Rozsirenie ZP, zmena trvaleho pobytu

Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Rozsirenie ZP, zmena trvaleho pobytu

Príspevok od používateľa s0m3body »

Zdravim,

mam par otazok na ktore neviem v zakone najst odpoved.

Rozsirenie ZP: Policajný útvar, ktorý vydal zbrojný preukaz, vyznačí ďalšiu skupinu v zbrojnom preukaze na základe písomnej žiadosti, ak žiadateľ spĺňa podmienky ustanovené týmto zákonom na vydanie tejto skupiny zbrojného preukazu.

Co to znamena v praxi? Dopisu mi na ZP fixkou nove skupiny, alebo treba doniest fotky a pockat si na novy ZP? Ako dlho to trva? Ostane mi stary ZP kym nebude novy vydany alebo musim stary odovzdat? A co v tom pripade so zbranami?

Zmena trvaleho pobytu:

Idem sa stahovat z MA do NM. V momente ako sa v NM prihlasim sa stava ZP neplatnym. Do siedmych dni ho musim odovzdat v MA. Mozem sedem dni chodit so zbranou napriek tomu ze mam neplatny ZP? A co v momente ked ho odovzdam, musim odovzdat spolu s nim aj preukazy zbrani a vsetky zbrane? Kto mi vyda novy ZP? Policajny utvar v MA alebo v NM? Mozem si hned po prihlaseni pobytu v NM ist na policiu v NM poziadat o novy ZP, a nejak tak preklenut ten cas ktory by som bol bez ZP?

A na zaver:

Mam v plane rozsirenie a stahovanie sa. Je lepsie / da sa nejak urobit to naraz, cize zaroven poziadat o rozsirenie ZP a hned aj o vydanie noveho s novou adresou? Alebo je lepsie urobit to postupne? "Lepsie" = "menej problemov, ostary..."
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ked sa prestahujes, s novym OP zajdes na zbrane v NM.
Prinesies si fotky a v kolkomate zaplatis.
Vypises ziadost o vystavenie noveho ZP z dovodu zmeny trvaleho pobytu.
Ak chces mat v kartach zbrani aj inu adresu ako novy trvaly pobyt, prines aj nejaky papier dokladujuci vztah k danej adrese ( suhlas vlastnika, resp vypis LV ak je to tvoj dom atd)

Policajti ti vystavia novy ZP budto napockanie alebo ti povedia kedy si mas prenho prist. Dovtedy mas stary ZP.
Do noveho ZP ti zapisu cislo stareho, takisto platnost ostava podla stareho, nemusia ti tym padom menit karty zbrani.

Ak by si rozsiroval o dalsiu skupinu, tu uz ide o vydanie noveho ZP so vsetkymi papierovackami okolo, okrem skusky. Tzn novy lekarsky posudok, psychos, sportovy klub atd. Platnost noveho ZP mas potom 10 rokov
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Poslednu romanovu stat mozem popriet ;)

Tu nas jeden spolusukmenovec toto riesil a sme si s PPZ vykomunikovali (a ze to bol boj), ze pri rozsirovani ZP sa nejedna o konanie o novom ZP, ale o rozsirenie ZP, kde sa tieto veci kontroluju nahliadnutim do spisu. Teda ani prislusenstvo k sportovemu klubu, lekarsky posudok, ani psychicka sposobilost sa nedokladuje ak ho uz raz clovek ma.

Samozrejme na usekoch ZaS to permanentne vyzaduju.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tak to je mi novinka, viem o okresoch, kde je rozsirenie o dalsiu skupinu stale povazovane za vydanie nového ZP
taky Peterelektro by o tom vedel rozpravat
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Ja keď som rozširoval o E a F tak som dokladal iba potvrdenie zo športového klubu. Ostatné veci nebolo treba. Rozšírenie a vydanie nového ZP do 10 minút na počkanie.

Nezáleží aj od toho, či ten dotyčný psychotesty vôbec má?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Potvrdzujem rovnakú skúsenosť, ako píše Mesi. K rozšíreniu bolo treba doložiť len doklady, ktoré sa týkali tej rozširovanej skupiny (potvrdenie šport. klubu pri E, evidenčná kniha pri F a pod.). Samozrejme ani platnosť ZP sa rozšírením nemenila.
roman napísal:viem o okresoch, kde je rozsirenie o dalsiu skupinu stale povazovane za vydanie nového ZP
Podľa môjho laického názoru toto ich "považovanie" nemá oporu v zákone.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Tak aj ja potvrdim to iste, pri rozsirovani ZP sa doba platnosti nezmenila, len dopisali skupiny a stare cislo ZP (Piestany)
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

