher
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 1 month

Vypis z registra trestov - USA

Príspevok od používateľa marsher »

Nenasiel som k tomuto na fore informacie a sice sa to predpokladam tyka minima ziadatelov, videl som tu uz minimalne jeden pripad kde sa to riesilo.
Pre ekvivalent vypisu/odpisu z registra trestov v USA si treba vyziadat od FBI Identity History Summary Report.
To je mozne spravit elektronicky alebo cisto postou. Odporucam ziadost podat elektronicky, da sa aj postou ale iba to potom trva dlhsie.

Na webe https://www.edo.cjis.gov/#/ staci vyplnit email, potom sa s PIN kodom prihlasit a vyplnit osobne udaje, zaplatit 18$ poplatok.

Potom si treba na biely papier vytlacit tlacivo FD-1164, kupit peciatkovy atrament a na tlacivo si dat odtlacky. Vzhladom na to, ze si tymto procesom teraz prechadza aj viac americanov (napriklad koli vynimkam na tlmice) tak je na Youtube viacero dobrych videi ako si tie odtlacky spravit ( https://www.youtube.com/watch?v=bMao0FhnU84 ). Tiez som nasiel odporucania a ja som to tak aj spravil poslat viacero FD-1164. Ja som poslal radsej 3, ak by niektoru neakceptovali a na vytlaceny confirmation email ktory treba prilozit k zasielke som napisal poznamku ze ich prikladam pre istotu a neziadam o viac kopii.

DHL ma stala cca 80 EUR, prislo im to za tyzden. 12 dni po tom co DHL dorucila zasielku mi prislo potvrdenie ze spracovali moju ziadost a mohol som si stiahnut odpis ako PDF. Mala by mi prist aj fyzicka kopia, este napisem ci mi na OR PZ akceptuju ten ktory som vytlacil z PDF, kazdopadne je identicky k tomu co pride postou.

Snad to niekomu pomoze, mna minimalne ukludnila informacia ze im mozem poslat viac FD-1164 kedze som nasiel viacero pripadov ked ich neakceptovali.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 337
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa steniels »

viem že asi budem za blba, ale nedá mi sa neopýtať : k čomu je takýto výpis dobrý, respektíve na čo sa dá použiť ...
marsher
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 1 month

Príspevok od používateľa marsher »

V mojom pripade ho musim prilozit k ziadost o ZP lebo som sa zdrziaval v USA dlhsie ako 6 mesiacov neptretrzite za poslednych 10 rokov.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

steniels: len upresním - je to v zmysle §17 ods. 4 (190/2003)
steniels
prispievateľ
Príspevky: 337
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa steniels »

vdaka
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"