Zbrojná licencia

thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Zbrojná licencia

Príspevok od používateľa thrash »

zdravim trocha sa pohravam s otazkou, ze si otvorim taky obchodik zo zbranami a strelivom, no nato potrebujem ZL co je logicke.. :) nieje mi vsak jasna jedna vec na tomto linku som sa docital co vsetko k vydanu potrebujem http://www.minv.sk/?vydanie-zbrojnej-licencie no a an konci je suhrne spisane co vsetko ziadost o vydanie musi obsahovat a je tam bod: osobe udaje o zodpovednej osobe drzitela ZL vratane cisla ZP. ?? to ma trosku zmiatlo.. to znamena ze musim mat niekoho kto sa zamna zaruci a ma aj platnyZP ? chapem spravne?
-druha otazka-co v pripade ze by som si hned popri ziadosti o ZL ziadal aj ZP sk A. (tym padom by som mal argument na vlastnenie sk.A lebo som zivnostink a este k tomu idem "podnikat zo zbranami"), ale pomohol by mi ZP skA k tej zbrojne licencii, co sa tyka toho bodu ktory som uviedol vissie?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Predaj zbraní a streliva je koncesovaná živnosť. Aby si ju mohol vykonávať, musíš dostať od živnostenského úradu koncesnú listinu, na vydanie ktorej musíš spĺňať a dokladovať príslušnú požadovanú odbornú kvalifikáciu. Ak ju nemáš, môžeš ustanoviť zodpovednú osobu, ktorá ju má a bude Tvojim zamestnancom - zodpovednou osobou.
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

-jasne chapem, a mam asi problem lebo na zaklade tvojej info som si nasiel toto http://www.mojepodnikanie.sk/clanky/Kon ... e-zivnosti a tu sa uvadza na tuto prevadzku prtebujem odbornu sposobilost podla §21 a 22 zivnostenskeho zakona a znenie § je tu http://www.d-profesia.sk/index.php?_zak ... 1%20-%2022 a tu sa uvadza ze musim mat skolu teda sposobilost dokladovat vyucnim listom alebo mat vysvedcenim.. sice sa tam spomina aj dokladovanie ziskaneho osvedcenia v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni - no netusim kde sa take nieco vykonava :(



edit electron: necitujte prispevky
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Thrash, v UB sa dá výúčný list získať i diaľkovo. Aspoň známy si tak urobil.
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

Jack napísal:Thrash, v UB sa dá výúčný list získať i diaľkovo. Aspoň známy si tak urobil.
nenapises mi viac otom UB totizto nic mi to nehovori :roll: no a k tomu vyucnemu listu nevies ako dlho mu ho trvalo ziskat ?

edit electron: necitujte prispevok na ktory chcete reagovat a predchadza vasmu
Tazko to pochopit?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Pozri si napr. tu na strelectvi.cz :
http://www.strelectvi.cz/forum/post4502 ... opt#p45029

Tu je skola :
http://www.copt.cz/
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

dikes mam v tom jasno, ale rok robit tu skolu to som necakal ze tak dlho to potrva a este k tomu prihlasky sa dali poslat do maj, takze ked tak az na druhy rok :(
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

thrash napísal:-jasne chapem, a mam asi problem lebo na zaklade tvojej info som si nasiel toto
...
ze musim mat skolu teda sposobilost dokladovat vyucnim listom alebo mat vysvedcenim.. sice sa tam spomina aj dokladovanie ziskaneho osvedcenia v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni - no netusim kde sa take nieco vykonava :(
...a všimni si, že okrem vzdelania sa vyžaduje temer vždy aj odborná prax - rok, dva... takže kým budeš mať svoj obchod, musíš ešte aspoň rôčik v nejakom najprv popracovať... samozrejme v odbore!
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

prave.. som si vsimol nieco take ohladom praxe ked som cital tie § no uvidim to ci treba prax a kolko sa skocim opytat na zivnostensky, ale ked sa mam priznat som trosku zaskoceny (aj ked som cakal nieco podlbne ze zbrane nemoze predavat len tak hoci kto, ale aj tak rok skola + prax + vybavovacky okolo toho.. treba poriadne zvazit co sa opati :)
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

alebo si mozes zohnat cloveka ktory tu odbornost ma a urobit ho veducim predajne
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nemusí byť nutne vedúcim predajne. Stačí, že ťa ako zodpovedná osoba "prikryje". Vôbec sa v tvojej predajni nemusí ponevierať. Je to hlavne formalita.
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

moment.. ak najdem osobu ktora ma odbormu sposobilost a v uvodzovkach a bude kryt to mi pomoze "iba" k vydaniu ZBROJNEJ LICENCIE ! ale kED chcem ziadat o vydanie ZL musim splnat podmienku: a to vlastnit KONCESNU LISTINU a na vydanie koncesnej listiny s nazvom: Nákup, predaj, prenájom alebo úschova zbraní a streliva potreebujem preukazat odbornu sposobilost.. takze tomu nechapem
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aj na koncesnú listinu ti stačí tá zodpovedná osoba. Aspoň myslím. Nechce sa mi teraz pozerať ani zákon ani učebnicu správneho práva, ale mám silný pocit, že je to tak ako vravím.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

treba poriadne pozriet zakony o strelnych zbraniach a strelive a zivnostensky... tam to je vsetko... teraz nestiham
inspiring_ritchie

Príspevok od používateľa inspiring_ritchie »

Vo vyššie spomínanom ZÁKONE O ŽIVNOSTENSKOM PODNIKANÍ - ZÁKON č. 455/1991 Z.z., § 22 , ods. 1, písmeno d sa píše:
(1) Doklady o odbornej spôsobilosti uvedené v § 21 sa pre potreby tohto zákona nahrádzajú

d) diplomom o absolvovaní vysokej školy v príslušnom odbore 31b) a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore

31b) Zákon č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
Tu sa už strácam. Kde v zákone o vysokých školách nájdem, čo je myslené pod pojmom "príslušný odbor"?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"