To číslo ZP isto? To sa mne zmenilo (platnosť nie). Logicky aj neviem ako by to dosiahli bez zmeny čísla. Kartičky na ZP majú čísla predtlačené a keďže je to zalaminované, tak na existujúcu kartičku vyznačiť dve nové skupiny nejde.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Z komunikacie PPZ vyslo (nepriamo), ze vydali nariadenie pre jednotlive okresy kde pri novele zakona bolo pre ludi nutne robit si psychicku sposobilost pri rozsirovani ZP (§72d). Toto nariadenie je mylne interpretovane usekmi ZaS, ze psychicka sposobilost je znovu vyzadovana aj v pripade ze ju uz clovek ma. Paradoxne ju vyzaduju len pri rozsireni o sk. A (teda taky bol nas pripad), hoci §72d prave hovori o ostatnych skupinach. Na zaklade coho ziadaju psych. sposobilost ale povedat nevedeli, proste tak to je 8)

Zaroven sa ohanaju tym, ze psychicka sposobilost plati 3 mesiace, pricom aj PPZ nam potvrdilo, ze psychycka sposobilost nema vyslovene obmedzenu platnost, akurat sa pri konani o novy ZP vyzaduje jej opatovne dokladovanie a tym sa psychicka sposobilost limituje (momentalne) na max. 10 rokov.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

hornet napísal:To číslo ZP isto? To sa mne zmenilo (platnosť nie). Logicky aj neviem ako by to dosiahli bez zmeny čísla. Kartičky na ZP majú čísla predtlačené a keďže je to zalaminované, tak na existujúcu kartičku vyznačiť dve nové skupiny nejde.
Myslel tym, ze mu dopisali do poznamky (zadna strana) cislo povodneho ZP aby nemusel menit vsetky preukazy zbrani. Tu mam tiez taku anekdotu, ze niekedy sa to neda a to konkretne ked uz bol raz ZP meneny - teda ze sa tam da dat len jedno cislo prechadzajuceho ZP.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Je to okres od okresu celkovo. Teraz som stretol známeho na polícii, bol na skúškach. Bol som presvedčený, že ZP má. On, že áno ale nemám A tak musím na skúšky? To mi moc nešlo do hlavy ale bližšie okolnosti čo a ako som neskúmal.

Zas na druhej strane môj ujo má už dlhé roky B a D. Minulý rok mu končila platnosť tak mu vydávali nový. A policajti mu navrhli, že však mu zapíšu aj A ak chce, ale musí si spraviť psychyckú spôsobilosť. To sa mu nechcelo a ani po A netúži, tak si nechal len B a D. Podla mňa ale aj tak mal mať psychyckú spôsobilosť...

Mesi: aha moja chyba, čítam rýchlo a nepozorne, zle som to pochopil. Tak isto to mám aj ja.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

hornet napísal:Logicky aj neviem ako by to dosiahli bez zmeny čísla.
Jednoducho - poznámkou v novom ZP, ako tu už bolo spomenuté.

U mňa je to poznámka "Vydané za pôvodný ZP: AAxxxxxx", polovicu kartičiek zbraní mám teraz na číslo starého ZP a polovicu na ten nový.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ak mal tvoj znamy len sk. D, tak tam musi pri rozsireni absolvovat aj test odbornej sposobilosti, lebo ako polovnik ho nerobil /robil nejaku redukovanu skusku - ak ta to bude zaujimat, tak tu sa uz o tom niekde pisalo.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

yarco: áno to máš pravdu. Aj ja to tak mám. Ja som to pochopil inak, že mrzovi zostalo pôvodné číslo zbrojáku. Zle som čítal.

mesi: aha, to je možné, splietal ale niečo s C ale celkovo to tak nejako zaonačil a ja som radšej ďalej nepýtal
Používateľov profilový obrázok
skcookie
prispievateľ
Príspevky: 180
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa skcookie »

Zdravim páni,

dnes som si bol na obec. urade nahlasit zmenu trvaleho pobytu,kde som dostal len dake potvrdenie o prihlaseni.
Zajtra si chcem cez portal elektronicky poziadat o novy obciansky kedze ho nemam starsi ako 5r nemusim sa davat fotit, no jeho vydanie je do 30 dni.

Otazka znie ci staci az potom ako ho budem mat ist na zbranove alebo tam zbehnut radsej skor (do 7dni)?
Ale na zaklade akeho dokladu mi to potom poprepisuju bez OP s platnou adresou?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"