Žiadosť o podanie ZP ako dvadsať roční

Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Žiadosť o podanie ZP ako dvadsať roční

Príspevok od používateľa Nagant »

Zdravím, za pár mesiacov budem mať 21 rokov a mám v pláne robiť ZP skupiny A. Predstavujem si to asi tak, že cca mesiac pred narodeninami by som spravil lekársky posudok o zdravotnej spôsobilosti a psychotesti. Keď už by som mal výsledky a všetko by bolo v poriadku šiel by som podať žiadosť o ZP na políciu. Bolo by možné tú žiadosť podať ešte pred 21 rokom života? Myslím, že asi nie, ale preto sa na to pýtam pretože s vodičským preukazom to tak šlo. Prihlásil som sa do autoškoly ešte ako 16 roční (2-3 mesiace pred dovŕšením 17r) a skúšky som mal 10 dní po sedemnástich narodeninách.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Žiadosť podať určite pôjde. K tomu ti nikto nezabráni. A odpoveď či to nebude zamietnuté nájdeš v zákone. Čo je zároveň dobrý začiatok ešte pred podávaním žiadosti.

Len určite ešte doštuduj gramatiku, aby ti to nevrátili s červeným morom :lol: 8)

Odpoveď je áno.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Je mi jasné, že mi nebude nik brániť pri podávaní žiadosti aj keby mám 15 rokov. Ide o to, aby to malo význam . Zákony sa ešte stále učím. Pre vydanie ZP skupiny A je potrebný vek 21 rokov. Vydanie, čiže by to malo ísť, len som si nebol istý.

Myslím, že gramatiku ovládam celkom schopne. Niesom si vedomí chýb v predchádzajúcom príspevku.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Dobre uvažuješ, žiadosť nemá obmedzenie veku, vydanie ZP ľubovoľnej kategórie však áno.

....a to ja som mal s gramatikou dosť oštaru, ale tie hrubky mi kolú oči.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Mam zato, ze pokial bude v case skusok mat uz vek 21r tak nic nikomu nebrani, aby mu zbrojny preukaz bol vydany.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Ďakujem za odpovede, snáď sa všetko podarí.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja mám za to že skúšky môže robiť ešte pred dovŕšením 21. roku života.

Obávam sa však že lokálny folklór to bude/môže vidieť inak
ingeee
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa ingeee »

Žiadosť si podaj, na skúšky Ťa zavolajú podľa uváženia. Ale ak si budeš naďalej myslieť, že ovládaš pravopis, tak na psychotestoch radšej nič nepíš! Alebo si dohodni zrušenie y a i.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Už som prišiel na chyby v prvom príspevku. Budem si dávať na to pozor a ďakujem za pomoc.
Prílohy
E6FA840A-00F3-4E6D-A696-2F01CA37F569.png
E6FA840A-00F3-4E6D-A696-2F01CA37F569.png (6.54 KiB) 5625 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"